Zaloguj się do konta

Czy 14 latek może sam łowić na lodzie?

utworzono: 2016/09/18 21:21
Wędkarstwofobia

Witam.Jako że zbliża się już zima mam pytanie odnośnie tego czy mając 14 lat mogę sam łowić na lodzie ...za odpowiedź z góry dziękuję. [2016-09-18 21:21]

Haryyy5

A w RAPR to kolega w ogóle kiedyś zaglądał ?

4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.
5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.


Co nie jest zabronione jest dozwolone. Osobna sprawa to zdrowy rozsądek, na lodzie zawsze dobrze mieć w razie czego kogoś do pomocy. Będzie bezpieczniej. Nie jeden już się przekonał że z lodem nie ma żartów. Kiedyś za dzieciaka osobiście tego doświadczyłem jak musiałem iść w zamarzających spodniach do najbliższego kolegi żeby się ogrzać i przebrać. Pomimo że woda do pasa to ani nie było to przyjemne, ani też na kruszący się lód łatwo wrócić nie było. W pojedynkę, na głębokiej wodzie, można słono zapłacić za chwilę lekkomyślności czy nieuwagi.  [2016-09-19 12:30]

Wędkarstwofobia

Dzięki kolego za informację .....do rapr zaglądam systematycznie a pytam dlatego że nie wiedziałem czy ten punk 4 odnosi się do wędkarstwa podlodowego ....A odnośnie tego czy łowić na lodzie czy nie jest to sprawa moim zdaniem indywidualna ...ja bardzo lubię wręcz uwielbiam łowić spod lodu i nie mam zamiaru z tym skończyć ...jeszcze raz dziękuję i połamania życzę [2016-09-19 16:41]