Zaloguj się do konta

Czy akceptujecie wędkarzy bez Kart na łowiskach ?

utworzono: 2011/05/24 15:01
perwer

PZW zawsze kupuje rybę po maksymalnych cenach rynkowych nigdy taniej mimom że bierze hurtem nie zastanawiasz się że to dziwne ??? Za moją kartę 400zł to może kupili papier toaletowy do biura bo w kroczku trzeba się podetrzeć a nie kroczka kupić.

he dobre to ,oraz te dwie flaszki kolegi wyżej .Wiecie jak to jest ,ciekaw jestem jak którys z was by do koryta sie dostał ..co by było?  .....Nawet jak byście mieli ambicje coś zrobić dla wędkarzy to koledzy od pierdzenia przy flaszce szybko by was zniechęcili.Gdy mimo tego któryś z was by sie nie poddawał i był dalej ambitny, to nie dostawał by kupy kasy za przekrętów i co?...Po czasie by było żal patrzeć jak miliony przechodzą obok,jak koledzy sie wypinają i podkładaja świnie bo ambitnych i przyjaznych dla ludzi przy korytach nie lubią......
Wczoraj w TVS gadali o KZK GOP Katowice......jakie plany na najbliższy miesiąc ...niech ktoś zgadnie?
LIKWIDACJA przywilejów dla  emerytów,czyli emeryci już nie będą  mieli bezpłatnych przejazdów ,tylko za połowę ceny jak uczniowie i studenci...ale za kilka miesięcy i ulgowe zlikwidują.
Jest coraz lepiej u nas,przyjeżdżają do mnie kierowcy którzy zarabiają po 1500 zł na reke a tyraja po 12 godzin na dzień ,a takie pieniądze każdy zarabiał 13 lat temu ,gdzie inne ceny były.
Co do kłusownictwa ,ludzi łowiących bez karty ...niestety ten proceder nie będzie zanikał w ręcz przeciwnie,wymusza to na ludziach życie ,a czasami lenistwo i cwaniactwo czego tez wykluczyć sie nie da.
[2011-05-25 06:28]

Norbert Stolarczyk

chciałem dopytać, czy przeszkadzają wam wędkarze, którzy nie mają karty wędkarskiej, ani zezwolenia, a łowią. Tyle że biorą takie ryby, które się do zabrania kwalifikują. Trawicie ich?


To może tak od początku. Kolega napisał na łowiskach...w sumie nie określił na jakich a wymienić ich mogę min cztery rodzaje
- wody państwowe oraz będące w własności i zarządzane przez PZW
- łowiska specjalne PZW
- łowiska komercyjne
- wody państwowe gdzie jest brak oficjalnego zarządcy ( tak zwane wody niczyje)

Czytając wasze wypowiedzi można dojść do wniosku że chodzi o wody zarządzane przez PZW, kolejna sprawa to nazewnictwo posiadanie karty lub opłacenie karty.
Kartę opłaca się raz, jest to opłata egzaminacyjna oraz kolejna uiszczana w Starostwie Powiatowym w wydziale Ochrony środowiska.
Legitymacja członkowska jest to dokument stwierdzający przynależność do danej organizacji z zawartymi opłatami.
Te potoczne porównania często wprowadzają szczególnie młodych ludzi w błąd.

Po obecnej nowelizacji Ustawy, na każdej wodzie państwowej (choćby to był mały grajdoł ) należy posiadać kartę wędkarską tzw. białą kartę, licencję wędkarską.
Fakt, faktem nie jest to jeszcze egzekwowane przez służby kontrolujące, lecz za pewne do czasu.

Czy mi ci ludzie przeszkadzają?  W zasadzie ci nie

Ina rzecz ma się na wodach PZW kiedy to należy ponieść pewne koszty związane z użytkowaniem tego typu wód.
Wczoraj dołączyłem oficjalnie do SSR, postanowiłem być człowiekiem i podjąłem kilka decyzji. Uważam, że samymi karmi nie da się rady wyedukować społeczeńtwa.
Będąc na oficjalnym patrolu czy to prywatnym wyjeździe będę zwracał uwagę na zasadzie pouczenia, dając możliwość człowiekowi zaprzestania swoich działań.
Przy kolejnym spotkaniu wykorzystam przysługujące mi jak każdemu obywatelowi prawa.

 
 
 
[2011-05-25 08:28]

ryukon1975

Akceptuję bo nie widzę innej opcji.Znam prawie każdego u siebie nad rzeką i wiem kto ma opłaconą kartę a kto nie.Jeśli ktoś łowi bez karty na wędkę to mały problem większy by był gdyby wrzucał do wody kilometry siat.
[2011-05-25 08:38]

areajdm

Ja napiszę zupełnie szczerze, chociaż wiem, że narażam się na potężną krytykę. Nie posiadam karty wędkarskiej, ponieważ nie stać mnie na opłacenie wszystkich składek. Uwielbiam jednak łowić i po załagodzeniu rodzinnych sporów wybrałem się z ojcem, po 15 latach, znowu na ryby. Ojciec posiada wszelkie opłaty i jest całkowicie "legalnie", ja nie. Nie uważam jednak, żebym robił coś bardzo złego - wszystkie ryby wypuszczam, zawsze sprzątam łowisko (ostatnio dwie siatki śmieci zebraliśmy przy naszym łowisku) i zachowuję się bardzo kulturalnie. Owszem, oficjalnie łamię przepisy, zdaję sobie z tego sprawę, jednak nasze wypady są czymś więcej, niż tylko zarzuceniem wędki - to przypomnienie naszych dawnych wypadów na WSK u dziadków, nocne wstawanie w wieku 14 lat i podziw, kiedy ojciec złapał potężną Płoć, a ja swojego pierwszego Okonia na Black Furry. To, co mnie dużo bardziej denerwuje, niż moje "kłusownictwo", to zabieranie każdego szkraba na mielone, setki pudełek po robakach, puszek i siatek od profesjonalnie wyglądających wędkarzy. Zresztą, specjalnie napisałem w cudzysłowie, ponieważ z definicji kłusowanie jest kradzieżą, mięsa generalnie - ja tego nie robię... [2011-05-25 11:36]

perwer

Paweł absolutnie zero krytyki,zresztą jaka ona miała by mieć cel?
Trzeba by krytykować ludzi jeżdżących na gape komunikacją itd.....a kto by ich krytykował? tacy sami jak oni,bo wszyscy jesteśmy w pewnym sensie po jednych pieniądzach ,czy łowimy z opłatami czy bez.Każdy ma sumienie czymś przyciemnione.Samemu mimo wszelkich opłat ,zero brań praktycznie ryb z łowisk itd...złamałem setki razy przepisy PZW i łowiłem ,choćby tego roku w styczniu na ,,kłusola ,, bez opłat.....kilka dni ,ale zawsze..Sprowadzam żywce na łowiska,robię wywózki czasami tam gdzie nie wolno itd..mam samokrytykę i mam świadomość łamania prawa ,czyli robie wszystko z premedytacją...dlaczego...bo znam umiar i umie wyczuć sytuacje i jeśli ktokolwiek inny podobnie podchodzi do sprawy to dla mnie jest to dopuszczalne ,zdrowe i nie wyrządza szkody.
[2011-05-25 12:00]

