Czy ja dobrze widzę?-masakra....

/ 87 odpowiedzi / 2 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

zibik33


Powoli to się wszyscy rozpędzają bo idąc tym tokiem myślenie to wszyscy maniacy noży na www.knives.pl to potencjalni zabójcy , a w praktyce większość to normalni ludzie . Sądzę  , że wędkarz ze zdjęcia ze szczupakiem traktuje ryby jak większość tych którzy zabierają złowione ryby i nie sądzę żeby to zdjęcie było jakoś szczególnie drastyczne . Przynajmniej jest w plenerze i na co szczupak jest nadziany to chyba jest bez różnicy bo jest martwy , gdyby to był kij to by wyglądał identycznie a noże swoją drogą to nasz nieodłączny kompan na wypadach wędkarskich . Tak jak piszą niektórzy , nie popadajmy w paranoję i nie dajmy się nakręcać ! (2011/06/22 21:13)

Patrol94


Powoli to się wszyscy rozpędzają bo idąc tym tokiem myślenie to wszyscy maniacy noży na www.knives.pl to potencjalni zabójcy , a w praktyce większość to normalni ludzie . Sądzę  , że wędkarz ze zdjęcia ze szczupakiem traktuje ryby jak większość tych którzy zabierają złowione ryby i nie sądzę żeby to zdjęcie było jakoś szczególnie drastyczne . Przynajmniej jest w plenerze i na co szczupak jest nadziany to chyba jest bez różnicy bo jest martwy , gdyby to był kij to by wyglądał identycznie a noże swoją drogą to nasz nieodłączny kompan na wypadach wędkarskich . Tak jak piszą niektórzy , nie popadajmy w paranoję i nie dajmy się nakręcać !



Szczególnie, gdy wszystkie ryby na zdjęciach tego użytkownika są martwe... (2011/06/22 21:14)

szymbor


wnerwia mnie to bo co człowiek wejdzie na forum to zawsze się znajduję takie tematy ...

przepraszam bardzo nóż jest podstawowym ekwipunkiem myśliwego czy wędkarza ...

a wędkarstwo polega na pozyskiwaniu ryby ...

nie mówie o dzisiejszych czasach bo dzisiaj to bardziej my ingerujemy w zmiany ... ale nie zapominajmy o korzeniach ...

a przepraszam bardzo ... czyli co jakby to był patyk zamiast noża to by wszystko było ok ? ... to jest chore...

ja obrażam ok ... zgodzę się ale tym tematem obrażają człowieka któego nie znają ....

więc dalej podtzymuję moje zdanie ....

moim zdaniem takie tamaty tylko prowadzą do konfliktów są bez sensowne ...

a jak już jesteście taku etyczni to odchaczajcie ryby w wodzie a nie wyciągacie je na brzeg ... bablacie w swoich łapach nie raz w błocie ... i to jeszcze zaznaczę "ŻYWE RYBY"

dla mnie temat jest zamknięty .... nic nie wnoszący oprócz kłótni... (2011/06/22 21:20)

szymbor


a czy to że są martwe to już nie nasza sprawa ... każdy ma prawo do zabrania ryby według rapr ... (2011/06/22 21:21)

zbynio5o


zdjecie nr 2 swiadczy o tym ze panstwo nie są swiadomi  chyba co robią...


A co według ciebie @penzel ci państwo robią złego ? Bo nie kumam !!!

Powiesili wędzonego węgorza pod sufitem kampu, żeby pies sie nie dorwał do niego.

Czy ty kiedyś wędziłeś ryby ?  

Czy Wy niektórzy, korzystaliście z kulinarnych możliwości złowionych przez siebie ryb ?

Zakończcie tą nie zdrową nagonke na tych ludzi !

Dziwie sie tylko że niektórzy moderzy biorą w tym udział.

Oj, będzie nas tu coraz mniej.  I to już widać i czuć.

