Członek honorowy koła.

/ 6 odpowiedzi
W wielu kołach jest wielu wędkarzy w wieku bardzo dojrzałym oraz zasłużonych dla własnego koła i dla związku. Są wśród nich osoby czynnie biorące udział w zawodach, wycieczkach itp. Choć niektórym i wiek i dolegliwości nie pomagają w tych czynnościach nie narzekają. Podczas ostatniego wędkowania i rozmów z kolegami padł pomysł aby takie osoby uhonorować tytułem "Członek honorowy koła". Mieliby oni prawo głosu doradczego na posiedzeniach zarządu czy choćby możliwość wyboru stanowiska bez losowania zwolnieni byliby ze startowego itp. Powiedzmy że ograniczeniem byłby wiek powyżej np. 65 roku życia. Proszę o podpowiedź może w którymś z kół jest już coś takiego. Chętnie przyjmę wszelkie podpowiedzi. Za wszystkie informacje już dziękuję.
użytkownik15311

Witam! U mnie w kole istnieje coś takiego, nie wiem jak dokładnie wygląda sprawa przywilejów, ale najstarszy członek naszego koła ma prawo do wybrania sobie stanowiska podczas zawodów. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa forma uhonorowania wieloletniej aktywności. Pozdrawiam! (2009/06/24 21:11)

użytkownik15969

Tylko ze jeden potrafi zrobić wiecej przez rok niz niektórzy dziadkowie przez całe swoje życie,atakich jest wielu i uwaza sie ich za wielce zasłuzonych. (2009/06/24 21:48)

użytkownik3378

nie ujmując nic nikomu,widzę możliwość zniżki dla ludzi z rentą lub emeryturą poniżej godności. dawanie forów wszystkim tylko dla tego, że pokończyli 65 lat to przesada . w końcu tacy ludzie mogliby poczuć się urażeni. bo niby co, działali dla profitów ?wystarczą chyba odznaczenia. (2009/06/24 22:14)

użytkownik7463

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeśli chcesz robić członkami honorowymi wszystkich co skończą 65 lat to po mojemu troszkę przesada. Jak przejde kiedy na emeryturę i nie bede miał co robić to też może będę na wszystkie zawody i wycieczki jeździł i to ma mnie czynić honorowym członkiem? (2009/06/24 22:52)

użytkownik15311

Moim zdaniem wyróżniona powinna być tylko jedna osoba - najstarsza tudzież o najdłuższym stażu w PZW :) (2009/06/24 23:55)

piotr 0206

Sławomir66 - i nie tylko.Tytuł Członka Honorowego przyznaje ZG PZW.Członek ten jest dożywotnio zwolniony z wszelkich opłat na rzecz PZW.Natomiast stosowanie ulg i przywilejów dla Członków Honorowych koła ,jest wewnętrzną sprawą
Zarządu Koła.Jednak aby uniknąć nieporozumień , wszelkie ulgi i przywileje
powinny być zatwierdzone w formie uchwały przez najwyższą władzę kola
jaką jest "Walne Zgromadzenie Członków Koła ".Wtedy temat jest ostatecznie
zamknięty ,do momentu wniesienia poprawek ,lub zmiany uchwały.Na podstawie mych doświadczeń przestrzegam przed zbytnim szafowaniem ulgami i
przywilejami - mogą się one przerodzić w żądania .W moim kole jedyny
przywilej to możliwość wyboru stanowiska bez losowania przez osobę
niepełnosprawną ,ale na wyraźne życzenie tej osoby.
piotr0206 (2009/08/26 12:55)