MrCrasny

Nie jestem strażnikiem rybackim (ani państwowym ani społecznym), nie mam prawa legitymować innych nad wodą- więc mam problem z głowy. Jeżeli ktoś stoi sobie z wędką obok i o ile zachowuje się w sposób właściwy tzn. nie truje mi d....., nie drze ryja, nie chla i nie kłusuje to niech sobie tam łowi, a to czy ma kartę czy nie to już sprawa policji i straży rybackiej jak takiego delikwenta chapną. A tak na marginesie to więcej szkód w rybostanie potrafią narobić dziadki z opłaconymi składkami, którzy nie przepuszczą żadnej rybie, a zwróć takiemu uwagę to ci zacznie pitolić o braku szacunku dla starszych, o tym że jest stary i musi coś jeść i temu podobne. Dlatego też jak widzę jakiegoś dziadka nad wodą to rozkładam się z wędkami jak najdalej od niego żeby się nie denerwować. [2011-05-25 12:02]

okonek112

tak, właśnie moim zdaniem to sprawa tego, który łowi, jeśli innym nie przeszkadza, sam zachowuje się wzorowo, to nawet z chęcią się do niego przysiądę...
(oczywiście jeśli można ;) )
[2011-05-25 18:00]

To znaczy, że jak ktoś jest uczciwy, etyczny, grzeczny, nie drze ryja na rybach, nie śmieci, wypuszcza złowione ryby, i nie pyskuje do innych wędkarzy, to robi łachę i to go usprawiedliwia od niepłacenia składek PZW, tak? Co Wy piszecie??????????? To 99% wędkarzy się za takich właśnie uważa i niech w takim razie 70% z nich nie płaci składek, BO SĄ DLA TYLU ZA DROGIE............... tak? [2011-05-25 18:09]

MrCrasny

Mastiff, kim ja jestem żeby osądzać kogoś innego? Jeżeli ktoś nie ma opłaconej składki a wędkuje, jeździ komunikacją publiczną bez biletu- moralnie jest to nie w porządku, ale to obciąża sumienie tego kogoś a nie moje. I daleki jestem od potępiania kogokolwiek nie mając rozeznania w danej sytuacji. [2011-05-25 18:16]

gozdzias

Ja uwaza ze dorosly wedkarz powinien placic tyle ile trzeba.Tam gdzie mieszkam czesto spotykam dzieciakow lowiacych a raczej chowajacych sie po krzakach i w stresie rzucajacych przynete.Moim zdanie mlodzi przed 18rokiem zycia powinni miec mozliwosc wedkowania za darmo.To wspaniale zajecie a nie kazdego stac na zaplacenie polowy stawki.Powinni zdac egzamin(naprawde zdac),dostac karte za free i lapac do 18stki. [2011-05-26 12:14]

JaroDaw

Ja uwaza ze dorosly wedkarz powinien placic tyle ile trzeba.Tam gdzie mieszkam czesto spotykam dzieciakow lowiacych a raczej chowajacych sie po krzakach i w stresie rzucajacych przynete.Moim zdanie mlodzi przed 18rokiem zycia powinni miec mozliwosc wedkowania za darmo.To wspaniale zajecie a nie kazdego stac na zaplacenie polowy stawki.Powinni zdac egzamin(naprawde zdac),dostac karte za free i lapac do 18stki.

Nie do końca się zgodzę. Czy naprawdę nie stać prawie pełnoletnich na 50 zł rocznie ? Może i jest takich osób w tym wieku 10 %. Reszta jeździ furami o których nie jeden może pomarzyć, rozbijają się po dyskotekach, palą fajki, żłopią piwo itd. Rozumiem do 14 roku życia, ale do 18 ?Zresztą taka sama sytuacja jest z osobami dorosłymi. [2011-05-26 12:31]

JaroDaw

I ja też wolę mieć po sąsiedzku tych dziadków " bez opłat ", kruszących bułkę, jakby karmili rybki, niż bandę pełnoletnich gnoi, słuchających muzyki ( że aż zagłuszają sygnalizatory ) i pijanych w trzy dupy . [2011-05-26 12:36]

Romuald55

Są widocznie Okręgi i Koła,gdzie wszystko,wszystkim zwisa.Na wodach pod opieką mojego Koła takie rzeczy nie mają racji bytu! [2011-05-26 12:54]

JaroDaw

Są widocznie Okręgi i Koła,gdzie wszystko,wszystkim zwisa.Na wodach pod opieką mojego Koła takie rzeczy nie mają racji bytu!