(2011/06/22 22:38)

Jack14


Na czuja to jak to jest??? (2011/06/22 22:59)

jasin38


Ale ja nie chcę ingerować w to co ci ludzie robią ze złowionymi (zabitymi rybami). Chodzi o sam fakt, uważamy się za grupę ludzi dla których wędkarstwo to rzecz święta. Złowienie ryby moim zdaniem to rytuał-dla jednych szybka fotka i do wody, dla innych przyjemność z możliwości konsumpcji okazu. Ryba w moim mniemaniu to przeciwnik, z którym udało się wygrać lub przegrać walkę:). Czy szacunek dla przeciwnika, jakim jest dla nas ryba to  coś nie właściwego?. Może i te fotki nie są mrożące krew w żyłach, ale czy naprawdę nie kolidują z zasadami dobrego smaku i szacunku dla przyrody( w tym przypadku ryby)?. Ja nie atakuję tych ludzi za to że łowią, ale razi mnie sposób w jakim chwalą się swoimi okazami. Uprzedzam ataki - nie nie zazdroszczę im okazów. Uważam jednak, że jeżeli ktoś decyduje się na aktywny udział w "życiu naszego portalu" i chce tworzyć z nami magię wędkarstwa to nie powinie w ten sposób pokazywać nam swoich wędkarskich sukcesów. Po prostu patrząc na to zdjęcie nie myślę o tym jak wyjątkowy był ten łowca, tylko jakie katusze zadał tej rybie przed śmiercią. Nie rozumiem tych wszystkich komentarzy,...jak zlowił to mógł z nią zrobić co chce?...taka analogia- skłusował, nie złapali go to niech robi co chce?.Poza tym to nie jest portal od 18 lat, co dzieciaki sobie pomyślą widząc taki obrazek , to normalne?. (2011/06/23 01:33)

JKarp


Cześć
Ja nie jestem fanatykiem C&R. Każdy ma prawo zabrać rybę, zabić ją a potem zjeść. Ale do licha tu chodzi o coś zupełnie innego.
Jak już ktoś robi fotki to niech myśli a nie zachowuje się jak jakiś jaskiniowiec. Dobrze, że ten nóż nie  jest wsadzony w oczy.
Wędkarstwo nie polega na pozyskiwaniu ryb a na pewno nie jest to główne założenie wędkowania no chyba, że ktoś przelicza opłaty, zanęty, benzynę i swój czas na wartość złowionych ryb.
Janusz JKarp (2011/06/23 04:18)

u?ytkownik57785


zdjecie nr 2 swiadczy o tym ze panstwo nie są swiadomi  chyba co robią...


A co według ciebie @penzel ci państwo robią złego ? Bo nie kumam !!!

Powiesili wędzonego węgorza pod sufitem kampu, żeby pies sie nie dorwał do niego.

Czy ty kiedyś wędziłeś ryby ?  

Czy Wy niektórzy, korzystaliście z kulinarnych możliwości złowionych przez siebie ryb ?

Zakończcie tą nie zdrową nagonke na tych ludzi !

Dziwie sie tylko że niektórzy moderzy biorą w tym udział.

Oj, będzie nas tu coraz mniej.  I to już widać i czuć.

Moderzy są takimi samymi wędkarzami i forumowiczami jak Ty, więc i wypowiadać się mogą tak jak i Ty. A co tu Twoim zdaniem moderzy napisali nie tak? Co robią wbrew regulaminowi, czy etyce?
(2011/06/23 09:00)

u?ytkownik57785


Jeszcze trochę, a znajdą się obrońcy takich fotek, na których będzie wisiała ryba, z wyprutymi flakami, naderwanym łbem i kosą wbitą w oko, a te same osoby napiszą "-No co, złowił, to ma prawo zrobić z nią co chce, bo chce ją zjeść, nie mówcie, że Wy nie zabijacie przed zjedzeniem...". No są granice dobrego smaku i granice wizualnych doznań. Oczywiście, że żeby zjeść rybę, trzeba ją raczej najpierw uśmiercić. To jest oczywiste. Ale można to zrobić po pierwsze humanitarnie, a po drugie jeśli już pokazywać truchło takiej ryby (już półprodukt potrawy), to można to zrobić subtelniej z szacunkiem dla zabitego stworzenia i dla ewentualnych widzów. To jasne, że noże są w ekwipunku każdego myśliwego i wędkarza, ale to nie znaczy, że trzeba ich przeznaczenie utrwalać na fotach. Każdy wie po co one są, ale widok ich użycia wobec zwierzęcia nie jest widokiem cieszącym oko, a zwłaszcza dzieci oglądających i czytających to forum. Wypruwanie flaków, czy odcinanie łba oporządzanej świni, też nie jest widokiem przyjemnym, a przecież jemy świnie, kury, krowy, owce, a nawet piękne konie. To trzeba je pokazywać wiszące na hakach w rzeźni, albo z wbitym nożem rzeźniczym w łeb? Czy ryba, czy kura, czy świnia, to stworzenia, którym nawet po śmierci należy się szacunek. Człowiek szacunkiem darzył zwierzęta przez siebie zabijane, od zarania dziejów.  (2011/06/23 09:23)

