Zaloguj się do konta

Czy akceptujecie wędkarzy bez Kart na łowiskach ?

utworzono: 2011/05/24 15:01
jurek

Okręg PZW Kielce

Pzw.org.pl » Okręg PZW w Kielcach

Składki i opłaty

  • Składki i opłaty PZW w Kielcach

TABELA SKŁADEK CZŁONKOWSKICH NA 2010 r. W OKRĘGU PZW KIELCE


Lp. RODZAJ SKŁADKI KWOTA ZŁ.
I. SKŁADKA CZŁONKOWSKA
1. podstawowa
2. ulgowa

- młodzież szkolna i studenci w wieku 16-24 lat,
- członkowie odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW,
- mężczyźni po ukończeniu przed 30 kwietnia 65 roku życia,
- kobiety po ukończeniu przed 30 kwietnia 60 roku życia
3. uczestnik - do lat 16
4. członkowie odznaczeni odznaką PZW złotą z wieńcami


60,-

30,-



15,-
15,-

II. SKŁADKA NA ZAGOSPODAROWANIE I OCHRONĘ WÓD
1. podstawowa
2. ulgowa
3. uczestnika


80,-
56,-
26,-

III. WPISOWE
1. członka zwyczajnego
2. uczestnika


25,-
12,-

IV. OPŁATA EGZAMINACYJNA
1. członka zwyczajnego


20,-

V. LEGITYMACJA CZŁONKOWSKA

5,-

VI.
SKŁADKA OKRESOWA Członek PZW       Niezrzeszony
- 1 dniowa          20,-            35,-
- 3 dniowa          35,-            75,-
- 7 dniowa          50,-          155,-
 

 

POROZUMIENIA:

 

  1. Częstochowa - wzajemne honorowanie opłat .Obowiązuje rejestr połowu okręgu w Częstochowie.
  2. Tarnobrzeg - wzajemne honorowanie ulg i opłat oraz rejestu połowu  na wodach ogólnodostępnych - na pozostałych
  wodach obowiązuje opłata jak członków okręgu zawierających porozumienie.
  3. Piotrków Trybunalski - wzajemne honorowanie opłat na zbiornikach: Górny Młyn, Stary Młyn, Browary I i II,
  Stara Kużnica, Drutarnia, Szabelnia, na pozostałych wodach obowiązuje 50 % dopłata do składki na ochronę
  i zagospodarowanie wód oraz składki uzupełniające /środki pływające/. Obowiązuje rejestr połowu
  okręgu w Piotrkowie Trybunalskim. Porozumienie zawarto na rok 2010.
  4.
Rzeszów - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
  5. Wrocław - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
  6. Okręg Mazowiecki - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
  7. Jelenia Góra - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
  8. Białystok - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
  9. Sieradz - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
10. Konin - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
11. Chełm - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
12. Lublin - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu. Porozumienie nie dotyczy wód górskich.
13. Siedlce - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
14. Radom - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu. Obowiązują składki uzupełniające /środki pływające
  i spinning/.
15. Skierniewice - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
16. Wałbrzych - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
17. Łódz - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
18. Legnica - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
19. Kalisz - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
20. Zamość - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu. Porozumienie nie dotyczy wód górskich.
21. Leszno - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu.
22. Biała Podlaska - wzajemne honorowanie opłat i rejestru połowu. Porozumienie zawarto na 2010 r.
   
  Porozumienia nie dotyczą łowisk specjalnych. Wykazy wód udostępnionych do wędkowania na stronach
  internetowych Okręgów.


UWAGA: dotyczy składek na zagospodarowanie wód.
1. Składka okręgowa upoważnia do wędkowania na wodach nizinnych i górskich.
2. Składkę członkowską i okręgową uczestnika uprawnionego do swego łowiska uiszcza młodzież do lat 16. Składka ta upoważnia do wędkowania na wodach ogólnodostępnych w całym kraju.
3. Składkę ulgową okręgową opłacają:
- odznaczeni złotą i srebrną odznaką PZW, studenci i młodzież szkolna w wieku od 16 do 24 lat , mężczyźni po ukończeniu przed 30 kwietnia 65 roku życia, kobiety po ukończeniu przed 30 kwietnia 60 roku życia.
4. Członkowie PZW odznaczeni złotą odznaką z wieńcami
zwolnieni są z okręgowej składki na zagospodarowanie i ochronę wód, po dokonaniu wpisu do legitymacji członkowskiej.
5. Członkowie Honorowi zwolnieni są ze składki członkowskiej oraz składek okręgowych za okazaniem legitymacji nadającej tytuł członka honorowego.
6. Ulgami nie są objęte składki okresowe.

Składki okresowe opłaca się za pośrednictwem banku lub poczty na konto Okręgu PZW w Kielcach w Pekao S.A. O/Kielce Nr 81 1240 4416 1111 0000 4957 2940
Na dowodzie wpłaty należy napisać nr karty wędkarskiej oraz dokładną datę połowu (miesiąc słownie).


