Zaloguj się do konta

Czosnek jako dodatek do zanęty wędkarskiej

utworzono: 2012/03/04 09:23
gomez7

Witam. Coraz popularny staje sie czosnek jako dodatek do zanęty na leszcza. Jak go odpowiedznio przygotować? [2012-03-04 09:23]

CZzesio

Cześć :) Ja przyprawiam czosnkiem makaron gwiazdki. Drobno go siekam i miażdżę nożem ,albo używam "wyciskacza" i taki dodaje do pojemniczka z "gwiazdkami ".
[2012-03-04 09:42]

zagraj

Witam Czy na leszcza będzie dobry to niewiem ale wiem ,że karp bardzo lubi czosnek . Można nawet kupic gotowe zanęty na karpia o zapachu czosnku [2012-03-04 09:46]

MASTINO

Są opinie, że lepszy jest chiński czosnek, bo "jest gorszy" :)- mimo, że aromatyczny, to tak nie "szczypie" jak nasz krajowy. Ja stosuję granulowany-w proszku (lenistwo) :)  [2012-03-04 09:55]

Sitownik

Cześć Wam :)
Ja stosuje czosnek ale na płotki. Makaron Tip'owski ( jest tani ) gotuje, dodaje zmiażdżony wyciskaczem ( Jak to pan Czesio powiedział :) ) czosnek i albo służy na haczyk albo robie kulki i zanęcam bo ładnie się kleji :)
Pozdrawiam Filip [2012-03-04 10:16]

89krzysztof

A próbował ktoś zakładać czosnek na hak czy to zbyt ostry zapach dla ryb ?  [2012-03-04 11:02]

MASTINO

Ja nie :) Ale kto wie, kto wie, może kiedyś zaryzykuję jak będa brały. [2012-03-04 11:07]

jurek096

Witam. Ja na Dunajcu między dwa ziarenka kukurydzy zakładam paseczek czosnku.braly piękne leszcze
[2012-03-04 12:33]

jurek096

Leszcz na kukurydzę z czosnkiem
[2012-03-04 12:44]

89krzysztof

swoją drogą ryby mają bardzo dziwne gusta. Przecież czosnek tak śmierdzi, że go się wąchać nie da. A co dopiero jeść... :)  [2012-03-04 12:47]

jurek096

Rybki złowione na kukurydzę z czosnkiem. Miedzy dwa ziarenka czosnku wkładam paseczek czosnku.
[2012-03-04 12:53]

nata

Czosnek z powodzeniem stosowałem jako dodatek do ciasta z kaszy manny, czosnek nasz rodzimy polski w ilości kilku ząbków. Całość śmierdziała okrutnie. Na takie ciasto brały leszcze.  [2012-03-04 12:57]

MASTINO

swoją drogą ryby mają bardzo dziwne gusta. Przecież czosnek tak śmierdzi, że go się wąchać nie da. A co dopiero jeść... :)



Czosnek? Pycha :) Kiełbasa swojska bez czosnku- niemożliwe. Pieczyste bez czosnku- niemożliwe, ogórki bez czosnku- niemożliwe, nóżki w galarecie bez czosnku- niemożliwe.... :))) 


[2012-03-04 13:41]

mirek788w

Osobiście łowiłem brzany na Wiśle na białego robaka i kukurydze o zapachu czosnku nawed z dobrym rezultatem [2012-03-04 13:57]

TOMEK WKW

Z powodzeniem łowiliśmy w 2011 roku duże leszcze na białe robaki o zapachu czosnku na zbiorniku zaporowym Nielisz koło Zamościa. W tym celu kolega kroił w plasterki ząbek czosnku i wkładał go do pudełka z robakami na około dobę. [2012-03-09 18:18]

JEZIORO

czosnek jest dobry ale nie o karzdej porze roku takie jest moje zdanie [2012-03-09 19:47]

