Zaloguj się do konta

Czy ja dobrze widzę?-masakra....

utworzono: 2011/06/22 00:00

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Diablo

JKarp
Popisałeś się tym tekstem że zależy Ci na karpiach a reszta ryb zwisa kalafiorem.... oj popisałeś. Ten szczupak na zdjęciu chyba też zwisał kalafiorem temu kto go prezentuje.
[2011-06-23 20:09]

Cześć
"To idz do TESCO kup żywych ryb i wypuść. Skoro to takie zajebiste uczucie. Co was to ku**a obchodzi jak ktoś robi zdjęcie rybie? Jesteś taki fanatyk C&R to kup ryb i je wypuść. Węgorz w piachu... skoro i tak zje tą rybę to aż taki straszny sadyzm, tak płaczecie o ryby o ZWIERZE a tyle jest morderstw co chwilę a nikogo to nie rusza... Ale można pospamować na forum, jakiś nowy wątek to dobre i to, pokłócę się co mi szkodzi.. Dajcie już spokój, każdy zabija ryby jak mu się podoba jak i robi im fotki.. Dla mnie to debilizm wypuszczać ryby albo np. "Jestem wędkarzem, ale nie lubię ryb, łapię dla sportu" to dupa nie wędkarz jesteś. "
""A reszta ryb zwisa mi kalafiorem." ... no to naprawdę prawdziwy z Ciebie wędkarz .. plus dla Ciebie ...

Tak to już jest że każdy przed monitorem zgrywa wielkiego humanitarnego wędkarza .... a w realu jest całkiem inaczej ... widziałem już kilka osób nad wodą z tego forum co tak mówiło ja tylko C&R , jak tak można rybę trzymać hahah a nad wodą widziałem jak sandacze zostawały ogłuszane mocnym rąbnięciem o ziemie ... hahah

dobra bądźcie dalej mega super wędkarzami w siecie ale tylko w siecie .. bo nad wodą raczej tego nikt nie dostrzeże ....

a co do tych karpi ... mówisz że nikt nie złapie dużego karpia bez protetin pelletów i tygodniowego nęcenia .... no to jesteś w wielkim błędzie ....

i dalej mnie zastanawia gdzie jest ta zatytułowana masakra ? .....

pozdrawiam wszystkich sieciowych bohaterów hahahah ...."

Nigdy tego jeszcze nie zrobiłem ale tym razem zrobię.
Dupy to sobie poszukaj w najbliższym otoczeniu!
Nie jestem fanatykiem ale skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to trzeba było się uczyć!
Mi nie chodzi o to, że zabrał rybę ale o same zdjęcia. Są po prostu niesmaczne.
Nie wiesz chyba lub nie rozróżniasz spamu od dyskusji. Każdy ma prawo do swojego zdania ale ja nie narzucam nachalnie C&R. Wyrażam swoją opinię o zdjęciu. Nie wyzywam nikogo.
A jak masz zabić rybę to po co trzymasz ją w siatce. Rzuć w piach bo trawa to szczyt luksusu.
Szacunek dla ryb wymaga ( tak mi się wydaje ) traktowania ich nawet po śmierci w sposób szczególny.

Nie znasz przepisów;-) Nie wolno samemu zarybiać żadnej wody.
@szymbor
To Ty cwaniakujesz zza monitora. Wydaje Ci się tylko, że to takie proste z tymi karpiami. Udowodnij - proszę zrób to i złów dużego karpia skoro twierdzisz, że to łatwe.
Owszem - kalafiorem. Jak nie rozumiesz i nie potrafisz wypuścić ryby to i nie zrozumiesz, że takie zdjęcia to masakra. To zły, bardzo zły i niewychowawczy przykład dla naszych następców. Dla tych, dla których Ty czy ja jesteśmy jak na razie wędkarskimi guru.
Wiem, że ryby się zjada. Wiem, że sam hol niekoniecznie wpływa dobrze na ich stan. Ale też wiem, że ryba złowiona i zabita w sposób humanitarny powinna być jakoś inaczej traktowana po śmierci. Takie zdjęcia to właśnie MASAKRA!
Janusz JKarp

Popieram. Sam jestem tego zdania zresztą. I Panowie, Ty @szymbor i Ty @FriQ i Janusz również, proszę o to samo co @luxis, opanujcie nerwy i słownictwo, bo będziemy zmuszeni zlikwidować temat. Można dyskutować na poziomie, ze zrozumieniem i bez emocji. 

[2011-06-23 20:10]

I ja się podpiszę obiema rękoma pod postem Janusza,nic dodać nic odjąć.
Temat dobry więc ostatni apel o jakość dyskusji,FriQ za bardzo cię nosi.
[2011-06-23 20:21]

szymbor

Jkarp cwaniakiem zza monitora nie jestem ... i inne te rzeczy które napisałeś ... ale ja się tym nie przejmuję pisz sobie co chcesz zwisa mi to ...

Karpia nie złapie z tego względy że nie łapię już w ogóle na spławik jak i na grunt ...
a znam ludzi co łapią karpie wielkie karpie bez żadnych nęceń ... w sumie wygląda to jak spinning chodzą wypatrują i próbują ... raz z ujemny efektem a raz z dodatnim ... ale nie w tym rzecz ...

ciekawi mnie po co osoba założy ten temat ? ... ciekawi mnie czy napisała pw do tej osoby ... pewnie nie bo lepiej poruszyć to na ogólnym ....
następna sprawa ... takich zdjęć jest wiele , więc czemu akurat to ? może mają panowie coś sobie do udowodnienia :D hahaha

hmmm ciekawi mnie czy osoba która umieściła to zdjęcie bierze udział w tej dyskusji ... baa czy wogóle o takiej dyskusji wie ?

ps. chciałem teraz jeszcze raz sprawdzić zdjęciu w celu ustalenia użytkownika który je wstawił ale widzę że zostało usunięte ... czy słusznie ? ... wydaję mi się że nie bo gdyby nie został tutaj poruszony temat wielce oburzonych osób to fotka dalej by sobie wisiała i nikt by sobie z tego nic nie robił ....

Jeszcze jedno nie popieram mięsiarstwa ale również nie mam nic do tego jak ktoś zabiera
(mam nadzieję że nie muszę nikomu tłumaczyć czym się różni mięsiarstwo od reglaminowego zabierania ryb) .... chociaż dla fanatyków C&R jak ktoś zabierze płotke to już miesiarz

to jeżeli ta fotka została usunięta to zacznij usuwać wszystkie zdjęcia tego typu .... nawet zrobione w ogródku w kuchni czy łazience ... przecież pokazywanie ryb w takiej scenerii też nie jest smaczne ? ....
[2011-06-23 21:12]

FriQ

Najlepiej niech administracja zamknie temat ! Jak pisze szymbor, fotka usunięta ponieważ temat został poruszony.. Jak się komuś nie podoba niech nie ogląda proste.  Albo pisać pretensje do autora fotki, a nie żalić się na forum, a pro po, nie nazwałbym tej fotki "masakra" trochę temat nazwany zbyt grubo..
[2011-06-23 21:26]

JKarp

JKarp
Popisałeś się tym tekstem że zależy Ci na karpiach a reszta ryb zwisa kalafiorem.... oj popisałeś. Ten szczupak na zdjęciu chyba też zwisał kalafiorem temu kto go prezentuje.
Cześć
Widzisz Diabelku zwisa bo ich po prostu nie łowię.
Już raz na Zegrzu kilka lat temu brały leszcze - lechy :-) Potężne, złote łopaty. Nie było przeproś - jak ktoś złowił np 30 szt po 2-2,5kg wszystko jechało do domu. Z łódek siatki przywozili na dwa razy, bo na raz takie dwie siaty to wstyd był trochę. Czasem zapytałem - a po co tyle ryb? A koledze, babci, teściowej, znajomym... No i w następnym roku się skończyło - sam drobiazg i narzekanie na rybaków. Ponoć w tym roku jest to samo - bierze duży leszcz. I jak wtedy każda ilość złowiona jedzie do domu. Za rok będzie znowu narzekanie. Dlatego zwisa mi to - nie ma limitów, wymiarów to co mam zrobić? Kłócił się nie będę a tłumaczenie raczej nic nie da ale czasem próbuję. Czy coś daje - nie wiem. Natomiast nie odpuszczam tym co łowią drapieżniki - jak widzę to MUSI BYĆ LIMIT I WYMIAR- inaczej tel do PSR.
Dziś byliśmy na spacerze w Serocku. Przy samym deptaku siedzi gość i trzy wędki. Samo stwierdzenie, że ciekawe dlaczego na trzy spowodowało, że szybko złożył jedną z nich. Tak, że moje stwierdzenie o tym kalafiorze było troszkę no nie za celne :-(
Janusz JKarp

