Zaloguj się do konta

Czy istnieje ochrona wód w POlsce?

utworzono: 2011/01/15 15:44
SUMIENIE

ZADAJE SOBIE TO PYTANIE JUŻ OD KILUNASTU LAT A DOKŁADNIEJ KILKUASTU ZIM, BO CHODZI MI O MORDOWANIE BEZBRONNYCH RYB ZEBRANYCH W WIELKIE STADA STOJĄCYCH NA ZIMOWISKACH. CO ROKU SŁYSZĘ CO TO MA SIE NIBY DZIAĆ W TYM WZGLĘDZIE I CO ROKU UMACNIAM SIĘ W PRZEKONANIU ŻE OWSZEM DZIEJE SIE ALE CORAZ GORZEJ. BO CORAZ TO NOWE GĘBY  DOŁANCZAJĄ DO STARYCH WYJADAKÓW ZAPRAWIONYCH W BOJACH STYCZNIOWYCH I LUTOWYCH NAD WISŁĄ I ŁOWIĄ "OKONKI" SIERMIĘŻNYM SPRZĘTEM GODNYM DORSZA, BO NA TO ZEZWALA IM REGULANIN (PATRZ STRONA PZW TARNOBRZEG) PISZE W TEN SPOSÓB BO MIEJSCA TE I WIĘKSZOŚĆ OSÓB JEST DOBRZE ZNANA W OKOLICY. PSR TARNOBRZEG UDAJE ŻE TO NIE ICH WODA PSR KIELCE UDAJĄ ŻE MAJĄ ZA DALEKO WŁADZE PZW UDAJA ŻE SIE NIC NIE DZIEJ A CIERPIĄ NA TY TYLKO RYBY I MY. WYDAWAĆ BY SIE MOGŁO IZ PODNOSZENIE SKŁADEK ORAZ WYMYŚLANIE CO KROK NOWYCH BZDURNYCH PRZEPISÓW POWINNO WPŁYWAĆ NA WZROST POPULACJI RYB W NASZYCH WODACH ALE NIC BARDZIEJ MYLNEGO BRACIA!!!! IN WIĘCEJ PŁACIMY TYM MNIEJ NAS JEST, BO NIE KAZDEGO NA TO STAC. IM WIECEJ BZDURNYCH PRZEPISÓW TYM WIĘKSZE KŁUSOWNICTWO BO ICH TO NIE DOTYCZY. IM MNIEJ NAS NAD WODA TYM WIĘCEJ BEZPRAWIA BO NIKT TEGO NIE WIDZI. IM WIĘCEJ WPUŚCIMY RYB TYM MNIEJ ZŁOWIMY BO ZROBIĄ TO ZA NAS W ZIMIE KŁUSOLE. I TAK WYGŁĄDA CAŁA PRAWDA O TYM CO DZIEJE SIĘ W SANDOMIERZU I OKOLICACH, JAK KTOŚ NIE WIEŻY TO NIECH ZROBI SOBIE SPACER CZASANI BRZEGIEM WISŁY

[2011-01-15 15:44]

jurek

Niestety kolego , to gorzka prawda . Ale PSR nie może powiedzieć , że to nie ich woda , oni są urzędnikami państwowymi i nawet na łowiskach dzierżawionych od Skarbu Państwa , mają obowiązek do swych czynności , pilnowania limitu ryb zabieranych przez wędkarzy , okresu ochronnego i wszystkich innych punktów , w tym czystości na akwenach . Jeżeli się migają , to należy pisać do Wojewody ( ich zwierzchnika ) , lub nagłaśniać sprawy w TVN 24 . U mnie w centralnej Polsce jest takie samo kłusownictwo , jak wszędzie w Polsce , tylko może nie panuje taka znieczulica kolego , jak u Ciebie . Pozdrawiam .
[2011-01-15 16:59]

J

SUMIENIE nie krzycz, bo spać nie mogę.
[2011-01-15 17:00]

No co Ty! To tylko złudzenie! Wszystko gra! Jest zajebiście! [2011-01-15 22:18]

drozdo

Przypominam ze istnieje jeszcze Społeczna Straż Rybacka (kontrole są prowadzone w obecności funkcjonariusza Policji) która tez walczy z kłusownictwem. Jeżeli ktoś posiada informację o nieregulaminowym połowie ryb zawsze może napisać maila do Komendanta SSR graco11@wp.pl lub do mnie rafal.drozdowski@op.pl. Postaramy się ukrócić ten proceder nad wodą.
[2011-01-16 17:47]

Przypominam ze istnieje jeszcze Społeczna Straż Rybacka (kontrole są prowadzone w obecności funkcjonariusza Policji) która tez walczy z kłusownictwem. Jeżeli ktoś posiada informację o nieregulaminowym połowie ryb zawsze może napisać maila do Komendanta SSR graco11@wp.pl lub do mnie rafal.drozdowski@op.pl. Postaramy się ukrócić ten proceder nad wodą.

