Czy bobry żywią się rybami ?

/ 143 odpowiedzi / 13 zdjęć
Diablo


Dlaczego to obgryzły? 



To nie bóbr (2012/02/04 12:03)

u?ytkownik221


Widziałem jak skrobał, nie zdążyłem zrobić fotki zwiał w dół do rzeki po skarpie. Wiem jak bóbr wygląda, ciekawy jestem jaki cel ma w tym okorowaniu takich drzew. (2012/02/04 12:13)

Diablo


Trochę wysoko "obgryzione" jak na bobra. Dotychczas nie widziałem również aby bóbr okorował drzewo do samej ziemi. Zawsze te kilkanaście  centymetrów od ziemi kora jest. Dodatkowo w życiu nie widziałem żeby tylko okorował nie zagłębiajac się w łyko drzewa. No i wygląda mi to na drzewo iglaste a bobry zywią się liściastymi.

No ale skoro twierdzisz że widziałeś na własne oczy to pozostaje uwierzyć.
Być może chciał tylko zabić to drzewa. Drzewo okorowane dookoła usycha. (2012/02/04 12:20)

Bernard51



Kristoph1
Dlaczego to obgryzły? 

PRZYKRO MI ale to nie jest robota bobra po pierwsze drzewo iglaste bóbr nie gustuje w tej korze ani w takich drzewach jest to charakterystyczne dla jelenia(osobiki mlode)w jesieni przed ruja samic potrafia narobic spostoszenia wsrod iglastych ze wzgledy na dosc ostra kore.
Na dzien dzisiejszy mamy 156 postow nie wiem dlaczego ktos wywolal ten temat, nam wedkarzom w zaden sposo nie zagraza w rybostanie ,ten temat powinien byc zamkniety na wedkuje pl, niepotrzebnie robiac konkurencje tematom przyrodniczym

(2012/02/04 12:33)

miszczunio


Może ta rzeka jest zanieczyszczona i zwierzęta w niej mutują. Mógł to być jeleniobóbr wydrowaty. (2012/02/04 12:42)

norbix


ale przecież drzewa odrastają..... (2012/02/04 13:05)

Bernard51


Pewnie to bobra robota i ja sie myle ale na swoim terenie nie widzialem zeby bobr sosne obgryzal tzn kore sosny a przecierz czesto obserwojem ich "prace"w sezonie prawie codziennie TAK jak na pierwszym zdjeciu to czesto spotykalem drzewa iglaste obrobione przez jelonki ale to juz puzna jesienia jak zbieralem rydze. Po tych zdjeciach powiem ze nie jestem pewien wczesniejszych wypowiedzi (2012/02/04 14:32)

u?ytkownik221



Kristoph1
Dlaczego to obgryzły? 

PRZYKRO MI ale to nie jest robota bobra po pierwsze drzewo iglaste bóbr nie gustuje w tej korze ani w takich drzewach jest to charakterystyczne dla jelenia(osobiki mlode)w jesieni przed ruja samic potrafia narobic spostoszenia wsrod iglastych ze wzgledy na dosc ostra kore.
Na dzien dzisiejszy mamy 156 postow nie wiem dlaczego ktos wywolal ten temat, nam wedkarzom w zaden sposo nie zagraza w rybostanie ,ten temat powinien byc zamkniety na wedkuje pl, niepotrzebnie robiac konkurencje tematom przyrodniczym





No jeżeli to jelenie te wszystkie drzewa poobgryzały, to ja już nic nie wiem. Zdjęcia były robione w marcu 2011 roku.

(2012/02/04 14:38)

ZAMOSCIANIN


Fajna nuta horroru zaczyna się przewijać przez to zagadnienie. Bory nie tylko żywią się rybami, psami, jeleniami ale wciągają pod wodę wędkarzy śmieciarzy, kłusoli i innych malkontentów.!    Pozdrawiam. (2012/02/04 18:21)

ryukon1975


Fajna nuta horroru zaczyna się przewijać przez to zagadnienie. Bory nie tylko żywią się rybami, psami, jeleniami ale wciągają pod wodę wędkarzy śmieciarzy, kłusoli i innych malkontentów.!    Pozdrawiam.



Niestety to dzieło internetu.:)
Ja uczyłem się wędkarstwa z książek i wiedziałem czym się żywi bóbr zanim go zobaczyłem.
Niestety dziś sztuka czytania jest martwa. (2012/02/04 18:52)

Andrzej0509


mam to samo zdanie co kolega Kristoph 1 aby zakończyć ten temat  ,dlatego że  mój post pt;bóbr przyjaciel czy wróg ;został usunięty bardzo proszę moderatora o usunięcie tego tematu (2012/02/04 20:19)

spokojny


Jak w temacie.
Ja myślę że bobry futrują Karpie.
Mam tu niedaleko taką małą rzeczkę kiedyś były w niej karpie, a teraz są bobry.
Wniosek sam się nasuwa zeżarły karpie i teraz śpią.
Wiosną zeżrą jeszcze płocie i resztę drzew, nawet sosny "wciągną", rzeka wyschnie i będę mieszkał na pustyni.
Czy są pustynne ryby???
:) (2012/02/04 20:39)

Bernard51


PUSTYNNE RYBY pytasz czy sa napewno ZLOTE BOBRY tez ale po obiedzie zakladam narty turystyczne i ide z pieskami do lasu to sprawdzic dla pewnosci i te pogryzione sosny!!?? (2012/02/05 12:05)