Zaloguj się do konta

Czy amura mogę dokarmiać koniczyną?

utworzono: 2012/05/24 10:49
kocich

Hej mam w stawie amury które zrobiły mi lekkie spustoszenie jeśli chodzi o roślinność.Pływa ich tam około 20 i w związku z tym mam pytanie czy mogę im wrzucać trawę i koniczynę?Wokół zbiornika rośnie jej bardzo dużo ale nie wiem czy to jest dobry pomysł.Czekam na wasze zdanie
[2012-05-24 10:49]

czarnypum

Nie sądzę, żeby był to dobry pomysł.

Gdyby amury gustowały w trawie i koniczynie to wyrosły by im nogi, sierść i rogi i chodziłyby po łące becząc lub mucząc...
Ryby te lubią rośliny ale tylko wodne.
[2012-05-24 11:27]

endzi63

przecież to nie koń ?
[2012-05-24 11:34]

altershepi

nie prawda! a to ze lubia mirabelki powinno swiadczyc o tym ze powinny chodzic po drzewach? znam goscia na stawach hodowlanych karmi amury wlasnie swiezo skoszona trawa... tak je przyzwyczail ze az sie gotuje gdy wrzuca przy brzegu... tylko najwazniejsze zeby je przyzwyczaic do pokarmu! 

zacznij w jednym miejscu gdzies kolo roslinek wsadzic taki snopek z trawy na patyczku wbij w dno i zeby snopek byl w polowie zanuzony...

co do koniczyny to nie wiem ale mysle ze im posmakuje....


Kamil Mk


sry za brak pl (win8)

[2012-05-24 11:35]

krzychu64

nie prawda! a to ze lubia mirabelki powinno swiadczyc o tym ze powinny chodzic po drzewach? znam goscia na stawach hodowlanych karmi amury wlasnie swiezo skoszona trawa... tak je przyzwyczail ze az sie gotuje gdy wrzuca przy brzegu... tylko najwazniejsze zeby je przyzwyczaic do pokarmu! 

zacznij w jednym miejscu gdzies kolo roslinek wsadzic taki snopek z trawy na patyczku wbij w dno i zeby snopek byl w polowie zanuzony...

co do koniczyny to nie wiem ale mysle ze im posmakuje....


Kamil Mk


sry za brak pl (win8)


Spróbuj ustawić w trybie zgodności z XP
[2012-05-24 13:55]

tomaszrecz

możesz spróbować ale ostrożnie bo gnijąca w nadmiarze trawa może spowodować brak tlenu w wodzie i wydzielanie toksyn, ale małe ilości myślę że nie powinny zaszkodzić [2012-05-24 16:59]

king12

Słyszałem że amury w hodowlach karmi się czasami sałatą, ale nie wiem czy to może się sprawdzić. [2012-05-30 16:53]

Algen

Panowie. gdy kosze trawe przy stawie kosiarką żyłkowa to jest nie uniknione ze trawa wpadnie do wody a amury gdy słyszą hałaś kosiarki wierdza ze będzie zielona wyzerka.
byłem śwaidkiem, gdy amur 50cm wciągnoł źdzbło trawy o długosci 40 cm. robił to bardzo wolno . trawa tylko znikała w jego pysku.
wczoraj wrzuciłęm dla nich sałatę lodową i kręciły sie obok niej :D   [2012-06-07 16:54]

Bernard51

Po co masz eksperymentowac z koniczyna napisz do jacenty75  na prv to odsprzeda ci wspaniala roslinke po ktorej amury beda wszysko robic "nawet tanczyc" w wodzie
Lub wsadzisz na brzegu i same beda wychodzic aby sie pozywic??
[2012-06-07 17:36]

didierdrogba24

Amury można dokarmiać koniczyną sam w swoim stawie je dokarmiam i dosyć dobrze jedzą i co najważniejsze nie chorują . Przyrost jest zadowalający .  [2012-06-11 15:48]

franklucas

Kiedyś byłem na rybach w okolicach Olecka na pięknych stawach. Ryby pełno, w tym karp, amur, lin, karasie, tołpyga, szczupaki. Właścicielami stawów było starsze małżeństwo mieszkające w małym domku na półwyspie. Dobrze pamiętam jak starsza pani rzucała trawę na pożarcie amurom. Więc da się, tylko z umiarem, poza tym trzeba ryby do tego przygotować. Pamiętam również że tamte małżeństwo karmiło ryby również gotowaną pszenicą.  [2012-06-12 17:19]

dawidwol

Słyszałem że amury w hodowlach karmi się czasami sałatą, ale nie wiem czy to może się sprawdzić.


Znam staw, gdzie amury były dokarmiane sałatą i wpieprzały, że aż miło. Wystarczyło wrzucić trochę sałaty w jedno miejsce i zarzucić zestaw z sałatą na haczyku i amurek pewny :) A co do trawy czy koniczyny to myślę, że będzie im smakować :) [2012-06-12 17:44]

masa400

Witam, pewnie że amury zjedzą trawę i koniczynę! Sam je karmie trawą,koniczyną i oczywiście trzciną i wszystko jedzą aż miło :)

POzdrawiam
[2012-08-21 19:22]

gwarek55

Witam,też mam parę tych rybek,początkowo karmione były trzciną,późnij koniczyną.Meni zostało  wzbogacone o siekane liście sałaty i trawę a dwa miesiące temu doszła lebioda.Karmione są naprzemiennie a resztki usuwane.
[2012-08-21 21:11]

marcin4321

taak! nie słuchaj tych co mówią, że nie wolno, że to nie koń czy owca. Jeśli to roślinożerca to chyba koniczyna to roślina co ? Poza tym tak jak koledzy piszą, ostatnio byłem na stawach hodowlanych i tak samo. Gościu do stawu z amurami sypał 3 taczki koniczyny i mówił ze po 2 dniach nie ma nic. Także spoko, możesz sypać.
[2012-08-21 21:13]

damiano89

Sory że tak późno odp, ale dopiero zobaczyłem ten watek;D Ja tam tak dla jaj kiedyś wrzuciłem ogurasa gruntowego i na drugi dzień był uchlany kawałek a duży był ogórek. Po chwili pokroiłem go w drobne kawałki i jeszcze kilka innych. Zdziwiłem się jak amury na moich oczach go jadły;P
[2012-12-17 09:01]

BIG

każda roślina dla amura to niebo w gębie ;] [2013-02-19 20:32]

bruno78

koniczyna to przysmak amurów
[2013-02-19 20:53]

grzesiu92

Idąc tym tropem skoro je ziemniaki ryj jak dzik powinien mieć ;P Skoro je sałatę to i z koniczynąspróbój.
[2013-02-19 21:09]

Emilo092

Ja u siebie w stawie karmiłem amury kończyną i sałatą i im smakowało. [2013-02-20 14:57]