Kołowrotek Okuma Electron FD ELC 165

/ 3 odpowiedzi
Mam pytanie czy ktoś używa kołowrotka Okuma Electron FD ELC 165? Jak z jego praca nadaje się na karpia waga miedzy 6-15 kg karpie a także jesiotry i amury w mniejszym przedziale?
WedkarzIncognito

Witaj.
Na pierwsze pytanie odpowiem że modelu Electron nie używam, ani nie używałem, ale młynki spod znaku Okumy posiadam. Jestem naprawdę zadowolony z tych młynków, tylko muszę nadmienić że używam ich do stosunkowo lekkiego łowienia (bolonka, okoniówka). Nie mam pojęcia jak budżetowy młynek Okumy poradzi sobie z rybami w przedziale który podałeś tj. 6-15kg. Patrząc na specyfikację techniczną Okuma Electron FD ELC165 ja bym nie kupił tego młynka nastawiając się na większe ryby. Odpowiadając na pytanie jak z jego pracą i czy nadaję się na karpie o wadze 6-15kg odpowiem jednoznacznie. Tak nadaje się, ale jak będzie z jego żywotnością i czy podczas holu takiej piętnastki młynek nie odmówi posłuszeństwa? Tego nie wiem. Nie ryzykowałbym kupna takiego młynka na takie ryby, a biorąc pod uwage że młynek został wyposażony tylko w jedno łożysko może być naprawdę różnie. Uważam również że nie zależnie od marki czy to Okuma, Dragon, Jaxon, Mikado, Mistrall itd jedno łożysko i plastikowe wykończenie (niby grafit, ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć) nie są gwarantem jakości i trwałości, ale to tylko moje zdanie. Podsumowując moją wypowiedź i skracając ją do minimum. Jak cenię Okumę tak tutaj teoretycznie ten młynek nie zyskuje mojego uznania, dołóż trochę "grosza" i kup mocniejszy kołowrotek. Takie moje zdanie, pozdrawiam. (2020/05/29 09:22)

kasparov

Podepnę się pod temat.

Szukam solidnego kołowrotka do spinningowania i na grunt. Nawet może być starszy, byle dobry i łatwy w serwisie. Wystarczy zwykły hamulec i ~100m .0,30-0,35 mm żyłki. Czy coś byście polecili?

Dotychczas z powodzeniem używałem Rexów, Micthelli oraz Balzerów, DAMów i Cormoranów z lat 80-90. (2020/09/29 08:08)