[2011-06-23 21:48]

Jkarp cwaniakiem zza monitora nie jestem ... i inne te rzeczy które napisałeś ... ale ja się tym nie przejmuję pisz sobie co chcesz zwisa mi to ...

Karpia nie złapie z tego względy że nie łapię już w ogóle na spławik jak i na grunt ...
a znam ludzi co łapią karpie wielkie karpie bez żadnych nęceń ... w sumie wygląda to jak spinning chodzą wypatrują i próbują ... raz z ujemny efektem a raz z dodatnim ... ale nie w tym rzecz ...

ciekawi mnie po co osoba założy ten temat ? ... ciekawi mnie czy napisała pw do tej osoby ... pewnie nie bo lepiej poruszyć to na ogólnym ....
następna sprawa ... takich zdjęć jest wiele , więc czemu akurat to ? może mają panowie coś sobie do udowodnienia :D hahaha

hmmm ciekawi mnie czy osoba która umieściła to zdjęcie bierze udział w tej dyskusji ... baa czy wogóle o takiej dyskusji wie ?

ps. chciałem teraz jeszcze raz sprawdzić zdjęciu w celu ustalenia użytkownika który je wstawił ale widzę że zostało usunięte ... czy słusznie ? ... wydaję mi się że nie bo gdyby nie został tutaj poruszony temat wielce oburzonych osób to fotka dalej by sobie wisiała i nikt by sobie z tego nic nie robił ....

Jeszcze jedno nie popieram mięsiarstwa ale również nie mam nic do tego jak ktoś zabiera
(mam nadzieję że nie muszę nikomu tłumaczyć czym się różni mięsiarstwo od reglaminowego zabierania ryb) .... chociaż dla fanatyków C&R jak ktoś zabierze płotke to już miesiarz

to jeżeli ta fotka została usunięta to zacznij usuwać wszystkie zdjęcia tego typu .... nawet zrobione w ogródku w kuchni czy łazience ... przecież pokazywanie ryb w takiej scenerii też nie jest smaczne ? ....

A ten dalej o mięsiarstwie i C&R............. I jeśli zdjęcia nie ma, to znaczy, że Redakcja je usunęła, nie moderator. Jeśli to będzie ryba w łazience nabita na nóż czy z tasakiem w głowie, to na pewno będzie "niesmaczne" i usunięte.

[2011-06-23 22:06]

jasin38

Nie  wiem dlaczego ten post wzbudził tak wiele kontrowersji?- gdybym nie poruszył tego tematu, to bym nie uwierzył w tak skrajne opinie. Moim zdanie nie ma tu o co się spierać, bo dla prawdziwych wędkarzy sprawa jest jasna - to jest portal WĘDKARSKI i ci którzy, decydują się na udział w jego " życiu" , z założenia są( chyba ) ludźmi, dla których najważniejszą sprawa jest możliwość obcowania z przyrodą i jej darami. Nie będę negował tego co wypisywali forumowicze uważający, że nic się nie stało. Dla mnie to jest ...chyba po prostu smutne.
Dzięki za dyskusję.
P.S- nie wiem kto jest odpowiedzialny za usuwanie fotek ale w galerii tego pana zostało prawie identyczne zdjęcie: http://www.wedkuje.pl/fotka-wedkarska,nasze-polowy,123106

[2011-06-23 23:28]

szymbor

"Nie będę negował tego co wypisywali forumowicze uważający, że nic się nie stało. Dla mnie to jest ...chyba po prostu smutne."