krzychu64


Jeszcze trochę, a znajdą się obrońcy takich fotek, na których będzie wisiała ryba, z wyprutymi flakami, naderwanym łbem i kosą wbitą w oko, a te same osoby napiszą "-No co, złowił, to ma prawo zrobić z nią co chce, bo chce ją zjeść, nie mówcie, że Wy nie zabijacie przed zjedzeniem...". No są granice dobrego smaku i granice wizualnych doznań. Oczywiście, że żeby zjeść rybę, trzeba ją raczej najpierw uśmiercić. To jest oczywiste. Ale można to zrobić po pierwsze humanitarnie, a po drugie jeśli już pokazywać truchło takiej ryby (już półprodukt potrawy), to można to zrobić subtelniej z szacunkiem dla zabitego stworzenia i dla ewentualnych widzów. To jasne, że noże są w ekwipunku każdego myśliwego i wędkarza, ale to nie znaczy, że trzeba ich przeznaczenie utrwalać na fotach. Każdy wie po co one są, ale widok ich użycia wobec zwierzęcia nie jest widokiem cieszącym oko, a zwłaszcza dzieci oglądających i czytających to forum. Wypruwanie flaków, czy odcinanie łba oporządzanej świni, też nie jest widokiem przyjemnym, a przecież jemy świnie, kury, krowy, owce, a nawet piękne konie. To trzeba je pokazywać wiszące na hakach w rzeźni, albo z wbitym nożem rzeźniczym w łeb? Czy ryba, czy kura, czy świnia, to stworzenia, którym nawet po śmierci należy się szacunek. Człowiek szacunkiem darzył zwierzęta przez siebie zabijane, od zarania dziejów. 



I O TO Maćku chodzi. Sam lepiej bym tego nie powiedział - nie napisał.

Przecież oglądając zdjęcia innych forumowiczów - koleżanek i kolegów chcielibyśmy podziwiać ich okazy w całej krasie -żywe.
A jeżeli chcą podzielić się z nami doznaniami kulinarnymi to i zdjęcie gotowego dania z ryby również może cieszyć oko.
Nie popieram fotek prezentujących mięcho mające zrównoważyć koszty poniesionych opłat, zanęty itd. (2011/06/23 10:31)

JKarp


Cześć
Maciek dobrze powiedziane.
No właśnie - żywe ryby i zdjęcia mogą wyglądać tak:
Chyba przyjemniej patrzeć na coś takiego:
Jak ktoś chce mogę wysłać na priva filmik z wypuszczaniem tego amurka.
Janusz JKarp (2011/06/23 10:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

dariuszdyl


http://www.wedkuje.pl/fotka-wedkarska,nasze-polowy,122484 - to jest wędkarz, jak admin. może dopuścić do tego, żeby na portalu były zdjęcia takich rzeźników:(...Bo chyba dobrze widzę on go nadział na nóż...i my krytykujemy kłusoli a wśród nas tacy sadyści.


A o ile ja dobrze widzę to węgorzyki prezentowane są do zdjęcia na smyczy http://www.wedkuje.pl/foto_galeria/wegorz-internet.jpg http://www.wedkuje.pl/foto_galeria/wegorz_2_internet.jpg Jak młodzi wędkarze to obejrzą to wezmą przykład ze starszego kolegi i tak samo będą prezentować węgorzyki. (2011/06/23 11:10)

FriQ


Cześć
Ja nie jestem fanatykiem C&R. Każdy ma prawo zabrać rybę, zabić ją a potem zjeść. Ale do licha tu chodzi o coś zupełnie innego.
Jak już ktoś robi fotki to niech myśli a nie zachowuje się jak jakiś jaskiniowiec. Dobrze, że ten nóż nie  jest wsadzony w oczy.
Wędkarstwo nie polega na pozyskiwaniu ryb a na pewno nie jest to główne założenie wędkowania no chyba, że ktoś przelicza opłaty, zanęty, benzynę i swój czas na wartość złowionych ryb.
Janusz JKarp