Są widocznie ludzie co robią coś bo wypada, a gdzie indziej ( jak i u mnie ) robią bo chcą . [2011-05-26 13:20]

To patrząc przez pryzmat pobłażania, to będąc w tym konsekwentnym, wszędzie powinno być takie uleganie, w sklepach, w służbie zdrowia, w edukacji, w urzędach, w transporcie, komunikacji miejskiej i wszedzie tam, gdzie trzeba za coś płacić.  [2011-05-26 14:32]

gozdzias

no wlasnie chodzi o to zeby zamiast tych dyskotek,piwka..chociaz niewielki odetek mial w glowie ine rozrywki
[2011-05-26 15:07]

Romuald55

W naszym wspólnym interesie nie możemy się zgodzić na to żeby bez względu na powody i okoliczności,ktokolwiek łowił ryby bez stosownych opłat.Wszyscy członkowie PZW uczestniczą w gospodarce rybackiej na naszych wodach,opłacając stosowne składki.Jakim prawem,ktoś kto nie płaci ma być traktowany na równi z innymi.W naszym wspólnym interesie jest pilnowanie naszych wód,nie zważając na służby do tego powołane.W razie zauważenia kłusownictwa czy łamania innych przepisów ustawy o rybactwie  każdy szanujący się wędkarz powinien interweniować.Jeżeli nie ma innej możliwości,strażnicy PSR i SSR są poza zasięgiem,Policja ma obowiązek interwencji i nie ma prawa odmówić,bo to niesie za sobą konsekwencje służbowo-prawne.Niech Koledzy wędkarze nie zdają się na kilku strażników PSR na teren okręgu czy województwa,czy też SSR,którzy swoje funkcje pełnią społecznie w wolnych chwilach. [2011-05-26 15:11]

perwer

W naszym wspólnym interesie nie możemy się zgodzić na to żeby bez względu na powody i okoliczności,ktokolwiek łowił ryby bez stosownych opłat.Wszyscy członkowie PZW uczestniczą w gospodarce rybackiej na naszych wodach,opłacając stosowne składki.Jakim prawem,ktoś kto nie płaci ma być traktowany na równi z innymi.W naszym wspólnym interesie jest pilnowanie naszych wód,nie zważając na służby do tego powołane.W razie zauważenia kłusownictwa czy łamania innych przepisów ustawy o rybactwie  każdy szanujący się wędkarz powinien interweniować.Jeżeli nie ma innej możliwości,strażnicy PSR i SSR są poza zasięgiem,Policja ma obowiązek interwencji i nie ma prawa odmówić,bo to niesie za sobą konsekwencje służbowo-prawne.Niech Koledzy wędkarze nie zdają się na kilku strażników PSR na teren okręgu czy województwa,czy też SSR,którzy swoje funkcje pełnią społecznie w wolnych chwilach.

Piszesz cyt; jakim prawem ,ktoś kto nie płaci ma byc traktowany na równi z innymi.

NA PODSTAWIE KONSTYTUCJI,kazdy człowiek jest równy czy płaci czy nie.

Jesli dla Ciebie ktoś kto nie płaci jest ,,śmieciem,,(czyli kims kto nie może byc traktowany równo z innymi) i w dodatku używasz słowa szanujący sie wędkarz....to kolego dla mnie czy wędkarz ,czy nie wedkarz ale o szacunku nie ma mowy.

Wiem ze mamy dużo kolegów z PSR i SSR na portalu ,gdzi chcesz pokazac że sie solidaryzujesz z oczywistych względów,lecz oprócz prawa ustawowego mamy prawo LUDZKIE które dobrze też jest przestrzegac lub przynajmniej nie będąc obojętnym...