No nic to się dalej smuć i zamartwiaj ... tylko nie zamknij się w sobie bo naprawdę będzie źle ...

nie wiem wielkie przeżycie .... mam to gdzieś czy ten gościu trzymał tego szczupaka na nożu lub nawet czymś innym ...

z jednego zdjęcia robią się spinki ... napisałem już wcześniej że temat powinien iść do zamknięcia ...

"A ten dalej o mięsiarstwie i C&R............."
A ten dalej cytuje i cytuję .. jeszcze trochę a sam post będzie zajmował dwie strony z czego będą to same cytaty i jedno zdanie odpowiedzi ...
Nie wiem czy zauważyłeś ale wcześniej już to w tym temacie też zostało poruszone ... a to było między innymi małe sprostowanie do tematu który nie ma nic wspólnego z tym tematem .. ehh ale to zawiłe .. istny burdel ... jak już wcześniej wspomniałem .... Temat do zamknięcia ..

już mnie nudzi ten temat .... także bez odbioru ...
[2011-06-24 00:33]

"Nie będę negował tego co wypisywali forumowicze uważający, że nic się nie stało. Dla mnie to jest ...chyba po prostu smutne."

No nic to się dalej smuć i zamartwiaj ... tylko nie zamknij się w sobie bo naprawdę będzie źle ...

nie wiem wielkie przeżycie .... mam to gdzieś czy ten gościu trzymał tego szczupaka na nożu lub nawet czymś innym ...

z jednego zdjęcia robią się spinki ... napisałem już wcześniej że temat powinien iść do zamknięcia ...

"A ten dalej o mięsiarstwie i C&R............."
A ten dalej cytuje i cytuję .. jeszcze trochę a sam post będzie zajmował dwie strony z czego będą to same cytaty i jedno zdanie odpowiedzi ...
Nie wiem czy zauważyłeś ale wcześniej już to w tym temacie też zostało poruszone ... a to było między innymi małe sprostowanie do tematu który nie ma nic wspólnego z tym tematem .. ehh ale to zawiłe .. istny burdel ... jak już wcześniej wspomniałem .... Temat do zamknięcia ..

już mnie nudzi ten temat .... także bez odbioru ...

Nie Ty decydujesz o zasadności zamknięcia jakiegoś tematu. Autor jedynie może poprosić o jego zamknięcie, lub zdecyduje o tym moderator, lub Redakcja, jeśli stwierdzi łamanie zasad kulturalnych i sensownych wypowiedzi. Jeśli temat jakiś Cię "nudzi", nie masz obowiązku na niego wchodzić i odpisywać.

[2011-06-24 08:05]

FriQ

I co z tego, że szczupak jest na nożu, co z tego, że ma fotki w galerii nie w plenerze łowiska.. Dajcie sobie siana, wy i to wasze C&R...
[2011-06-24 08:31]

perwer

I co z tego, że szczupak jest na nożu, co z tego, że ma fotki w galerii nie w plenerze łowiska.. Dajcie sobie siana, wy i to wasze C&R...

Franciszek czytam na profilu że jesteś miły i sympatyczny co jest dosyć ciekawe,lecz jak bys nie miał nic przeciwko to napisz czy jesteś jeszcze do tego wędkarzem....

[2011-06-24 08:35]

jeśli nazywasz to masakrą to zobacz to i spójrz na datę na fotce.
[2011-06-24 08:41]

FriQ

Franciszek czytam na profilu że jesteś miły i sympatyczny co jest dosyć ciekawe,lecz jak bys nie miał nic przeciwko to napisz czy jesteś jeszcze do tego wędkarzem....

Jestem miłą, ale nie jestem fanatykiem, mi to wisi czy zdjęcie ryby jest na nożu, czy trzyma ktoś szczupaka chwytakiem, to są tylko ZWIERZĘTA ! To jest hobby. Teraz nastała moda na C&R.. Każdy mówi, że wędkarstwo to hobby, za dużo macie pieniędzy i czasu...  krystiank23 piękny sum, sam bym takiego na 100% nie wypuścił tylko zabrał, bo mięso suma jest najlepsze, a po za tym nie wiedziałem, że na tym forum są sami fanatycy, bo cieszą się ze śmierci człowieka bo zabijał ryby, kłócą się o jakaś fotkę i chcą zakładać jakieś "antygelerie". Jednie szymbor myśli racjonalnie.
[2011-06-24 08:50]