Piszesz o "swoim" terenie oczywiście......

[2011-01-16 18:13]

drozdo

Tak pisze o terenie Sandomierza. Zapomniałem dodać w poprzednim wpisie.
[2011-01-16 22:07]

pstrag222

gorzka prawda ale tak jest nie tylko u ciebie. u mnie na wodach górskich istnieją normalnie gangi łowiących kabany na robaka.   to sam dotyczy paru zbiorników gdzie dokonuje sie istnej rzezi na oczach wędkarzy.   tylko dlaczego nie którzy w ogóle nie reagują?
[2011-01-17 18:37]

SUMIENIE

Natura od tygodnia broni się sama i będzie to trwało ze dwa tygodnie dopuki nie opadnie woda. Potem nastąpi znowu kulminacja bo ryby bedą stały pod brzegami . Co do SSR to jej świetnoś już dawno wygasła, a sam strażnik bez policjanta jest g..... warty, a tych na razie nie ma nie ma nie ma. [2011-01-17 22:23]

Sniper64

Witam..:)

No trochę to nie do końca prawda ,gdy byś przyjechał w moje strony i zaczął naginać regulamin lub Ustawę,to szybko byś sie przekaonał jak u mnie działa SSR :)) co do twojego terenu to dla czego sam z kolegami coś nie za działacie w tym temacie by przerwać to kłusowanie? 

[2011-01-17 22:29]

SUMIENIE

BAWIŁEM SIĘ W TO OD WIELU LAT: SSR, NOCNE PODCHODY ,"ROBIN HUD"ITD. CENA JAKĄ ZAPŁACIŁEM ZA TO JEST ZBYT WYSOKA. OCZYWIŚCIE DALEJ BAWIĘ SIE W JANOSIKA,I BĘDĘ DALEI KŁUSOLOM UMILAŁ ŻYCIE . CHCĘ TYLKO OBUDZIĆ TYMI TEKSTAMI TYCH WSZYSTKICH KTÓŻY POSIADAJĄ BLACHY SSR I NIC NIE ROBIĄ!!!!!!!!!!!!!!! PO CO IM ONE SKORO 3/4 SIEDZI W DOMACH I W CIEPEŁKU POPIJA PIWKO???????????????????????????????? [2011-01-17 23:12]

k-9

Potwierdzam słowa Drozda na terenie powiatu sandomierskiego Policja ściśle współpracuje z SSR oczywiście te patrole nie są codziennością z przyczyn wiadomych...dla Policji to co się dzieje nad wodą nie jest priorytetem.  Ale jednak ma obowiązek reagować na wszelkie zgłoszenia nawet z nad wody. Niestety zgłoszeń nie ma dużo ,przeważnie od SSR jeśli potrzebują pomocy w czasie kontroli.  Wbrew pozorom problem tkwi w społecznym przyzwoleniu na tego typu proceder. W całym 2010 roku  zgłoszeń od przypadkowych osób na Policję było  zaledwie kilka i w 80% było potwierdzonych i rozliczonych przez Policję. Przeważnie  Informacje o tym, że kłusole pokosili docierają do SSR  już po fakcie i jest to oczywiście brane pod uwagę przy dyslokacji  patroli prewencyjnych patroli z Policją. Jednak  żeby  prewencja odniosła skutek trzeba by siedzieć nad wodą 24/h
 Przy co drugiej kontroli słyszy się  od wędkarza: " eeee dziś kontrolujecie, trzeba było wczoraj tu być jak kłusowali" - to się pytam człowieka czy zna nr 997 - pada odpowiedź: " panie ja żadnym świadkiem nie będę po co mi kłopoty" - pytam się jakie kłopoty??? - dzwonie - zgłaszam - nie chcę, to się nie przedstawiam (obowiązku nie ma) - koniec rozmowy.
W tego typu przypadkach zgłoszenie to 50% sukcesu, bo następnym razem szarpak widząc w pobliżu kogoś będzie się liczył z tym że za chwilę może zjawić się strażnik lub policjant i tyllko dobre nogi go uratują przed sprawiedliwością.
Faktem jest natomiast "opieszałość" PSR zarówno z TBG jak i Kielc powoli zaczyna się o nich mówić jak o Yeti - wszyscy o nich słyszeli ale już dawno nie widzieli....