Człowieku Ty wiesz , jaka taniocha u Was jest i jeszcze macie porozumienia z 22 Okręgami !!!!!!!!!!!!!!!!!!

W moim Okręgu pełna opłata kosztuje około 340 zł i jest tylko 1 porozumienie z Legnicą i to już ostatni rok , a u Ciebie to SUPER , więc nie narzekaj .

[2011-08-08 17:24]

maru

nie akceptuję tylko muszę akceptować, miejscowego z kolesiami i w nocy  [2011-08-08 17:50]

nie akceptuję tylko muszę akceptować, miejscowego z kolesiami i w nocy 







Musisz???? Niczego nie musisz. Wystarczy, ze powiadomisz służby do tego powołane i już nie będziesz Ty i my okradani przez cwaniaków.

[2011-08-08 17:56]

Krzyz

Zależy jak kto łowi bez tej karty. Jak ktoś jej nie ma i wszystko od razu w łeb i do wora, to krew zalewa. Ale jeśli ktoś łowi dla sportu i każdą rybkę wypuszcza choćby to był nie wiadomo jaki potwór, to jak dla mnie może łowić, a nawet nakurwiać 24/7.
Teraz tak trochę zboczę z tematu ale mam pewne pytanie. Co myślicie o zmiejszeniu opłaty dla "No-Killowców". Wtedy do książeczki opłat by się wklejał dodatkową naklejkę z napisem "No-kill" i taka osoba miała by przyznany limit np. 1 ryba/tydzień, bo zapewne każdy, kiedyś weźmie jakąś rybkę do domu.
[2011-08-08 18:27]

Zależy jak kto łowi bez tej karty. Jak ktoś jej nie ma i wszystko od razu w łeb i do wora, to krew zalewa. Ale jeśli ktoś łowi dla sportu i każdą rybkę wypuszcza choćby to był nie wiadomo jaki potwór, to jak dla mnie może łowić, a nawet nakurwiać 24/7.
Teraz tak trochę zboczę z tematu ale mam pewne pytanie. Co myślicie o zmiejszeniu opłaty dla "No-Killowców". Wtedy do książeczki opłat by się wklejał dodatkową naklejkę z napisem "No-kill" i taka osoba miała by przyznany limit np. 1 ryba/tydzień, bo zapewne każdy, kiedyś weźmie jakąś rybkę do domu.





Hamuj kolego z językiem.

[2011-08-08 18:34]

Ja bym się zgodził na tę zniżke tylko pod warunkiem że no kilowcy by na czołach te pieczątki nosili a nie w legitymacji członkowskiej ,a czym oni się tak wielce według ciebie różnią od wędkarza który zabiera rybę do domu??????
[2011-08-08 18:39]

Zibi88



Człowieku Ty wiesz , jaka taniocha u Was jest i jeszcze macie porozumienia z 22 Okręgami !!!!!!!!!!!!!!!!!!

W moim Okręgu pełna opłata kosztuje około 340 zł i jest tylko 1 porozumienie z Legnicą i to już ostatni rok , a u Ciebie to SUPER , więc nie narzekaj .



Ciekawostkę powiedział mi dziś wędkarz na łowisku, że wędkarze z miasteczka Nowy Korczyn nad Wisłą nie mogą w niej łowić:D z niewiadomych przyczyn mimo, że odcinek jest w woj. świętokrzyskim, podlega już pod Tarnobrzeg, a ZO Kielce nie garnie się do porozumienia w tej sprawie i tak to patrzą jak koledzy z drugiego brzegu rzucają ;)


Miałem wczoraj pierwszą kontrolę SSR nad wodą. Szkoda, że na 6-7 wędkujących tylko ja :)

Ktoś uprzejmy zgłosił że nowa osoba się na łowisku pojawiła bez karty - bo jak pisałem wyzej, zacząłem kilka dni przed robieniem papierów i się na mnie czaili kilka dni :) jakaż była satysfakcja jak przychodzi dwóch panów i mówią ze kontrola SR i poproszą o dokumenty, na co ja bardzo proszę :D:D:D Popatrzyli uśmiechnęli się i mówią że szukaja tu takiego jednego, ale nie mogą go znaleść. Więc mówię że w sumie to mnie, ale już nie ma po co :)




[2011-08-10 21:26]

Miałem wczoraj pierwszą kontrolę SSR nad wodą. Szkoda, że na 6-7 wędkujących tylko ja :) Ktoś uprzejmy zgłosił że nowa osoba się na łowisku pojawiła bez karty - bo jak pisałem wyzej, zacząłem kilka dni przed robieniem papierów i się na mnie czaili kilka dni :) jakaż była satysfakcja jak przychodzi dwóch panów i mówią ze kontrola SR i poproszą o dokumenty, na co ja bardzo proszę :D:D:D Popatrzyli uśmiechnęli się i mówią że szukaja tu takiego jednego, ale nie mogą go znaleść. Więc mówię że w sumie to mnie, ale już nie ma po co :)



????????????????? Jasnowidze wszyscy? Wróżki? Dokument wyczuwają na węch? Na czole miałeś napisane, że papierów nie masz? Chwaliłeś się tym? Hmmmmmmmmm......