Nikt nie zmusza Ciebie do uczestnictwa w "życiu" naszego forum. [2011-06-24 09:02]

Ja też zabieram złowione ryby ale są jakieś zasady,jak jest okres ochrony to zostawmy je w spokoju a nie najebać jak najwięcej ryby oby tylko za kartę się zwróciło,aż taki pazerny na rybę to ja nie jestem
[2011-06-24 09:03]

Jeśli jest to sum złowiony na wodzie PZW, to jest to kłusownik. Proste. [2011-06-24 09:07]

FriQ

Ja też zabieram złowione ryby ale są jakieś zasady,jak jest okres ochrony to zostawmy je w spokoju a nie najebać jak najwięcej ryby oby tylko za kartę się zwróciło,aż taki pazerny na rybę to ja nie jestem

Czytałeś poprzednie posty... Zabieram zawsze ryby jak mają wymiar, nie mają ochrony i dopuszczalny limit.. Nie jestem kłusolem, przestrzegam regulaminu tylko mnie po prostu śmieszy C&R oraz napinki ludzi o jakąś głupią fotkę.
[2011-06-24 09:10]

Przed chwilą napisałeś że zabrałbyś takiego suma bo ma smaczne mięso ale teraz jest okres ochronny i też byś go zabrał?
[2011-06-24 09:14]

złowiony na terenie puszczy rominckiej
[2011-06-24 09:16]

pawelz

Fajny temat sie rozwinal :).
Nie wiem, czy to tylko moje odczucia, ale czesc osob na tym portalu albo nie potrafi czytac ze zrozumieniem, albo celowo prowokuje.
Zaczelo sie od tego, ze djecie jest brzydkie, nieestetyczne itp.
I nagle czytam o jakim C&R wypuszczaniu ryb itp. Nie wiem skad kol. FriQ wyczytal, ze rybe nalezalo wypuscic. Ze pietnujemy goscia za to ze ja zabil itp.
Rozmowa byla na poczatku tylko i wylacznie o estetyce zdjecia. Nie o tym ze ryba jest martwa czy zywa.
Kazdy ma prawo umiescic takie zdjecie jakie mu sie podoba na publicznym forum (pod warunkiem ze w sposob razacy nie narusza dobrych obyczajow i przepisow prawa czy tez regulaminu danego portalu. Tutaj nie widzialem zadnego naruszenia (to moje subiektywne odczucia).
Ale tez kazdy kto to robi musi sie liczyc z konsekwencjami i opinia innych uzytkownikow. Jednym sie spodoba innym nie. W tym przypadku jak widac wiekszosc osob wyrazila sie negatywnie na temat zdjecia. I to wszystko.

A co do samego C&R. Ktos tu wspomnial jak mozna wypuscic np. 10kg suma skoro to takie wspaniale miesko no i wolno nam go zabrac. Wyobraz sobie kolego ze nie kazdy wedkarz jest smakoszem rybiego miesa, dla wielu doznania ze zlowienia ryby i mozliwosc jej powtornego zlapania sa wieksze niz chwilowe zaspokojenie podniebienia. Ciagle sie mowi o nagoce C&R na tych co zabieraja. Jakos w wiekszosci przypadkow na tym portalu to ci co zabieraja wyrazaja sie bardziej agresywnie nic Ci C&R. Oczywiscie nie wszyscy ale czesc osob.
No i druga sprawa. Dla mnie osobiscie ktos dla kogo priorytetem w wedkarstwie jest pozyskanie rybiego miesa nie jest wedkarzem. I tyle. Celowo pogrubilem slowo priorytet bo nie pisze tu o wedkarzach zabierajacych ryby. To rozumiem, choc sam tego nie robie. Ale jesli ktos wali w leb WSZYSTKO co nawinie sie na haczyk i nie podpada regulaminowi, chocby nie wiem ja dobrze lowil ryby, dla mnie osobiscie wedkarzem nie jest. Jest po prostu klientem natanszego z mozliwych (wody PZW) sklepow rybnych w naszym kraju.
[2011-06-24 09:29]

FriQ

Przed chwilą napisałeś że zabrałbyś takiego suma bo ma smaczne mięso ale teraz jest okres ochronny i też byś go zabrał?