[2011-05-26 22:15]

W naszym wspólnym interesie nie możemy się zgodzić na to żeby bez względu na powody i okoliczności,ktokolwiek łowił ryby bez stosownych opłat.Wszyscy członkowie PZW uczestniczą w gospodarce rybackiej na naszych wodach,opłacając stosowne składki.Jakim prawem,ktoś kto nie płaci ma być traktowany na równi z innymi.W naszym wspólnym interesie jest pilnowanie naszych wód,nie zważając na służby do tego powołane.W razie zauważenia kłusownictwa czy łamania innych przepisów ustawy o rybactwie  każdy szanujący się wędkarz powinien interweniować.Jeżeli nie ma innej możliwości,strażnicy PSR i SSR są poza zasięgiem,Policja ma obowiązek interwencji i nie ma prawa odmówić,bo to niesie za sobą konsekwencje służbowo-prawne.Niech Koledzy wędkarze nie zdają się na kilku strażników PSR na teren okręgu czy województwa,czy też SSR,którzy swoje funkcje pełnią społecznie w wolnych chwilach.

Piszesz cyt; jakim prawem ,ktoś kto nie płaci ma byc traktowany na równi z innymi.

NA PODSTAWIE KONSTYTUCJI,kazdy człowiek jest równy czy płaci czy nie.

Jesli dla Ciebie ktoś kto nie płaci jest ,,śmieciem,,(czyli kims kto nie może byc traktowany równo z innymi) i w dodatku używasz słowa szanujący sie wędkarz....to kolego dla mnie czy wędkarz ,czy nie wedkarz ale o szacunku nie ma mowy.

Wiem ze mamy dużo kolegów z PSR i SSR na portalu ,gdzi chcesz pokazac że sie solidaryzujesz z oczywistych względów,lecz oprócz prawa ustawowego mamy prawo LUDZKIE które dobrze też jest przestrzegac lub przynajmniej nie będąc obojętnym...


...na krzywdę wędkarzy...
[2011-05-26 22:25]

Szczypek95

To znaczy, że jak ktoś jest uczciwy, etyczny, grzeczny, nie drze ryja na rybach, nie śmieci, wypuszcza złowione ryby, i nie pyskuje do innych wędkarzy, to robi łachę i to go usprawiedliwia od niepłacenia składek PZW, tak? Co Wy piszecie??????????? To 99% wędkarzy się za takich właśnie uważa i niech w takim razie 70% z nich nie płaci składek, BO SĄ DLA TYLU ZA DROGIE............... tak?

  niema co sie unosić Ty tez pewnie kiedys chodziłeś bez karty na rybki. a skoro koleś jeszcze sprząta łowiska to czemu sie czepiać? ryb także nie zabiera więc kogoś boli to ze pójdzie sobie na rybki ?  a nie znasz jego sytuacji, więc niema co sie unosić... dobrze ze chodzi wędką a nie jakies tam sieci czy inne badziewia. ja osobiście mam karte i opłacam ale jeżeli widział bym człowieka wędkującego bez kary i siedział by sobie spokojnie i robił tak jak robi ten koleś to bym nie zareagował chyba.  [2011-05-26 22:35]

Szczypek95

A mnie to nie boli...grunt że łowiący na dziko przestrzega regulaminu i że został zmuszony do tego zwykłą biedą,niemożnością opłacenia składek.Ktoś z kogo kapie wręcz kasa,podjeżdżający pod łowisko dobrym autem,łowiący na dobry,markowy sprzęt,nie posiadający jednak uprawnień to dla mnie zwykły ,pazerny na kasę i chciwy flet,kop w dupę i do wody to dla niego zbyt mało.Rozumiem ludzi którzy za minimum socjalne czy najniższą krajową próbują związać co miesiąc koniec z końcem,rezygnując często z takich rarytasów jak składki czy nowa para butów...To dla mnie bohaterowie,mistrzowie świata,i im należą się pomniki czy marmurowe tablice,czapkę z głów przed Nimi panowie...Nie miałem,nie mam,i napewno nic nigdy nie będę miał wobec takich ludzi,chetnie nawet pomogę na łowisku,czy odstąpię miejsce w łodzi,nie boli mnie ludzka bieda i fakt że ja płacę a inni nie.