[2011-08-11 09:09]

jurek

Zbyszku , może wędkarze zauważyli Cie pierwszy raz i myśleli skoro , nigdy go tu nie było , to może nie mieć karty i zezwolenia .

Teraz wiesz , że wędkarze czuwają na swoich terenach i przyznasz , że kontrola Cię nie wystraszyła , bo przecież byłeś w porządku z prawem , więc czego się bać ...pozdrawiam Jurek .
[2011-08-11 10:20]

Zibi88

było to dokładnie tak: łowiąc kilka dni wcześniej bez karty trafiłem na jakiegoś człowieka społeczniaka który nawet nie był wędkarzem i zaczął sie sadzić że tu nie wolno łapac i czy mam kartę i niewiadome co jeszcze. Mieszka przy tym zalewie i cierpi na brak czasu. Zignorowałem go , po kilku godzinkach wróciłem na łowisko i tyle co się rozłożyłem podjechał busik i wysiadło dwóch panów z SSR Tłumaczyłem że nie zabieram ryb i nie robię nic nie przepisowego itd... spisali mnie kazali się zwijać i więcej nie pokazywać. Po tym incydencie stwierdziłem że dostałem mega ostrzeżenie i jednocześnie kredyt zaufania i że jak dzięki uprzejmości tych panów nie zapłaciłem mandatu, to zapłacę składki. Miało to miejsce w piątek wieczorem a w poniedziałek o 11 rano już miałem wszystkie papiery. Inni strażnicy szukali po prostu młodego chłopaka z wędką i dlatego przyszli do mnie zapewne. Tak czy owak dziś mam z wujkiem swoja pierwszą nockę na zbiorniku w Bolminie:) zobaczymy jak to będzie :)
[2011-08-12 15:20]

A mnie to nie boli...grunt że łowiący na dziko przestrzega regulaminu i że został zmuszony do tego zwykłą biedą,niemożnością opłacenia składek.Ktoś z kogo kapie wręcz kasa,podjeżdżający pod łowisko dobrym autem,łowiący na dobry,markowy sprzęt,nie posiadający jednak uprawnień to dla mnie zwykły ,pazerny na kasę i chciwy flet,kop w dupę i do wody to dla niego zbyt mało.Rozumiem ludzi którzy za minimum socjalne czy najniższą krajową próbują związać co miesiąc koniec z końcem,rezygnując często z takich rarytasów jak składki czy nowa para butów...To dla mnie bohaterowie,mistrzowie świata,i im należą się pomniki czy marmurowe tablice,czapkę z głów przed Nimi panowie...Nie miałem,nie mam,i napewno nic nigdy nie będę miał wobec takich ludzi,chetnie nawet pomogę na łowisku,czy odstąpię miejsce w łodzi,nie boli mnie ludzka bieda i fakt że ja płacę a inni nie.                                                                             Brawo Kolego - to hasło ( i bynajmniej nie jest to z mojej strony zwykła kurtuazja ) powinno stanowić jedną z kardynalnych zasad etosu wędkarskiego . Mnie też wydaje się że zasobność portfela - nie określa do końca poziomu moralnego jakim cechuje się wędkarz . Nigdzie nie zostało powiedziane że ktoś komu  problemy materialne  utrudniają lub wręcz uniemożliwiają  uprawiane hobby , którego trudna sytuacja zmusiła do wędkowania "na lewo " - musi być gorszy bo mniej etyczny od kogoś kto swój wędkarski poziom sprowadził np  do snobistycznych spotkań nad wizytową wodą albo ciągania nadliczbowych szczupaków za pomocą dorożki  . Praktyka  pokazuje niestety że wielu z tych  "notabli "  to nadal zwykłe barany - uprawiający hobby z pobudek zgoła innych niż miłość do wędkarstwa i przyrody.


[2011-08-13 11:35]

Chciałbym zwrócić uwagę na jeden, ważny aspekt. Otóż wędkarze, których nie stać na opłacenie rocznych składek, maja możliwość zwrócenia się o ulgowe potraktowanie w opłatach Zarząd swojego Koła wędkarskiego, zamiast nielegalnie wędkować pod płaszczykiem trudnej sytuacji finansowej.  [2011-08-13 11:46]

jurek

Znam kilu wędkarzy , którym Koło Wędkarskie sponsorowało opłaty ( oczywiście posiadali tylko kartę wędkarska wcześniej ) , a Oni w zamian wykonują różne prace społeczne na rzecz Koła , potrzeba tylko odrobinę kreatywności
[2011-08-13 11:58]