Czy napisałem, że zabrałbym go w tym momencie ? Chodzi mi o to, że widziałem dużo filmików jak ludzie wypuszczają sumy. Sam bym suma nie wypuścił... Jest różnica powiedzieć " Jak bym złapał dzisiaj/jutro takiego suma bym go zabrał" a " Sam bym zabrał takiego suma bo ma smaczne mięso..." Nie toleruje C&R, nie obchodzą mnie zdjęcia ryb nabite na nóż itp. Ale przestrzegam regulaminu RAPR, biorę ryby zgodnie z wymiarem, limitem i okresem ochronnym !!
[2011-06-24 10:14]

@FriQ, na każdym wątku jesteś z kimś w konflikcie. Przemyśl swoje agresywne wypowiedzi i nie prowokuj do bzdurnych kłótni. [2011-06-24 10:17]

Norek1978

Witaj Mastiff mam pytanie czy tobie nie zdażyło sie isć na ryby bez karty? i czy cały ten czas posiadałes karte wedkarskom jak dłógo wedkujesz? bo wobec mnie nie jest kłusownikiem osoba posiadajaca wedkę tylko osoba z sieciami i agregatem zauważyłem u Ciebie mylne pojęcia i zazdrość okaza suma bo w taki sposób doczepiajac się do karty pzw chodzi o zazdrośc spójrz w ten sposób że płacimy na nasze wody a nic tak naprawde niejest robione opłacamy wpisowe a som tworzone jakies specjalne łowiska gdzie trzeba osobno opłacac by powedkować dotego pare ładnych lat temu była karta na cały kraj opłacana tam gdzie jezioro tam moglismy łowic teraz jak mam opłacone nizinne w kujawsko pomorskim to tylko w tym obrębie mogę łowić i jadac na inne łowisko zażucajac wędke to terz wobec Ciebie bym był kłósownikiem ? [2011-06-24 10:34]

Witaj Mastiff mam pytanie czy tobie nie zdażyło sie isć na ryby bez karty? i czy cały ten czas posiadałes karte wedkarskom jak dłógo wedkujesz? bo wobec mnie nie jest kłusownikiem osoba posiadajaca wedkę tylko osoba z sieciami i agregatem zauważyłem u Ciebie mylne pojęcia i zazdrość okaza suma bo w taki sposób doczepiajac się do karty pzw chodzi o zazdrośc spójrz w ten sposób że płacimy na nasze wody a nic tak naprawde niejest robione opłacamy wpisowe a som tworzone jakies specjalne łowiska gdzie trzeba osobno opłacac by powedkować dotego pare ładnych lat temu była karta na cały kraj opłacana tam gdzie jezioro tam moglismy łowic teraz jak mam opłacone nizinne w kujawsko pomorskim to tylko w tym obrębie mogę łowić i jadac na inne łowisko zażucajac wędke to terz wobec Ciebie bym był kłósownikiem ?

Koleżko, mylisz wiele rzeczy. Ja bez karty wędkarskiej łowiłem tylko z tatą, a potem sam ją wyrobiłem w wieku 10 lat. Mylisz wiele kwestii, bo to nie ja ustalam prawo, nie ja napisałem RAPR , nie ja określiłem kiedy zaczyna się kłusownictwo, nie ja ustaliłem kary za kłusownictwo, brak karty, czy jakiegokolwiek błąd wędkarza i nie ja ustalałem porozumienia i konsekwencje wynikające z łowienia w innych Okręgach. A to, co według mnie osobiście jest ok, albo bee, to już jest moja słodka tajemnica. A zazdrość o jakąkolwiek rybę u kogokolwiek, to już jest nieporozumienie. Po czym wnioskujesz, że ja zazdroszczę tego suma? Może na Twoich wodach PZW nie jest nic robione, bo u mnie ja jestem zadowolony z rybostanu i wielu łowisk. Także mój Okręg PZW zadbał o to, żebyśmy mieli porozumienia z wieloma Okręgami i mogli w nich spokojnie wędkować. Popraw trochę ortografię, bo przy wielu słowach zastanawiałem się o co chodzi. [2011-06-24 10:48]