Czy dać stoper przed rurką ?

/ 28 odpowiedzi
Waldi Fish


Ale czy koszyk da efekt samo zacięcia? chyba że będzie z dociążeniem około 80 gr.

Da taki efekt lowilem na koszyki 35g i jak jest zestaw dobrze skonstruowany i ostry hak to miski sie zacinaja ale toaki zestaw to jest dobry na te male karpiki a na te wieksze lepiej zanecic i zrobic zestaw z samym olowiem a necic oczywiscie ziarnem i kulkami nie sypka zaneta

Tak tylko Ty piszesz o karpiu, ale z innymi rybami to jakoś tego nie widzę. Chyba że autor postu chce łowić karpie.




W tytule jako rybe zaznaczyl karpia. A lowiac na jedno ziarenko kukurydzy gotowanej na wlosie nawet plotki sie zacinaly tylko oczywiscie odpowiedni haczyk trzeba dobrac

Moje doświadczenia są zgodne z opinią kolegi piotrcarp. Stoper umieszczony powyżej koszyka zanętowego wypełnionego zanętą, powoduje, że w momencie odpłynięcia ryby z przynętą w pysku następuje szarpnięcie, co powoduje zacięcie się ryby. Jest ono tym bardziej skuteczne, jeśli koszyk jest odpowiednio ciężki (woda zwiększa opór przy szarpnięciu) i haczyk jest "goły", co jest spełnione przy włosowej metodzie zakładania przynęty. Również naprężenie żyłki i plecionki, co występuje w metodzie drgającej szczytówki powoduje zwiększenie oporu i zwiększa skuteczność zacięcia. Zestaw ze stoperem powyżej koszyka jest zestawem samozacinającym i często jest stosowany przy połowie karpi. Z moich doświadczeń wynika, że przy zestawie tego typu bardzo często występują również samozacięcia również mniejszych ryb np. płotek, również gdy na haczyku jest przynęta. (2012/08/27 21:36)

alibaba23


stoper powinien być zaraz za węzłem potem rurka anty , stoper musi być na tyle duży żeby nie wchodził i nie zakleszczał sie rurce , zadaniem stopera jest osłanianie węzła przy krętliku (2012/08/27 21:44)

monsterfishing


Ja daje stoper, potem koralik i rurka.... (2012/08/27 22:00)