Trochę się rozpisałem ale wyczulony jestem na posty typu: czemu nic się nie robi itd.
[2011-01-19 21:54]

SUMIENIE

K-9 PRZYPOMINAM CI ŻE PRAWDZIWE KŁUSOWANIE (SZARPANIE)ZACZYNA SIE NIE W LECIE LECZ NA PRZEDZIMIU.DLA MNIE KŁUSOWNIKIEM NIE JEST STARSZY GOŚĆ ŁOWIĄCY MAŁE PŁOTECZKI CZY DZIECIAK BEZ UPRAWNIEŃ. KŁUSOL TO ZMORA TŁUKĄCA RYBY BEZ OPAMIĘTANIA NA WSZELKIE MOŻLIWE SPOSOBY. WTEDY NIE ROBI SIE NIC BO NIE MA JUZ NA TO ŚRODKÓW ,LIMITÓ ,POLICJA IDZIE NA ZASŁUZONE URLOPY. UWAŻA SIE CAŁY CZAS ŻE W RAZ Z KONCEM JESIENI KONCZY SIE SEZON WEDKARSKI -I TO PRAWDA ,SZKODA TYLKO ŻE DLA WEDKARZY "NIEDZIELNYCH"!!!! PRAWDZIWE SIANOKOSY DOPIERO SIĘ ZACZYNAJĄ!!!!   TY MI NIE MÓW ŻE SSR WRAZ Z POLICJĄ W TYM OKRESIE TAK PRĘŻNIE DZIAŁAJĄ BO TO NIE PRAWDA!!!!!!! SKŁAMIE GDY POWIEM ŻE TAK JEST CAŁY ROK,  BO OCZYWIŚCIE W OKRESIE LETNIM I WIOSENNYM ORAZ JESIENNYM TO WSZYSTKO JAKOS DZIAŁ -JA MÓWIĘ O ZIMIE BRACIE !!!!!!! ZGŁOSZENIA NA SSR TO W TEJ CHWILI NIEPOROZUMIENIE - NIE MA CAŁKOWICIE KONTAKTU!!!!!. POLICJA ROBI WSZYSTKO ŻEBY NIE PRZYJĄĆ ZGŁOSZENIA I ODSYŁA DO PSR ATAM JAK WYŻEJ NAPISAŁEM. DLA MNIE TO WSZYSKO POWINNO BYĆ PRZESTAWIONE W DRUGĄ STRONE NIECH DZIAŁAJĄ PRĘZNIE W ZIMIE I NA JESIENI I NIE W SAMO POŁUDNIE TYLKO WIECZOREM I NE PO TRZECH  GODZINACH TYLKO NATYCHMIAST- BĘDZIE WSZYSTKO O.K.

[2011-01-21 16:51]

jurek

Może w Twoich okolicach tak jest , tego nie wiem , wiem natomiast , że sporo szarpakowców zostało ukaranych właśnie w sezonie zimowym , jest to w okolicy mego powiatu ...Płocka .......... pozdrawiam .
[2011-01-21 17:03]

