Zaloguj się do konta

Czy córka może ze mną wędkować?

utworzono: 2011/03/30 19:05
hadzima

witam wszystkich mampytanie moja corka ma 11 lat czy morze zemna wedkowac czy jest potrzebne jakies zezwolenie dodatkowe i czy trzeba to oplacic pozdrawiam
[2011-03-30 19:05]

Artur z Ketrzyna

II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w

ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod

opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.

6. Młodzież nie zrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu

ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową

maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie

stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną

wędkę.

b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby

pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.

Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

 

Tak więc może wędkować, ale tylko pod twoją opieką. Bez dodatkowych opłat tylko w ramach twego limitu i przysługujących ci wędek. Jak zapiszesz ją do koła i opłacisz legitymację, koszt ok. 35 będzie mogła mieć oddzielne stanowisko, swój limit i dopuszczalną ilość wędek ale też tylko pod twoim nadzorem. Dodatkowo jak wykupisz jej w/w zezwolenie to będzie mogła brać udział w zawodach PZW.

[2011-03-30 20:12]

Proponuje wyjechac z corka na wakacje do Szwecji nie musisz kupowac zadnych zezwolen dzieci do lat 16 zwolnione z wszelkich oplat. Bedzie mogla lowic sama [2011-03-30 20:29]

Artur z Ketrzyna

marekb162 przeczytaj dokładnie co napisałem z RAPR, i jeśli nie chce nie musi płacić do 14 roku życia córki. Ale jak  wyrobi i opłaci legitymację członkowską, koszt ok 35 złotych za rok, to troszkę zyskuje, a koszt nie duży
[2011-03-30 20:52]

Może łowic przy tobie bez żadnego zezwolenia. [2011-03-31 09:21]

hadzima

dzieki bardzo to zapisze ja do kola i zaplace te 35 zl faktycznie to nie duzo jak na rok i bedzie miala swoja wedke a ja w spokoju bede lowil na swoje jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
[2011-04-01 20:30]

kora93

ale jest cos takiego jak legitymacja wędkarska właśnie w jej wieku to jest bardzo fajna rzecz. Może normalnie łapac na 2 wędki lecz właśnie z osobą pełnoletnią tzn z opiekunem :) z tą legitymacją może również uczestniczyc np w zawodach swojego koła w lecz bedzie traktowana jako gropa młodzierzowa pozdrawiam. [2011-05-31 22:10]

withanight88

Jesli wszystko dobrze obliczyłem będzie Cie to kosztowało 47 zł. [2011-05-31 22:32]

Jack14

No i tak będzie to taniej niż wyjazd na rybki do Szwecji ;-)) [2011-06-01 18:03]