Czosnek - dodatek do przynęt i zanęt

/ 19 odpowiedzi
Doskonale sprawdził się podczas łowienia wiosennych płoci na pszenicę... Co sądzicie o nim w przypadku łowienia innych gatunków ryb na przestrzeni całego sezonu?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

DelTor0


Dodaje, tylko nie wiem czy w moim wypadku to lepiej dziala w tej zanecie czosnek czy konopie.

(2014/04/17 16:53)

DelTor0


Ps. Grupa troche do bani o gadaniu o czosnku. No chyba ze Daiwa zamierza chinski czosnek do nas sprowadzac hehehe (2014/04/17 16:55)

radzikh


Jak o sprzęcie umiarkowane trwają rozmowy, to może o jedzeniu będzie lepiej... ;) Faktycznie... Przeoczenie, niepotrzebnie wpadło to do Grupy... (2014/04/17 17:36)

JKarp


Imperial Baits ma w ofercie kulki czosnkowe. Inne firmy też. Akurat używałem Imperiala to napiszę o tym czosnku.Jesienią, późną jesienią bardzo skuteczne kulki na karpie. Natomiast latem jakoś karpiom nie przypadły do gustu ( łowione w tym samym miejscu ).Kiedyś od sierpnia zawsze dodawałem do zanęt leszczowych czosnek.Czosnek ładnie się komponuje z wanilią, miodem, rybą, scopexem.JK (2014/04/17 17:53)

DelTor0


No to mam propozycje dla Was chlopaki, jak juz testujecie i promujecie sprzet Daiwy :)

Zapewne sporo roznych przynet Daiwy i Megabassa przerabiacie to opiszcie jak dana przynete prowadzicie, na jakich wodach (charakterystyka wody nie nazwy zbiornikow) itd 

Taki opis bardziej by zaciekawil i zachecil potencjalny odbiorcow niz pisanie ze przyneta wyprodukowana w super duper technologii, bo na to, to tylko dzieciaki leca.

Zrobcie jakies kompedium wiedzy na temat jak uzywac danej przynety, zeby nawet laik zrozumial i napewno zrobi to wieksze wrazenie niz marsjanskie technologie :)

(2014/04/17 17:53)

u?ytkownik168824


No to mam propozycje dla Was chlopaki, jak juz testujecie i promujecie sprzet Daiwy :)

Zapewne sporo roznych przynet Daiwy i Megabassa przerabiacie to opiszcie jak dana przynete prowadzicie, na jakich wodach (charakterystyka wody nie nazwy zbiornikow) itd 

Taki opis bardziej by zaciekawil i zachecil potencjalny odbiorcow niz pisanie ze przyneta wyprodukowana w super duper technologii, bo na to, to tylko dzieciaki leca.

Zrobcie jakies kompedium wiedzy na temat jak uzywac danej przynety, zeby nawet laik zrozumial i napewno zrobi to wieksze wrazenie niz marsjanskie technologie :)


Paweł choćby to było nie wiem jak jasno i przejżyście napisane,to i tak zaraz będą pytania typu: a do czego to,a do czego tamto-żadne kompendium woedzy nie pomożę:)

(2014/04/17 17:59)

DelTor0


No coz, jak sam wiesz Tomek to niektorym to nic nie pomoze, ale to juz inna bajka :) Ale ja bym skorzystal i pewnie sporo osob tez. (2014/04/17 18:05)

notaki


Z mojego zas doświadczenia wynika, ze czosnek ( prawdziwy!!! nie żadne granulaty ) sprawdza się i latem w łowiskach leszcowych  , gdzie wedkarze maniacko i bez zastanowienia walą do zanęt cukier wanilinowy ( a to wbrew pozorom bardzo powszechne zjawisko ) .
Robię często taki "atraktor" : miód ( lub melasa ) plus  rozgnieciony czosnek. Już na łowisku porcję tego troche rozwadniam i dodaję do zanęty. (2014/04/17 19:44)

JKarp


Nie należy gnieść czosnku bo olejki odparowują jeszcze przed dodaniem do zanęty.Drobno kroiłem i dodawałem cukru i takie coś dodawałem do zanęty.
JK (2014/04/17 19:55)

notaki


Dzieki.
Dobra rada zawsze w cenie. (2014/04/17 20:04)

notaki


I jeszce jedna uwaga. Zaobserwowałem, ze taki dodatek dośc mocno skleja zanetę i powoduje iż jej tendencja do tworzenia "chmury zanetowej" praktycznie zanika. Zaneta jest obciazona i trzyma się dna.
Wiec - chyba to nie sposób na szybkie przywolanie ryby unoszacą się w toni chmurą cząstek.
Natomiast w moim przypadku sprawdzał się na łowiskach o dużej presji i - jak pisałem - jednostronnym "dosmaczaniu" przez sasiadów. (2014/04/17 20:12)

radzikh


"(...)Taki opis bardziej by zaciekawil i zachecil potencjalny odbiorcow niz pisanie ze przyneta wyprodukowana w super duper technologii, bo na to, to tylko dzieciaki leca."

Jeżeli przypisanie przynęty do kamiennych raf, bystrzy i przelewów, głównie w czasie łowienia w nocy wymaga jeszcze szerszego wywodu... to chyba nie jestem w stanie sprostać uszczypliwości i niesamowicie wybiórczej umiejętności czytania tekstów...

Przed umieszczeniem tego wpisu nie przypuszczałem, że od czosnku można tak płynnie przejść do prowadzenia przynęt... niezłe kalambury :) (2014/04/17 21:15)

DelTor0


Ok, po pierwsze to nie mialo byc uszczypliwe. Raczej czysta ciekowosc. 

To nie mialo byc jakies standardowe polskie piekielko :) Sam stwierdziles ze nie ma rozmow o sprzecie dlatego pytanie. Macie mozliwosc testowania roznych przynet Daiwy czy Megabassa to osobiscie chetnie poznalbym do jakich warunkow najlepiej sie nadaja, jak najlepiej je prowadzic itd. Dotyczy to woblerow gum itp. Osobiscie oprucz gum DUCK-FIN SHAD, nie znam przynet Daiwy. Wiec chetnie poznam jakies info? 

Co Ty na to?

(2014/04/18 03:48)

radzikh


Jak najbardziej... po to robi sie takie rzeczy, aby móc sie nimi dzielić :) Nie zawsze od razu można testować w optymalnych warunkach, dlatego nieraz trochę trzeba zaczekać na wyniki "testów". Sam wiele przynęt poznaje od podstaw... ale jeżeli tylko zebrane doswiadczenie pozwoli podzielić się zdobytą wiedzą, to chętnie to zrobię w każdym przypadku :) (2014/04/19 12:40)

DelTor0


Pewnie, nie odrazu Ameryke zbudowano :) Ale jak bedziesz mial mozliwosci testowania, to powoli opisuj modele.

(2014/04/20 14:39)

DanielB29


ja w poprzednim sezonie zrobilem kukurydze czosnkowa przez praske wycisnelem kilka zabkow czosnku zostawilem w lodowce na dwa dni. na lowisku przetestowalem nic nie bralo wiec wrzucilem dwie garscie kukurydzy czosnkowej na baciku zyłka głowna 0.18 branie duzy opr i poszedl caly zestaw zakladam nowy za godzine to samo branie i tez porwalo podejrzewam ze karpik wszedl w lowisko wiosna wyjelem 1,5 kg karpika.  (2014/04/20 22:01)

kasztan00


Ja polecam zaparzoną pszenice z czosnkiem
i to później na haczyk. Sukces gwarantowany :D (2014/04/22 22:32)