Zaloguj się do konta

Czy istnieje przeźroczysta żyłka szybko tonąca ?

utworzono: 2013/01/31 08:54
Dawid1346

Cześć.

Chciałem w tym roku kupić wszystkie żyłki od Trabucco ale zastanawiam się nad żyłką do spławika.

Jeżeli chodzi o żyłkę spławikową, to dlaczego najlepiej tonące mają ciemne kolory ?

Maver Smart Stone River - czerwona (ideał tonięcia)

Dragon Maxima Match & Feeder - brązowa (może nie tonie jak ww. ale tonie, jakość mnie zawiodła w 2012r.)

Trabucco S-Force Match Sinking - czarna (nie używałem ale podobno dobrze tonąca)

Czy znacie żyłki które dobrze toną i są przeźroczyste ?

Proszę nie pisać o odtłuszczaniu żyłki itp.


[2013-01-31 08:54]

Cześć.

Trabucco S-Force Match Sinking - czarna (nie używałem ale podobno dobrze tonąca)


Dla mnie ta żyłka jest fatalna. Prawda,do spinningu potrzeba żyłki nierozciągliwej. Żyłka trabucco spinningowa jest tak słaba na węzłach że szok.

Co do żyłki przezroczystej to słyszałem o bardzo jasnej żyłce Jaxona. Podobno jest przeźroczysta. [2013-01-31 10:46]

luzy

Czysty fluorokarbon .
[2013-01-31 14:19]

stef1986

balsax silver fish przezroczysta bardzo dobrze tonie

balsax american fish brązowa   bardzo dobrze tonie

browning cenex przezroczysta tonie też dobrze, niestety po sezonie do wywalenia poprostu zaczyna pękać traci swoją wytrzymałość

[2013-01-31 23:39]

Dawid1346

Dzięki...

Balsax jak najbardziej mnie zainteresował.

Nie spotkałem się chyba jeszcze z opiniami na temat tej firmy, więc czy to dobra firma ?

Widzę że Balsax ma dużo żyłek tonących, czy faktycznie są szybko tonące ?

Szczególnie zainteresowały mnie Silver Fish, Match Van Ben Elsdijk i Focus.

Miał ktoś styczność z tymi żyłkami ? 

Chciałbym zastosować do matcha 0,18.

[2013-02-02 17:27]

stef1986

ja używam american fish i silver fish toną bardzo dobrze

american fish0,25 jest bardzo rozciągliwa miękka a silver fish0,20 bardziej sztywna ,wytrzymałośc bardzo przyzwoita cena to połowa ceny browninga który jak pisałem wczesniej traci swoje właściwości bardzo szybko ja jak do tej pory spotkałem tylko te trzy żyłki które dobrze toną

używałem też żyłek mikado ,dragon, logic,jaxon itp i z tonięciem było kiepsko

[2013-02-02 18:21]

Dawid1346

Dzięki stef1986.

Zależy mi na przeźroczystym kolorze więc chyba wybiorę Silver Fish.

Czekam jeszcze na opinie o Match Van Ben Elsdijk i Focus.

[2013-02-02 21:46]