SUMIENIE

JUREK U NAS TEZ BYŁY CZASY ŻE KARANO KŁUSOWNIKÓW TYLKO SIE TO NIE SPRAWDZIŁO PONIEWAŻ: CI KTÓRZY MIELI TROCHE ROZUMU I MIELI PRACE ,MIELI TEŻ Z CZEGO PŁACIĆ TE MANDATY A JAK NIE CHCIELI TO SKARBÓWKA TO ROBIŁA NA KONIEC ROKU.ZOSTAŁO GRONO "PROFESORÓW" KTÓRZY TAKICH RZECZY SIE NIE BOJA NIE PŁACĄ I NIE MA Z CZEGO ŚCIAGNĄĆ. CI WŁASNIE SMIEJĄ SIE W GŁOS I MAJĄ WSZYSTKO W D..... .POWIEM WIĘCEJ ZNAM TAKICH CO DOSTAWALI MANDATY PO 300 ZŁ TRZY DNI Z RZĘDU A NA CZWARTY DZIEN ZNOWU TO ROBILI. WIESZ DLACZEGO ?????? BO TE 300ZŁ ODBIJAŁ W JEDNĄ NOC NA RYBACH I JESZCZE MU NA PARĘ MAMROTÓW STARCZAŁO. ZNAM TAKICH CO SIECIUJĄ NA DUŻĄ SKALĘ OD PARU LAT. NIBY BYLI KARANI PRZEZ KOLEGIUM ALE CO Z TEGO ,JAK DALEJ TO ROBIA BO MAJĄ Z TEGO NIEZŁA KASĘ. SWIEŻA DZIKĄ RYBKĘ KAZDY LUBI. DLATEGO TEŻ PRZYMYKA SIĘ OKO NA TEN PROCEDER. PYTAM - KIEDY DOCZEKAMY SIĘ CZASÓW TAKICH JAK W PZŁ. WIEM WIEM ŻE TAM TEŻ KŁUSUJA ,ALE LEPIEJ SOBIE RADZĄ ZE ZŁAPANYMI NA GORĄCYM UCZYNKU I WŁAŚNIE O TO MI CHODZI.

[2011-01-21 19:56]

k-9

SUMIENIE nie pisz głupot, że pływamy, kontrolujemy sobie tylko w sezonie letnim w południe itd a w zimie się nic nie robi bo to jest totalna bzdura i prosto w oczy ci to mogę powiedzieć - obrażasz mnie człowieku i kilku zapaleńców ssr
W sumie to o co ci naprawdę chodzi bo to co wypisujesz dla mnie ma tylko jeden cel - jaki? podobno jest nowy kandydat na k-ta ssr s-rz więc widzę rusza kampania w stylu jednej z partii opozycyjnych naszego kraju.

Za parę dni jest walne bodajże 29 stycznia i każdy może przyjść i podzielić się swoimi sugestiami...
[2011-01-21 21:51]

Diablo

BAWIŁEM SIĘ W TO OD WIELU LAT: SSR, NOCNE PODCHODY ,"ROBIN HUD"ITD. CENA JAKĄ ZAPŁACIŁEM ZA TO JEST ZBYT WYSOKA. OCZYWIŚCIE DALEJ BAWIĘ SIE W JANOSIKA,I BĘDĘ DALEI KŁUSOLOM UMILAŁ ŻYCIE . CHCĘ TYLKO OBUDZIĆ TYMI TEKSTAMI TYCH WSZYSTKICH KTÓŻY POSIADAJĄ BLACHY SSR I NIC NIE ROBIĄ!!!!!!!!!!!!!!! PO CO IM ONE SKORO 3/4 SIEDZI W DOMACH I W CIEPEŁKU POPIJA PIWKO????????????????????????????????

Jak to po co??? zniżki mają na opłaty. Oczywiście piszę tu o tych co popijają piwko a nic nie robią nie o tych co tępią kłusoli.
[2011-01-21 21:56]

Jak to po co??? zniżki mają na opłaty. Oczywiście piszę tu o tych co popijają piwko a nic nie robią nie o tych co tępią kłusoli. 

Ty i twoja wiedza nawet na temat przywilejów i zniżek w SSR...........Żałosne. 

[2011-01-21 22:02]

Diablo

5.    Aktywni członkowie SSR - zatwierdzani corocznie uchwałą ZO. Składka nizinna- ulga 50%, górska –ulga 30%
[2011-01-21 22:12]

5.    Aktywni członkowie SSR - zatwierdzani corocznie uchwałą ZO. Składka nizinna- ulga 50%, górska –ulga 30%

NA PAPIERZE! 

[2011-01-21 22:18]

jurek

Do blogera ..... Diablo ..... nie znasz gościu przepisów i nie umiesz ich interpretować i nawet Twój awatar nawiązuje do przestępstwa , bo stoisz z siekierą i masz zamiar ściąć to leciwe drzewo --------- więc lepiej nie zajmuj głosu , bo jak , tak mocno argumentujesz przepisy Łowieckie , to za to drzewo , pewnie któryś by Cię postrzelił .

Wiesław Czort alias Diablo

Wędkarz III (474 pkt)
Rola w portalu: Blogger
dodaj do znajomych napisz do mnie

perrero

[2011-01-22 09:39]

bluehornet

Do Macieja Mastiff'a . Maciek , czy Ty masz jakieś zniżki w opłatach z działalności w SSR , bo u siebie ja takowych zniżek nie zauważyłem !!! Funkcja czysto społeczna . Być może są  Okręgi w których SSR obligatoryjnie ma przyznane zniżki , w moim Okręgu takowych nie ma , a poza tym nie wstępowałem do SSR dla zniżek  i krew mnie zalewa , jak ktoś pisze banialuki na ten temat . Pozdrowienia .
[2011-01-22 10:49]

bluehornet

SIC !!!
[2011-01-22 10:51]

Diablo

Jurek
Nie muszę znać wszystkich przepisów wystarczy, że wejdę na stronę PZW i tam jest jasno napisane, że strażnicy SSR mają zniżki 50 % na wody nizinne i 30% na górskie.

Co do drzewa znawco wielki flory i fauny. To jest kilkunastoletni orzech w sadzie orzechowym mojego dziadka. Kto by mnie miał strzelać za jego wycięcie???
[2011-01-22 10:55]

jurek

Chyba żartujesz z tymi zniżkami , człowieku obudź się , nie wszystko co jest napisane jest prawdą ....Okręgi decydują o tym , czy docenić pracę strażników , czy nie ( w dużej większości Okręgi są zadłużone i wciąż podnoszą opłaty za wędkowanie ---------- A najlepiej by było , jakbyś wstąpił w szeregi SSR --- to byś się przekonał , czy dostaniesz zniżkę --- poza tym w wielu Okręgach ---nie ma wód górskich ---więc nie wystarczy tylko czytać , ale też myśleć .

Co do tego drzewa , to sam sobie wystawiłeś ocenę tym zdjęciem w twoim profilu .
[2011-01-22 11:14]

SUMIENIE

K-9 W CZASACH KIEDY BYŁEM SSR (NIE SĄ TO CZASY ODLEGŁE)TO TACY JAK TY RACZKOWALI W WEDKARSTWIE I TYLE CO ZROBIŁEM DLA OCHRONY RYB NIE ZROBISZ TEGO NIGDY. BYWAŁY LATA ŻE NAD WODA W NOCY BYŁEM DWA TRZY RAZY W TYGODNIU Z NIEKTÓRYMI WSPÓLCZESNYMI STRAZNIKAMI. ALE TO BYLI NIELICZNI I DO TEJ PORY TAK ZOSTAŁO .GDZIE JEST TA WSPANIAŁA RESZTA??? RESZTA TAK JAK NAPISAŁEM WCZEŚNIEJ MA W D... WSZYSTKO I SIEDZI W DOMU PRZED TV. ILU JEST ZAREJESTROWANYCH STRAZNIKÓW SSR S-RZ A ILU Z NICH DZIAŁA!!!!!!!!!!!!!! PODAJ PUBLICZNIE TE DANE JAK TO SSR DZIAŁA PRĘZNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!! JA WCALE NIE MAM  ZAMIARU NIKOGO OBRAZAC I NIE WCHODZĘ BEZ WAZELINY W D.., NIE AGITUJE , JESTEM BEZ PARTYJNY, NIE BIORE UDZIAŁU W KAMPANII PRZECIWKO KOMENDANTOWI SSR. JESTEŚ ZA MŁODY BRACIE ZEBY TO WSZYSTKO PAMIĘTAĆ.TAK DZIAŁO SIE OD LAT I TRWA TO NADAL. DLATEGO WŁAŚNIE WYSTAPIŁEM Z SSR BO NIE BĘDĘ SAM NADSTAWIAŁ D..., A RESZTA BĘDZIE NOSIĆ BLACHY. O CO MI CHODZI TO PROSTE WRESZCIE ODWAZYŁEM SIĘ WYTKNĄĆ PUBLICZNIE BŁĘDY POPEŁNIANE OD WIELU LAT, INE TYLKO PRZEZ SSR ALE PRZEDE WSZYSTKIM PRZEZ PSR T-BG I KIELCE ORAZ DZIAŁACZYPZW. OD KILKU LAT POSTULAWAŁEM ZA UTWORZENIEM PLACÓWKI PSR W SANDOMIERZU , ALE SIE NIE DA BO POLITYKA I WAZELINA BIERZE GÓRE NAD OCHRONĄ WÓD I WĘDKARSTWEM!!!!!!!!!!!!!!!!!KTO NA TYM CIERPI ODPOWIEDZ SOBIE SAM.

[2011-01-22 11:21]