Może wybudujecie ołtarze rybom ? Już trochę przesadzacie, każdy robi fotki jakie mu pasuje.. JKarp, a żebyś wiedział, ani myślę wypuszczać ryb oczywiście tych wymiarowych i zgodnie z regulaminem. Nie rozumiem ludzi jak można wpakować kase w sprzęt, zanęty itp. Złapać takiego suma 10kg jakie to pyszne mięso i później wypuścić. To jest dla mnie chore, bo skoro można zabierać ryby a ryb nie brakuje to po co jak niektórzy piszą. Wędkarstwo to hobby jak mam ochotę ide do sklepu i kupuje ryby.. To jest poj***ne (2011/06/23 11:25)

zibik33


biorąc pod uwagę względy estetyczne to powinno się napiętnować połowę wędkarzy z tematu JAK BYŁO DZIŚ NA RYBACH .... takie sprawy powinien określać regulamin i by nie było nieprzyjemnej dyskusji . (2011/06/23 11:43)

JKarp


Cześć
Ja nie jestem fanatykiem C&R. Każdy ma prawo zabrać rybę, zabić ją a potem zjeść. Ale do licha tu chodzi o coś zupełnie innego.
Jak już ktoś robi fotki to niech myśli a nie zachowuje się jak jakiś jaskiniowiec. Dobrze, że ten nóż nie  jest wsadzony w oczy.
Wędkarstwo nie polega na pozyskiwaniu ryb a na pewno nie jest to główne założenie wędkowania no chyba, że ktoś przelicza opłaty, zanęty, benzynę i swój czas na wartość złowionych ryb.
Janusz JKarp

Może wybudujecie ołtarze rybom ? Już trochę przesadzacie, każdy robi fotki jakie mu pasuje.. JKarp, a żebyś wiedział, ani myślę wypuszczać ryb oczywiście tych wymiarowych i zgodnie z regulaminem. Nie rozumiem ludzi jak można wpakować kase w sprzęt, zanęty itp. Złapać takiego suma 10kg jakie to pyszne mięso i później wypuścić. To jest dla mnie chore, bo skoro można zabierać ryby a ryb nie brakuje to po co jak niektórzy piszą. Wędkarstwo to hobby jak mam ochotę ide do sklepu i kupuje ryby.. To jest poj***ne


Cześć
Oczywiście każdy robi fotki jakie chce ale na innych portalach takie fotki zostałyby umieszczone w antygalerii i tyle. A sam pożal się Boże fotograf dwa dni by myślał zanik takie coś pokazałby światu.
Nie rozumiesz tego, że można wydać tyle kasy na kulki, zanęty a potem taką rybę wypuścić?
To znaczy, że jeszcze nie dorosłaś ( dorosłeś ) do wypuszczania ryb. Jak pierwszą wypuścisz zobaczysz jakie to fajne uczucie :-)
Jak mówiłem nie jestem fanatykiem. Zgodnie z RAPR wymiarami i limitami można wszystko. Ale nie róbmy rzeźni ze swojego hobby. Węgorza żywego w piach, szczupaka na nóż, inne ryby zamiast nawet do jakiejś miski to na trawę.
Nie mam zamiaru prosić Cię o wypuszczanie ryb. Rób jak chcesz i uważasz. Tylko kiedyś nie płacz, że nie ma, nie biorą itd.
Duże karpie na całe szczęście to trudny, cwany i wymagający przeciwnik. Brania jak ktoś ma to raczej przypadkowe bo kulki kosztują, zanęty kosztuj,ą itd. Nikt nie da rady ich tak po prostu wyłowić. A reszta ryb zwisa mi kalafiorem. Łapcie i zabierajcie a efekty przyjdą szybko.
Janusz JKarp

(2011/06/23 11:47)

krzychu64


Cześć
Ja nie jestem fanatykiem C&R. Każdy ma prawo zabrać rybę, zabić ją a potem zjeść. Ale do licha tu chodzi o coś zupełnie innego.
Jak już ktoś robi fotki to niech myśli a nie zachowuje się jak jakiś jaskiniowiec. Dobrze, że ten nóż nie  jest wsadzony w oczy.
Wędkarstwo nie polega na pozyskiwaniu ryb a na pewno nie jest to główne założenie wędkowania no chyba, że ktoś przelicza opłaty, zanęty, benzynę i swój czas na wartość złowionych ryb.
Janusz JKarp

