Zaloguj się do konta

Czy dobrze założyłem kulki proteinowe?

utworzono: 2012/02/06 15:01
bream

Proszę zdjęcie.Ostatnio  sam nauczyłem robić sie przypony włosowe i zakładać kulki.Interesuje mnie konkretnie czy kulki są dość daleko haczyka,czy mam je przyblizyć,proszę o uwagi odnosnie tego czy coś żle zrobiłem [2012-02-06 15:01]

LuceKK

Według mnie mogły by być bliżej.  Oglądnij sobie filmiki na stronie TB tam masz pokazane jak powinien wyglądać zestaw włosowy i jak się go wiąże.
[2012-02-06 14:44]

bream

Według mnie mogły by być bliżej.  Oglądnij sobie filmiki na stronie TB tam masz pokazane jak powinien wyglądać zestaw włosowy i jak się go wiąże.

Ale ja wiem jak się wiąże takie przypon i całe zestawy gruntowe tylko sie pytam czy kulki nie są za daleko albo zbyt blisko haczyka
[2012-02-06 14:47]

Ta w środku wygląda w miarę dobrze ale ta po prawej to już zdecydowanie za daleko. Każdy wprawiony w tej metodzie wędkarz radził mi żebym nie zakładał kulki dalej jak 1cm od łuku haczyka.
[2012-02-06 15:21]

FLO92

jarko dobrze mowi nie dalej jak 1 cm od łuku haczyka ale to i tak za duzo moze byc nawet blizej... i wiecej razy owijaj haczyk tak zeby oplot doszedl do wysokosci ostrza. rozumiesz? [2012-02-06 15:37]

drapierzca

Możesz je zostawić ,ale lepiej go skróć w następujący sposób:owiń włos (końcówkę przyponu) o trzonek haczyka
[2012-02-06 15:45]

mirek788w

Można dać bliżej i zdecydowanie haki za małe do tych kulek i w dodatku bez oczka tylko z łopatką nie stosuje się takich do kulek.

[2012-02-06 16:06]

JKarp

CześćKulka odsunięta daleko o haka sprawdza się w przypadku bardzo słabego i chimerycznego żerowania karpi. Znam takich co normalnie stosują takie zestawy i jakoś też te karpie łowią.Natomiast koniecznie popraw długość oplotu na trzonku haczyka. I Mirek słusznie zauważył, ze te haczyki jakieś takie malutkie. Jaki to rozmiar? JK [2012-02-06 16:06]

tak a co już na karpia idziesz xd [2012-02-06 16:30]

JaroDaw

breamCzy do kulek proteinowych mozna zastosować haczyki z łopatką czy koniecznie  z oczkiem?

[2012-02-06 18:09]

kargul

jak dla mnie to za małe haki nie zatnie się karpik hak większy niż przynęta [2012-02-06 18:34]

jak dla mnie to za małe haki nie zatnie się karpik hak większy niż przynęta

nie ,no bez przesady.hak nr  4 spokojnie wystarczy. [2012-02-06 18:38]

koksik2703

Czy do kulek proteinowych mozna zastosować haczyki z łopatką czy koniecznie  z oczkiem?

Ja też się nad tym zastanawiałem i niestety:( nieda się używać haczyków z paletką):'(

[2012-02-06 20:00]

mirek788w

Niewiem jak wy ale ja hak stosuje mniejszy minimalnie od przynęty(nie o długość haka chodzi a o łuk ) i haki tylko z oczkiem. Te na zdjęciu są żle zawiązane a zwłaszcza ten po prawej stronie.Plecionka idzie nie stej strony łopatki.Dlatego haki z oczkiem.Włos powinien zaczynać się na wysokości ostrza ewentualnie na samym zagięciu.(JA TAK ROBIE I JEST OK) niewiem jak pozostali na forum. [2012-02-06 20:07]

karpiarzdarek

hak z łopatką może być bo używałem takich ale wiadomo że nie zawiążemy go węzłem bez węzła.
Moją podstawową zasadą jest że przypon wychodzi do wnętrza haka a włos na zewnątrz, tutaj widzę odwrotnie.
[2012-02-06 20:37]

kargul

jak dla mnie to za małe haki nie zatnie się karpik hak większy niż przynęta

nie ,no bez przesady.hak nr  4 spokojnie wystarczy.

no jasne nikt nas nie wygoni znad wody jak założymy hak 18 na proteine ale z regóły to wiekszy hak od kulki bo sie nie zatnie wyrwie kulke i odpłynie hak powienien dotykać łukiem o kulke

[2012-02-06 23:07]

mielec

Tu masz foto poglądowe zaczerpnięte z netu nie pamiętam juz skąd.
[2012-02-06 23:47]

marek47

Ja bym przewiązał plecioke  kilka razy przez hak bo jak dla mnie to są za daleko  [2012-02-07 00:16]

misiekk35

[2012-02-07 00:42]

Proszę zdjęcie.Ostatnio  sam nauczyłem robić sie przypony włosowe i zakładać kulki.Interesuje mnie konkretnie czy kulki są dość daleko haczyka,czy mam je przyblizyć,proszę o uwagi odnosnie tego czy coś żle zrobiłem

Jak dla mnie to super, tylko „knot” powinien być krótszy. Kulka powinna być jak najbliżej haczyka.

