Zaloguj się do konta

Czy feederem można łowić na żywca?

utworzono: 2011/05/07 23:34
lysy44

Witam chciałbym sie dowiedzieć czy mogę łowić feederem na żywca cw do 120g ??
[2011-05-07 23:34]

Zbig28

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nic więcej dodać i ując na tak zadane pytanie.
[2011-05-07 23:50]

ryukon1975

Teoretycznie możesz,jednak jeśli będziesz używał ciężkich zestawów nie będzie to łowienie komfortowe z powodu specyfiki sekcji szczytowej wędziska typu feeder.Zdarzało mi się łowić na feeder szczupaki metodą żywcową,używałem feedera 180 g 3,9 m i najtwardszej szczytówki.Powiem że ze szczupakami do 3 kg dawał ten kij radę ale jest to wybitnie sztywny kij,bardziej czuła i delikatna wędka może sprawiać kłopoty.
[2011-05-08 08:44]

tstaros

Ja używam heavy feedera (cw 180 g) do połowów sandaczy, zestaw jak do klasycznego feedera, do rurki doczepiam ciężarek, żywczyk i jest o.k. Natomiast nie próbowałem zastosować typowo szczupakowego zestawu z "bombką"  jednak tak jak napisał kolega hefeed, cięzki feeder ze sztywną szczytówką na pewno da radę. Twoje 120 to może być jednak ciut mało.

I żeby było jasne - sandacze łowiłem opisanym sposobem w zeszłych latach, w tym jeszcze nie ;-)

[2011-05-08 09:42]

Przemol34

Kol. Zbig28, o co Ci chodzi? Zadał normalne pytanie i taką też chciałby odpowiedź.Może kol. lysy44 zaczyna przygodę z wędkarstwem albo nigdy nie łowił na żywca i chciałby spróbować ,a nie posiada "specjalnego" kija i Ty mu jakieś głupie i chamskie znaczki odpisujesz.Wstydziłbyś się.
Klo. Lysy44 wydaje mi sie ,że się da. Nie łowiłem nigdy feederkiem ale mam doświadczenie z... Pickerem :) Łowiłem na żywca używając do tego celu pickera bo innej wędki nie posiadałem i udało mi się raz złowić 60 cm szczupaczka bez żadnych problemów. Z drugiej strony nigdy nie słyszałem o wędkach "żywcówkach".
Pozdrawiam.
[2011-05-08 11:11]

rygiel

Przemol34!!!Brawo,to się co niektórym dostało.
Pozdrawiam i życzę rybnej wody.
[2011-05-08 11:33]

Ze względu na pewne sytuacje kiedy bardzo była okrojona ilość patyków przywiezionych nad wodę, używałem do połowu na żywca wielu wędek. Każdą wędkę można uzbroić do połowu na żywca. Tak więc używałem już lekkiej spławikówki, ciężkiej gruntówki , pickera, feedera, spinowego kijaszka, starej szklanki a,la bolonka, Długiej na 6 metrów ruskiej bakeltówy i zarówno sandała jak szczupłego, czy mniejszego suma zawsze dałem radę wyślizgać.

Różnice są tylko w sposobie holowania i w komforcie. 

U mnie to sytuacja dyktuje czego użyć. Czasem nie ma wielkiego wyboru i dobre jest to, co ma się pod ręką. Byle żyła miała odpowiednią wytrzymałość.

[2011-05-08 11:50]

Romuald55

Powiem krótko...jeżeli kiedyś łowiło się tylko na kije z bambusa, bo nie było innych,to w porównaniu do nich dzisiejsza każda wędka nadaje się na żywca. [2011-05-08 11:56]

No tak. Zapomniałem. Kiedyś łowiłem też na bambushandpałę i tez były efekty. Może nawet kurka większe niż dziś. [2011-05-08 12:00]

Romuald55

Dzisiaj jesteśmy w szczęśliwszej sytuacji bo można mieć wiele wędek do różnych metod połowu i ryb jakie się zamierza łowić.Jednak to wydatek dość duży i nie każdy z Kolegów wędkarzy może sobie na to pozwolić.Niech ci Koledzy,więc się nie przejmują i łowią tym co jest im dostępne.Nie sprzęt,bowiem lecz umiejętności decydują o sukcesie. [2011-05-08 12:13]

niutek40

"Nie sprzęt , bowiem lecz umiejętności decydują o sukcesie" ,i tu z kolegą się zgadzam w 100%, żaden sprzęt  sam nie łowi !. [2011-05-08 13:06]

lysy44

Kol. Zbig28, o co Ci chodzi? Zadał normalne pytanie i taką też chciałby odpowiedź.Może kol. lysy44 zaczyna przygodę z wędkarstwem albo nigdy nie łowił na żywca i chciałby spróbować ,a nie posiada "specjalnego" kija i Ty mu jakieś głupie i chamskie znaczki odpisujesz.Wstydziłbyś się.
Klo. Lysy44 wydaje mi sie ,że się da. Nie łowiłem nigdy feederkiem ale mam doświadczenie z... Pickerem :) Łowiłem na żywca używając do tego celu pickera bo innej wędki nie posiadałem i udało mi się raz złowić 60 cm szczupaczka bez żadnych problemów. Z drugiej strony nigdy nie słyszałem o wędkach "żywcówkach".
Pozdrawiam.

Dzieki Przemol34 za wyrozumiałość takiej informacji szukałem :)
[2011-05-08 16:59]

haja

Ja łowię na żywca tylko feederem, bo nie chce mi się wozić dodatkowych innych wędek nad wodę. Używam Arcus Konger 3,90   150 g - wędka dość "wypasiona", ale to nie jest istotne - ważna dla mnie jest moc i długość wędki pozwalająca posłać zestaw na odległość nawet 50 m. Łowię sporo szczupaków i sandaczy z gruntu na uklejkę. I powiem, że łowi się świetnie - feeder doskonale pokazuje branie, hol drapieżnika na takie wędzisko  to prawdziwa przyjemność. A na bambusa i ruskie "szklanki" też były wyniki. Fajna wędeczka  poprawia jednak komfort łowienia. Człowiek z wiekiem staje się wygodny...  [2011-06-05 16:37]