Może wybudujecie ołtarze rybom ? Już trochę przesadzacie, każdy robi fotki jakie mu pasuje.. JKarp, a żebyś wiedział, ani myślę wypuszczać ryb oczywiście tych wymiarowych i zgodnie z regulaminem. Nie rozumiem ludzi jak można wpakować kase w sprzęt, zanęty itp. Złapać takiego suma 10kg jakie to pyszne mięso i później wypuścić. To jest dla mnie chore, bo skoro można zabierać ryby a ryb nie brakuje to po co jak niektórzy piszą. Wędkarstwo to hobby jak mam ochotę ide do sklepu i kupuje ryby.. To jest poj***ne

Czytałeś dobrze posty?
Nikt nie mówi o ołtarzach dla ryb, a o estetyce zdjęcia - przyjemniej oglądać rybę żywą niż zwłoki prezentowane na niektórych zdjęciach.
Ja wolę ryby prezentowane przez wędkarzy w ręku, na macie wędkarskiej, czy też w inny humanitarny sposób a nie wiszące na wędce, nabite na noże czy inne przyrządy.
A to, że zabijasz ryby przed ich sprawieniem i przyrządzeniem do konsumpcji to inna sprawa.
Ja sam zabieram ryby do zjedzenia i to większość złowionych aczkolwiek zgodnie z regulaminem. (2011/06/23 12:06)

u?ytkownik32263


Doprawdy nie rozumiem tych głupich komentarzy. Szczupak na bank był martwy a złapać takiego klocka za mordę aby pokazać całą jego długość w pionie nie należy do przyjemności bo zawsze uszkodzi się skórę na palcach a chwyt pod skrzela niewielu zna. Poza tym każdy ma prawo robić zdjęcie w wybranej dla ciebie pozycji. I w tym przypadku nie ma mowy o jakimkolwiek sadyzmie bo 1) jak wspominałem ryba była martwa 2) Co do diabła za różnica czy szczupły (martwy) wisiał na sznurku, pasku , kiju czy nożu? ŻADNA! To tacy wariaci jak iro czy inni mają coś po przestawiane w głowach skoro się tak wydzierają na autora tej fotki. I to oni powinni się leczyć. A że zdjęcie nie jest zbyt smaczne to inna sprawa ale jak kogoś ono odrzuca to niech nie ogląda takich zdjęć. I tyle. (2011/06/23 14:46)

FriQ


Cześć
Ja nie jestem fanatykiem C&R. Każdy ma prawo zabrać rybę, zabić ją a potem zjeść. Ale do licha tu chodzi o coś zupełnie innego.
Jak już ktoś robi fotki to niech myśli a nie zachowuje się jak jakiś jaskiniowiec. Dobrze, że ten nóż nie  jest wsadzony w oczy.
Wędkarstwo nie polega na pozyskiwaniu ryb a na pewno nie jest to główne założenie wędkowania no chyba, że ktoś przelicza opłaty, zanęty, benzynę i swój czas na wartość złowionych ryb.
Janusz JKarp

Może wybudujecie ołtarze rybom ? Już trochę przesadzacie, każdy robi fotki jakie mu pasuje.. JKarp, a żebyś wiedział, ani myślę wypuszczać ryb oczywiście tych wymiarowych i zgodnie z regulaminem. Nie rozumiem ludzi jak można wpakować kase w sprzęt, zanęty itp. Złapać takiego suma 10kg jakie to pyszne mięso i później wypuścić. To jest dla mnie chore, bo skoro można zabierać ryby a ryb nie brakuje to po co jak niektórzy piszą. Wędkarstwo to hobby jak mam ochotę ide do sklepu i kupuje ryby.. To jest poj***ne


Cześć
Oczywiście każdy robi fotki jakie chce ale na innych portalach takie fotki zostałyby umieszczone w antygalerii i tyle. A sam pożal się Boże fotograf dwa dni by myślał zanik takie coś pokazałby światu.
Nie rozumiesz tego, że można wydać tyle kasy na kulki, zanęty a potem taką rybę wypuścić?
To znaczy, że jeszcze nie dorosłaś ( dorosłeś ) do wypuszczania ryb. Jak pierwszą wypuścisz zobaczysz jakie to fajne uczucie :-)
Jak mówiłem nie jestem fanatykiem. Zgodnie z RAPR wymiarami i limitami można wszystko. Ale nie róbmy rzeźni ze swojego hobby. Węgorza żywego w piach, szczupaka na nóż, inne ryby zamiast nawet do jakiejś miski to na trawę.
Nie mam zamiaru prosić Cię o wypuszczanie ryb. Rób jak chcesz i uważasz. Tylko kiedyś nie płacz, że nie ma, nie biorą itd.
Duże karpie na całe szczęście to trudny, cwany i wymagający przeciwnik. Brania jak ktoś ma to raczej przypadkowe bo kulki kosztują, zanęty kosztuj,ą itd. Nikt nie da rady ich tak po prostu wyłowić. A reszta ryb zwisa mi kalafiorem. Łapcie i zabierajcie a efekty przyjdą szybko.
Janusz JKarp