[2012-02-07 01:08]

orni81

co do długości włosa to ja w ubiegłym roku robiłem prawie na styk i miałem trochę spięć rybki, ale zrobiłem dłuższe włosy tak na 1,5-2cm kulka od haka i spinek nie było więc można by się tu zastanowić czy nie wiązać kilka przyponów z krótkim włosem i kilka z długim, ja w moim piórniku mam różne rodzaje przyponów o różnej długości samego przyponu i włosa, ale to są tylko moje spostrzeżenia wszystko zależy od specyfiki wędkowania.
[2012-02-08 09:31]

orni81

moje przypony
[2012-02-08 09:58]

orni81

drugi zestaw
[2012-02-08 09:59]

osiollekk91

1. Nie owijaj wlosa do okola trzonka haczyka aby skrocic wlos, bo wtedy wlos nie wychodzi z gory i karp bedzie mial ciezko sie zapiac.

2. Mozna stosowac mniejsze haczyki ale wtedy kulka powinna byc wlasnie na dluzszym wlosie (tzn na zdj, pierwszy zestaw jezeli chodzi o wielkosc haka i odleglosc kulki to jest ok, srodkowy zestaw - haczyk zbyt maly, ostatni zestaw - za dlugi wlos)

3. Najlepszy efekt samozaciecia otrzymasz jezeli
-plecionka od strony ciezarka wychodzi od wewnatrz haka,
-a wlos spod 'wezla bez wezla' na wysokosci ostrza i rowno z srodka trzonka na zewnatrz
[2012-02-08 17:22]

Bernard51

Czytam - mysle - tak mi sie wydaje] i mimo ze mam z tym smierdzielem( tak nazywam karpia)
juz ponad 43lata (pierwsze lowilem pelnoluskie sazany jakie mocne byly )praktyki -doswiadczen czytajac dzisiejsze posty to ja jestem laikiem lub niezabardzo rozumiejacy dzisiejsze przynety i metody stosowania ich w polowie tej(krolewskiej)ryby i tak jest, metody (technika)idzie bardzo szybko  do przodu.
Patrzac na te zestawy przypnow z kulka na wlosie i zdecydowanym twierdzeniu ze 2mmza dluga lub mala odleglosc od haka i z tego powodu sa nietrafione brania lub ich wcale nie ma to ja po 43 latach mam wiecej pokory do ryby i wiem ze jak jest na(" braniu ")intensywnie zeruje ryba zalapie prawie wszystko, ale gdy nie zeryje to nie drapieznik( ktorego mozna sprowokowac)tylko rybka- spokojnego zeru-i tu trzeba zastosowac pewne smaki-zapachy-kolorystyka forma -wyglad a moze nie koniecznie necenie kiedy nie jest glodna(testerzy tandembeysa wiedza jak pobudzic lakniecie-glod u ryby)tylko wyszukany SPECJAL a w danym dniu moze to byc wszystko tylko trzeba trafic-zainteresowac rybe,a moze nam starszym sie tak wydaje.Polamania zycze wszystkim!!
[2012-02-08 19:40]

Czytam - mysle - tak mi sie wydaje] i mimo ze mam z tym smierdzielem( tak nazywam karpia)
juz ponad 43lata (pierwsze lowilem pelnoluskie sazany jakie mocne byly )praktyki -doswiadczen czytajac dzisiejsze posty to ja jestem laikiem lub niezabardzo rozumiejacy dzisiejsze przynety i metody stosowania ich w polowie tej(krolewskiej)ryby i tak jest, metody (technika)idzie bardzo szybko  do przodu.
Patrzac na te zestawy przypnow z kulka na wlosie i zdecydowanym twierdzeniu ze 2mmza dluga lub mala odleglosc od haka i z tego powodu sa nietrafione brania lub ich wcale nie ma to ja po 43 latach mam wiecej pokory do ryby i wiem ze jak jest na(" braniu ")intensywnie zeruje ryba zalapie prawie wszystko, ale gdy nie zeryje to nie drapieznik( ktorego mozna sprowokowac)tylko rybka- spokojnego zeru-i tu trzeba zastosowac pewne smaki-zapachy-kolorystyka forma -wyglad a moze nie koniecznie necenie kiedy nie jest glodna(testerzy tandembeysa wiedza jak pobudzic lakniecie-glod u ryby)tylko wyszukany SPECJAL a w danym dniu moze to byc wszystko tylko trzeba trafic-zainteresowac rybe,a moze nam starszym sie tak wydaje.Polamania zycze wszystkim!!

Nic dodać, nic ująć...cała prawda!!!

Pozdrawiam!

[2012-02-08 20:01]