Zaloguj się do konta

Czy amury żyją w rzekach?

utworzono: 2011/10/26 17:40
barla1992

Witam kolegów mam pytanie dotyczace amura pierwsze to czy amur wystepóje w rzekach nizzinych?Bo sam na własne oczy widziałem jak na warcie pływał przy brzegu ale to było jakieś 3lata do tyłu,a drógie pytanie czy mozna chwycic amura na spining?mój kumpel kiedys zlapał na twistera amura jego zdaniem to przyłów. [2011-10-26 17:40]

obcy91

Wystepuja w rzekach, czesciowo uciekinierowie ze stawów hodowlanych, a częściowo może żyje od urodzenia.Nie bardzo jest opcja nastawienia sie tylko na amura (spinning) tak jak kol powiedzial amur,karp,karaś moga byc przyłowem.       [2011-10-26 17:48]

Amur w rzekach ? ciekawe. Ja kiedyś już takiego spotkałem co chwalił sie że na bajorze amurki biorą na gumę, a potem jak pokazał te amurki,, to w siatce dwa jazie zobaczyłem;) [2011-10-26 17:49]

barla1992

hehe.wiesz ja sie raczej niepomyliłem umiem odróznic jaźia od amura;) [2011-10-27 12:55]

89krzysztof

Ja przychylałbym się do odpowiedzi, że raczej uciekają ze stawów i zostają w rzece. Sam złowiłem kilka ładnych lat temu amura w Wiśle, na czerwonego robaka, ale to raczej przypadek.
Czy biorą na spinning ? Pewnie tak samo jak np tołpygi.
[2011-10-27 13:31]

Romuald55

A rosyjska rzeka Amur skąd bierze soją nazwę?....Od nazwy ryb,które tam kiedyś były bardzo liczne i być może są nadal.To stamtąd sprowadzono do nas pierwsze okazy w celu rozpowszechnienia.Każda duza ryba chwyci przepływającego twisterka,choćby z ciekawości. [2011-10-27 13:32]

89krzysztof

A rosyjska rzeka Amur skąd bierze soją nazwę?....Od nazwy ryb,które tam kiedyś były bardzo liczne i być może są nadal.To stamtąd sprowadzono do nas pierwsze okazy w celu rozpowszechnienia.Każda duza ryba chwyci przepływającego twisterka,choćby z ciekawości.

Romuladzie55, czy zauważyłeś w pierwszym poście stwierdzenie "rzeka nizinna"? Autor nie pyta o rzekę rosyjską, tylko o rzekę nizinną. Z całą pewnością chodzi o rzekę w Polsce.
Jak wiadomo w różnych krajach są różne warunki atmosferyczne, a co za tym idzie inne warunki dla rozwoju i życia ryb. Dlatego też w Rosji może żyć mnóstwo amurów rzecznych, natomiast w naszym kraju występują rzadziej w wodach płynących, częściej w stawach i jeziorach. Amen
[2011-10-27 14:02]

ichtiolog

A rosyjska rzeka Amur skąd bierze soją nazwę?....Od nazwy ryb,które tam kiedyś były bardzo liczne i być może są nadal.To stamtąd sprowadzono do nas pierwsze okazy w celu rozpowszechnienia.Każda duza ryba chwyci przepływającego twisterka,choćby z ciekawości.

Romuladzie55, czy zauważyłeś w pierwszym poście stwierdzenie "rzeka nizinna"? Autor nie pyta o rzekę rosyjską, tylko o rzekę nizinną. Z całą pewnością chodzi o rzekę w Polsce.
Jak wiadomo w różnych krajach są różne warunki atmosferyczne, a co za tym idzie inne warunki dla rozwoju i życia ryb. Dlatego też w Rosji może żyć mnóstwo amurów rzecznych, natomiast w naszym kraju występują rzadziej w wodach płynących, częściej w stawach i jeziorach. Amen

O czym ty piszesz ?To niby nie jest rzeka nizinna ? I tu nie chodzi o to że amur woli pływać w rzece tylko tam występuje od zawsze, a u nas rzeki nie były zarybiane amurem(teraz może już tak..) i nigdy w nich nie występował naturalnie.
[2011-10-27 14:21]

barla1992

No fakto chodziło mi o rzeki polsie na konkretnie to warte i prosne ale o drze tez możecie cos napisać;) [2011-10-27 17:00]

obcy91

i nigdy w nich nie występował naturalnie."   a skąd taka pewność?? Skąd wiesz ze 200-300lat temu nie bylo amura rzecznego? Jak widać w Rosji były,są naturalnie a wiec czemu by nie w Polsce? 
Bo nie ma napisanego tego w internecie? Moze nikt po prostu  nie kwapił się do opisania tego. 
To tyle ode mnie.          
[2011-10-27 17:11]

ichtiolog

i nigdy w nich nie występował naturalnie."   a skąd taka pewność?? Skąd wiesz ze 200-300lat temu nie bylo amura rzecznego? Jak widać w Rosji były,są naturalnie a wiec czemu by nie w Polsce? 
Bo nie ma napisanego tego w internecie? Moze nikt po prostu  nie kwapił się do opisania tego. 
To tyle ode mnie.          

Bo Gall Anonim się nie pokwapił do opisania pospolitych amurów co pływają w Wiśle bo dla niego to była oczywista rzecz.

Pomyśl.. wyginęły te 200-300 lat temu ? Ot tak ? A "mieszkały" w polskich rzekach od zawsze i nagle znikły ? Wszystkie ?

Hmm.. jak sobie przypominam to Jan Długosz też nie dawał jakiejś wzmianki o tym.. pewnie za oczywista to była informacja..

A na koniec dodam że za 200-300 lat w przód w Polsce będziemy mieć drugą rzekę Amur.

[2011-10-27 18:20]

obcy91

Ok zgoda. Ale bylo jasno postawione pytanie  czy amur wystepóje w rzekach nizzinych? Moja odpowiedz jest na samej gorze. 
   [2011-10-27 19:03]

miszczunio

Jesiotr tez wystepowal naturalnie w Wisle ale zostal wylowiony do zera a teraz jest ponownie zapuszczany. To, ze iles lat go nie bylo to nie znaczy, ze nie wystepowal nigdy.
[2011-10-27 19:09]

obcy91

O to mi wlasnie chodzilo - ale nie chcialem sie sprzeczac.  [2011-10-27 19:24]

barla1992

Ey kurcze panowie prosze mi sie tu nie kłucic o to czy byl ten amur czy nie...chciałem tylko wiedziec czy teraz wystepuje i czy można go złapać. i dziekuje za odpowiedzi do góry;) [2011-10-27 20:26]

piotrcarp

Oczywiscie ze Amur wystepuje w rzekach np. w odrze jest jego sporo i to sztuki powyzej 20 kilo nie sa zadkoscia tylko na Amura trzeba sie kakretnie nastawic i sporo necic latem sypniecie minimum 10kg kukurydzy gotowanej to nie jest przesada i to przez kilka dni po 10-15kilo
[2011-10-27 20:47]