zgadam sie w 100 %  [2011-05-26 22:43]

Romuald55

Dyskusja z Kolegą,Kolego perwer jest dyskusją jałową.Równość konstytucyjna,Kolego,jest równością wobec prawa.Nie płacenie w przypadku,gdy to jest konieczne,i korzystanie na takich prawach jak ci co płacą jest pospolitym przestępstwem i z równością konstytucyjną nie ma nic wspólnego. [2011-05-26 22:45]

perwer

Dyskusja z Kolegą,Kolego perwer jest dyskusją jałową.Równość konstytucyjna,Kolego,jest równością wobec prawa.Nie płacenie w przypadku,gdy to jest konieczne,i korzystanie na takich prawach jak ci co płacą jest pospolitym przestępstwem i z równością konstytucyjną nie ma nic wspólnego.


Ty nie musisz tłumaczyć kolego co równość konstytucyjna ma  do przepisów prawa karnego lub do samych wędkarzy jak domniemam.Ty sie musisz wreszcie zacząć domyślać że na głupie posty mam w miare głupie riposty ,na które co jest zabawne i tak nie masz argumentów (bo to co napisałeś powyżej tez idzie podważyć ,ale juz mi sie nie chce droczyć).
Same dobieranie słów w postaci równości ludzi wobec ludzi ,czy to wedkarzy płacących wobec  nie płacących ,czy ludzi kasujących bilet a nie kasujących jest niebezpieczna.
Przytoczyłem już wcześniej swoje zdanie na ten temat i nie jest wielkim wysiłkiem poczytać i jestem tez zdania że jeśli chce sie łapać rybki trzeba mieć uprawnienia a w razie czego ponosic konsekwencje .Lecz jestem tez za rozwiązaniami dla ludzi uboższych w postaci prac przy zbiornikach w zamian za opłaty a nie że człowieka nie płacacego trzeba traktować jak śmiecia (czyli kogoś kto nie ma być równo traktowany),tak jak chce traktować kolega Romuald.
W całym ty zasranym świecie i gonitwie za kasą,w całej tej polityce wykupu włąsności ,nakazów i zakazów ,trzeba tez byc człowiekiem i umiec spojrzeć na sprawy nie tylko pod jednym kontem,czyli swojej krzywdy....Wszystko dla siebie ,ja z pełnego wora jedzenia jesli strace jedno jabłko to wielka krzywda ,ale te jabłko uratuje zycie drugiemu to gówno dla większości warte...ironiczny i mało przekonywujący przykład,ale tak po troche  wygląda.
[2011-05-27 07:29]

zbynio5o

Aby ten temat nie poróżnił nas zbytnio, musimy rozgraniczyć tych, którzy nie opłacili karty chwilowo z różnych powodów, najczęściej finansowych,

na tych którzy robią to notorycznie i celowo.

Przychodzi taki nad wode, najczęściej z jedną gruntówką, w reklamówce kilka piw i siada obok nas. (przeważnie jak więcej nas wędkuje, samemu nigdy)

Wcześniej, 10 metrów dalej zarzuca wędkę i spokojnie z odległości obserwuje. W razie kontroli,

to badziewie nie jest jego. Nie żadko łowi np. karpia, dokańcza piwko i znika.

Tacy goście naprawde podnoszą mi ciśnienie :)

[2011-05-27 13:42]

MrCrasny

Mi natomiast podnoszą ciśnienie ludzie którzy z prawa i przepisów zrobili sobie "ołtarzyk" i te przepisy przesłaniają im całą resztę. Prawo jest potrzebne, trzeba się do niego stosować, ale bądźmy też ludźmi.  [2011-05-27 17:20]