Dobra i tania wędka na jesiotra.

/ 3 odpowiedzi
Jakub Woś

To zależy co masz na myśli pisząc jesiotr. Jśli nasze krzyżówki sterlety czy bestery to wystarczy karpiówka. Np Robinson Cobalt Carp. Tania, mocna niezawodna. Natomiast jeśli zamierzasz łowić prawdziwe jesiotry np w Kanadzie to już inna bajka. (2019/10/15 21:02)

Sith

Odnośnie tytułu wpisu:
Alan, a po co Ci dwie wędki??? (2019/10/16 10:15)

adeac

A jakiej wielkości jesiotry planujesz łowić? Ja w tym sezonie złowiłem bardzo dużą ilość jesiotrów w rozmiarach od 8 do 37kg, więc wydaje mi się, że mam pewne doświadczenie. Łowiłem zawsze dwiema wędkami- karpiówką Daiwa Black Widow 3 sekcje 360 3lbs i feederem Mikado X-Plode 3 sekcje 360 120g wyrzutu. W czasie holu jakoś specjalnie nie było czuć różnicy, obie wędki podobnie pracowały, a jak większy jesiotr postanowił odjechać to i tak to zrobił- zatrzymywanie ryby na siłę kończyło się urwaną żyłką 0,35mm. Na obydwu wędkach używałem taki sam kołowrotek. Z tego co zauważyłem te ryby zazwyczaj biorą bardzo delikatnie (nawet duże sztuki) i rzadko robią odjazd- z tego powodu lepiej wypadał feeder. Więc jeśli szukasz taniej i dobrej wędki, to mogę Ci polecić wcześniej wspomniany feeder- cena na allegro od 140zł. Jeżeli zamierzasz łowić większe jesiotry, koniecznie musisz się zaopatrzyć w odpowiednio mocny kołowrotek- np użyłem raz zupełnie nowy kołowrotek mikado free runner 4006 i po pierwszej rybie się zepsuł... (2019/10/16 18:04)