Maniusz

Jutro mam zamiar sie wybrać na rybki i dorzucę czosnku zobaczę czy coś z tego wyjdzie a chcę łapać z gruntu
[2012-03-09 21:39]

jaskul

Ja dodaje czosnek granulowany do parzonej pszenicy. Kiedy ją zaleje (w termosie) wsypuje dwie łyżeczki
[2012-03-09 22:30]

chainsaw

Bardzo skuteczne jest wcześniejsze nęcenie 'żarłem' czosnkowym. Już od dwóch tygodni wrzucam do wody - 2 razy dziennie solidną porcję mix'u czosnkowego pęczaku i pszenicy. Jedna dawka (5-litrowe wiadro) leci rano ok. 8.00, a druga wieczorem po 21.00. Łowie tylko rano, na hak zakładam pęczak lub pszenicę i dwie pinki (dobrze jeśli do pudełka wrzuciCIE 1/4 ząbka CZOSNKU, ale niekoniecznie). Przed zarzuceniem zestawu zanęcam dwoma garściami mieszanki czosnkowej. Zawsze gdy pojawiam sie rano nad wodą, w moim łowisku pracują ryby (bąble). JeŚli nie pojawi się amur to brań jest naprawdę dużo, przede wszystkim leszcze(te naprawdę spore  bo od 2kg w górę) i liny. Co naprawde cenię w czosnku to to, że nie podchodzi do niego drobnica i kaczki :)Polecam ponęcić pierwszy tydzień, a potem wybrać się na poranną zasiadkę, może was czekać niezła niespodzianka, więc wyregulujcie dobrze hamulce :D jeśli chodzi o samo przygotowanie mieszanki to nie zdradzę, warto próbować samemu. Niech żyje GARLIC! POZDRAWIAM
Dolączam zdjęcie dzisiejszego amurka (70cm ,6kg) złapanego w 'czosnkowej dziurze' na czosnkowa pszenicę z czosnkową pinką :)
Połamania kija! [2013-08-04 17:34]

Słyszałem że jak zanęta już śmierdzi to się czosnek dodaje żeby eliminować ten zapach . [2013-08-08 22:19]

krisal

Bardzo skuteczny dodatek na leszcza. Ja kupuję czosnek w kostkach knorra, na ok. 2kg zanęty daję jedną kostkę.
[2013-08-09 07:36]

JKarp

Jeśli mogę na słowo ;-)Nie używajcie czosnku w postaci sztucznych proszków.Spróbujcie prawdziwy czosnek pognieść, zasypać cukrem i odstawić w ciemne miejsce. Po około dwóch tygodniach powinien być gotowy sok z czosnku i tego używajcie jako dodatku do zanęt. O tym żeby zamiast cukru dodać miodu ze zmiażdżoną laską wanilii nie napiszę ;-)
JK [2013-08-09 07:59]

Bernard51

Można też wygotować 2-4 ząbki czosnku przez parę minut, przy łowieniu mały kawałek można dodać na hak miedzy przynętą lub na włos miedzy małymi kulkami lub peletem.
Jesień sie zbliża więc czosnek będzie sie sprawdzał przy połowach, ale bardziej w wodzie stojącej niż w rzece (przynajmniej u mnie w górskiej).
[2013-08-21 19:48]

grzegorzgk

Odświeżę trochę  temat. Może ktoś podać ile czosnku świeżego na kg zanęty dać ? (granulowany odpada, nie wierzę w jego piękny zapach) I z jakim innym zpachem można go komponować (wnilia ?) Myślę tu pod kątem dużego wczesnojesiennego leszcza. 
  [2016-08-29 21:35]

pstrag222

Ja kupiłem koncentratz czosnku od bartona
http://lowisko.net/1126,koncentrat-czosnkowy-czosnek-wyciag-z-czosnk-bogdan-barton.html
Doadaje tak jak radzi 1g/na kilo towaru.
Raz przedobrzyłem i w całym domu waliło czosnkiem:))))
Pellet czosnkowy daje mi najwiecej ryb w tym roku i co ciekawe rybne zanęty do methody  dopalam nim i świetnie wabi leszcze, karasie, karpie [2016-08-29 22:16]

JKarp

Odświeżę trochę  temat. Może ktoś podać ile czosnku świeżego na kg zanęty dać ? (granulowany odpada, nie wierzę w jego piękny zapach) I z jakim innym zpachem można go komponować (wnilia ?) Myślę tu pod kątem dużego wczesnojesiennego leszcza. 
 

Z miodem, z wanilią, squidem, serem i z rybą... 
Kiedyś dawałem dwa ząbki - nie musi być strasznie go dużo.
JK [2016-08-30 06:37]