To idz do TESCO kup żywych ryb i wypuść. Skoro to takie zajebiste uczucie. Co was to ku**a obchodzi jak ktoś robi zdjęcie rybie? Jesteś taki fanatyk C&R to kup ryb i je wypuść. Węgorz w piachu... skoro i tak zje tą rybę to aż taki straszny sadyzm, tak płaczecie o ryby o ZWIERZE a tyle jest morderstw co chwilę a nikogo to nie rusza... Ale można pospamować na forum, jakiś nowy wątek to dobre i to, pokłócę się co mi szkodzi.. Dajcie już spokój, każdy zabija ryby jak mu się podoba jak i robi im fotki.. Dla mnie to debilizm wypuszczać ryby albo np. "Jestem wędkarzem, ale nie lubię ryb, łapię dla sportu" to dupa nie wędkarz jesteś.

(2011/06/23 15:13)

FriQ


Tomas81 dobrze mówi.. Popadacie w paranoje i tyle. Nie podoba się nie oglądaj, jak Ci się jakaś muzyka nie podoba to ktoś każde słuchać ? Nie proste.. (2011/06/23 15:16)

u?ytkownik10466


FriQ i Tomas zważajcie nieco na słowa,to że czegoś nie trawicie,nie rozumiecie ,nie upoważnia was do w żaden sposób do zaczepek.Prezentacja ryby/zwierzęcia w taki ordynarny ,chamski sposób jest niedopuszczalna,co z tego że martwa? to może ją na widły nadziać ? W każdym innym miejscu w sieci reakcja byłaby natychmiastowa,zdjęcie tego typu nie powisiałoby nawet godzinki,na FORS czy JERKBAIT dodatkowo w promocji żółta czy czerwona kartka. (2011/06/23 15:44)

FriQ


FriQ i Tomas zważajcie nieco na słowa,to że czegoś nie trawicie,nie rozumiecie ,nie upoważnia was do w żaden sposób do zaczepek.Prezentacja ryby/zwierzęcia w taki ordynarny ,chamski sposób jest niedopuszczalna,co z tego że martwa? to może ją na widły nadziać ? W każdym innym miejscu w sieci reakcja byłaby natychmiastowa,zdjęcie tego typu nie powisiałoby nawet godzinki,na FORS czy JERKBAIT dodatkowo w promocji żółta czy czerwona kartka.


Nie prowokuje zaczepek tylko piszę jak jest... Jak napisałeś "w sieci" każdy kozak i straszne lamenty, a jak by zobaczył na własne oczy jak ktoś robi zdjęcie i w taki sposób rybę trzyma to by pewnie nie zareagował, znając życie. (2011/06/23 16:03)

szymbor


"A reszta ryb zwisa mi kalafiorem." ... no to naprawdę prawdziwy z Ciebie wędkarz .. plus dla Ciebie ...

Tak to już jest że każdy przed monitorem zgrywa wielkiego humanitarnego wędkarza .... a w realu jest całkiem inaczej ... widziałem już kilka osób nad wodą z tego forum co tak mówiło ja tylko C&R , jak tak można rybę trzymać hahah a nad wodą widziałem jak sandacze zostawały ogłuszane mocnym rąbnięciem o ziemie ... hahah

dobra bądźcie dalej mega super wędkarzami w siecie ale tylko w siecie .. bo nad wodą raczej tego nikt nie dostrzeże ....

a co do tych karpi ... mówisz że nikt nie złapie dużego karpia bez protetin pelletów i tygodniowego nęcenia .... no to jesteś w wielkim błędzie ....


i dalej mnie zastanawia gdzie jest ta zatytułowana masakra ? .....

pozdrawiam wszystkich sieciowych bohaterów hahahah .... (2011/06/23 17:14)

u?ytkownik57785


Każdy kto chce, niech sobie ryby zabiera (ja często zabieram) albo ich nie zabiera i wypuszcza. To jest sprawa każdego indywidualnie i nic nikomu do tego. Ale tu chodzi o takie zdjęcia jak to z nadźganym na kosę szczupakiem, martwym, czy nie martwym, ale ordynarnie nadźganym. Chodzi o estetykę i odczucia stricte estetyczno-moralne patrząc na akurat tak prezentowane martwe stworzenie, a nie o to, czy gość go zeżre, czy zamrozi! Niech zabije jak złowił, niech zabiera, niech sobie je te ryby, jego sprawa jak lubi, ma prawo, ale na litość boską czemu je tak prezentować? Tu o to głównie chodzi, a nie o C&R. (2011/06/23 19:15)

JKarp


Cześć
"To idz do TESCO kup żywych ryb i wypuść. Skoro to takie zajebiste uczucie. Co was to ku**a obchodzi jak ktoś robi zdjęcie rybie? Jesteś taki fanatyk C&R to kup ryb i je wypuść. Węgorz w piachu... skoro i tak zje tą rybę to aż taki straszny sadyzm, tak płaczecie o ryby o ZWIERZE a tyle jest morderstw co chwilę a nikogo to nie rusza... Ale można pospamować na forum, jakiś nowy wątek to dobre i to, pokłócę się co mi szkodzi.. Dajcie już spokój, każdy zabija ryby jak mu się podoba jak i robi im fotki.. Dla mnie to debilizm wypuszczać ryby albo np. "Jestem wędkarzem, ale nie lubię ryb, łapię dla sportu" to dupa nie wędkarz jesteś. "
""A reszta ryb zwisa mi kalafiorem." ... no to naprawdę prawdziwy z Ciebie wędkarz .. plus dla Ciebie ...

Tak to już jest że każdy przed monitorem zgrywa wielkiego humanitarnego wędkarza .... a w realu jest całkiem inaczej ... widziałem już kilka osób nad wodą z tego forum co tak mówiło ja tylko C&R , jak tak można rybę trzymać hahah a nad wodą widziałem jak sandacze zostawały ogłuszane mocnym rąbnięciem o ziemie ... hahah

dobra bądźcie dalej mega super wędkarzami w siecie ale tylko w siecie .. bo nad wodą raczej tego nikt nie dostrzeże ....

a co do tych karpi ... mówisz że nikt nie złapie dużego karpia bez protetin pelletów i tygodniowego nęcenia .... no to jesteś w wielkim błędzie ....


i dalej mnie zastanawia gdzie jest ta zatytułowana masakra ? .....

pozdrawiam wszystkich sieciowych bohaterów hahahah ...."


Nigdy tego jeszcze nie zrobiłem ale tym razem zrobię.
Dupy to sobie poszukaj w najbliższym otoczeniu!
Nie jestem fanatykiem ale skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to trzeba było się uczyć!
Mi nie chodzi o to, że zabrał rybę ale o same zdjęcia. Są po prostu niesmaczne.
Nie wiesz chyba lub nie rozróżniasz spamu od dyskusji. Każdy ma prawo do swojego zdania ale ja nie narzucam nachalnie C&R. Wyrażam swoją opinię o zdjęciu. Nie wyzywam nikogo.
A jak masz zabić rybę to po co trzymasz ją w siatce. Rzuć w piach bo trawa to szczyt luksusu.
Szacunek dla ryb wymaga ( tak mi się wydaje ) traktowania ich nawet po śmierci w sposób szczególny.

Nie znasz przepisów;-) Nie wolno samemu zarybiać żadnej wody.
@szymbor
To Ty cwaniakujesz zza monitora. Wydaje Ci się tylko, że to takie proste z tymi karpiami. Udowodnij - proszę zrób to i złów dużego karpia skoro twierdzisz, że to łatwe.
Owszem - kalafiorem. Jak nie rozumiesz i nie potrafisz wypuścić ryby to i nie zrozumiesz, że takie zdjęcia to masakra. To zły, bardzo zły i niewychowawczy przykład dla naszych następców. Dla tych, dla których Ty czy ja jesteśmy jak na razie wędkarskimi guru.
Wiem, że ryby się zjada. Wiem, że sam hol niekoniecznie wpływa dobrze na ich stan. Ale też wiem, że ryba złowiona i zabita w sposób humanitarny powinna być jakoś inaczej traktowana po śmierci. Takie zdjęcia to właśnie MASAKRA!
Janusz JKarp (2011/06/23 20:01)