Zaloguj się do konta

Czosnek jako atraktor do zanęty

utworzono: 2015/08/19 15:45
ivanek76

Czy używał ktoś zapachu czosnkowego,na jakie ryby się nastawiać,jakie wyniki.
[2015-08-19 15:45]

patryk-piasecki

Ostatnio troche czytałem na ten temat. Sam będe próbował tego zapachu/dodatku. Z tego co wyczytałem czosnek lubią leszcze, krąpie, płoć i karpik też sie skusi. Jednak pisza że musi być woda chłodniejsza więc wiosna i jesień jest dobrą porą. [2015-08-19 13:52]

wojcieszyc

dodatek do ciasta na leszcze [2015-08-19 17:54]

tapi75

i jeszcze linek lubi czosnek tylko ja nie stosuje zapachów a czosnek naturalny. [2015-08-19 21:34]

Piechu1983

Ja do puszki z kukurydzą daję ząbek czosnku na 24h przed łowieniem, a przed 12h daję cukier waniliowy rewelacyjnie biorą na to duże leszcze.

[2016-02-20 22:37]

aldente

a ja na ciasto czosnkowe łowię pstrągi tęczowe. Na spławik albo na sbirolino. [2016-02-20 23:06]

przemo1980

Zeszłej jesieni naturalny czosnek w zestawie z miodem okazał się dobrym wyborem.  [2016-02-20 23:25]

Przemas83

Niegdyś na prywatnym stawie u znajomego złowiłem na ciasto czosnek dwa amurki , jedyne ryby z tego gatunku które kiedykolwiek złowiłem, dlatego zapadło mi to w pamięci ;] [2016-02-21 09:03]

odrofan

Czosnek to naturalny antybiotyk - konserwuje zanety , przynety i jest lekarstwem dla ryb . [2016-02-21 09:20]

Przemas83

Dla niektórych może być nawet lekarstwem na bezrybie , trzeba próbować.  [2016-02-21 09:32]

MATCH 2000

Ja czosnkiem zaprawiam robaki.Łowię na to wszystkie białe ryby. [2016-02-21 11:02]

Ja używam w postaci przyprawy czosnku niedźwiedziego oraz czosnku granulowanego. Najczęściej na karpie albo ewentualnie leszcze  [2016-02-21 12:07]

cienki002

Jak juz Kolega wyżej wspomniał, czosnek to doskonały konserwant. Jeszcze nigdy białe robaki nie wytrzymały mi w lodówce tak długo, jak te zaprawione czosnkiem, a było go tam dosłownie kilka pasków [2016-02-21 16:12]

notaki

Niby madrzy piszą, ze czosnek najlepiej sprawdza się na leszczu i to w zimnej wodzie ( poza latem ), ale kiedyś tu na forum Jkarp zaproponował mi, bym zrobił macerat czosnku w miodzie i uzywał go jako dipu.

No przyznam, ze wyniki były ciekawe i to nawet latem.
Ale fakt - przede wszystkim wabił leszcze i karpiki

Nawiasem mówiąc cześć , ktora mi została zamroziłem w słoiczku i zobaczę czy po takim mrożeniu  macerat nadal będzie równie skuteczny.
[2016-02-21 19:20]

pstrag222

Niby madrzy piszą, ze czosnek najlepiej sprawdza się na leszczu i to w zimnej wodzie ( poza latem ), ale kiedyś tu na forum Jkarp zaproponował mi, bym zrobił macerat czosnku w miodzie i uzywał go jako dipu.

No przyznam, ze wyniki były ciekawe i to nawet latem.
Ale fakt - przede wszystkim wabił leszcze i karpiki

Nawiasem mówiąc cześć , ktora mi została zamroziłem w słoiczku i zobaczę czy po takim mrożeniu  macerat nadal będzie równie skuteczny.

Jak go wykonywałes to znaczy ile czosnku a ile miodu?

[2016-02-21 19:28]

tapi75

Zeszłej jesieni naturalny czosnek w zestawie z miodem okazał się dobrym wyborem. 

jak to mieszałeś używałeś tą mixture ? [2016-02-21 20:17]

przemo1980

Prosta sprawa. Miód rozpuszczony w wodzie do tego wyciśnięty lub posiekany czosnek minimum doba przed wypadem na ryby. [2016-02-21 20:30]

przemo1980

No i oczywiście tym zalana przygotowana zanęta. [2016-02-21 20:32]

tapi75

A super teraz załapałem dzięki , a ile tego miodu łycha do zupy wystarczy ? [2016-02-21 20:43]

tapi75

[2016-02-21 20:44]

przemo1980

Wszystko zależy do jakiej ilości zanęty ale łyżka stołowa to mało. Ja wszystko robiłem na czuja. Miód miodem ale z czosnkiem to raczej nie wolno przesadzić... [2016-02-21 21:04]

notaki

Na sloiczek płynnego miodu ( mały ) trzy spore  ząbki czosnku, najpierw posiekane, porem roztarte. Wszystko dokładnie wymieszałem i zostawilem na tydzień.
Dipuje w tej mieszance przynety, z tym, że miód zaczyna z czasem sie cukrzyc.
Ja po prostu zawsze i tak mam ze soba kuchenkę turystyczną, więc po prostu chwile trzymam go w ciepłej kapieli wodnej.
EDIT: jesli miszanka wydaje Ci się zbyt gęsta ( kwestia miodu przede wszystkim ) mozna go rozgrzać w kapieli wodnej, by miód zrobił się rzadszy  i dodać troszkę przegotowanej goracej  wody oraz starannie powoli wymieszać. Przy dodawaniu wody trzeba zachować higienę, by do miodu nie dostały się drożdzę z otoczenia, bo miod może zacząć fermentować.
Eksperymentowalem tez z niewielkim dodatkiem alkoholu ;-)
[2016-02-22 14:57]

briard

Czosnek to doskonała zanęta na chyba każdą rybę spokojnego żeru.Spróbujcie ugotować pszenicę lub pęczak z dodatkiem 2 ziemniaków a potem po odcedzeniu dodajcie 2 ząbki posiekanego czosnku.Zobaczycie ,że od płoci się nie opędzicie-ryby te na tak zaprawioną pszenicę dostają wariacji. [2016-02-22 17:58]

pstrag222

Na sloiczek płynnego miodu ( mały ) trzy spore  ząbki czosnku, najpierw posiekane, porem roztarte. Wszystko dokładnie wymieszałem i zostawilem na tydzień.
Dipuje w tej mieszance przynety, z tym, że miód zaczyna z czasem sie cukrzyc.
Ja po prostu zawsze i tak mam ze soba kuchenkę turystyczną, więc po prostu chwile trzymam go w ciepłej kapieli wodnej.
EDIT: jesli miszanka wydaje Ci się zbyt gęsta ( kwestia miodu przede wszystkim ) mozna go rozgrzać w kapieli wodnej, by miód zrobił się rzadszy  i dodać troszkę przegotowanej goracej  wody oraz starannie powoli wymieszać. Przy dodawaniu wody trzeba zachować higienę, by do miodu nie dostały się drożdzę z otoczenia, bo miod może zacząć fermentować.
Eksperymentowalem tez z niewielkim dodatkiem alkoholu ;-)

dość ciekawe rozwiązanie wypróbuje na pewno w tym sezonie

[2016-02-22 19:34]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia