Czerwony narybek - czego?

/ 9 odpowiedzi
Witam, ostatnio bedac na rybach odzwiedziłem dwa stare stawy (ok.30-40letnie). Usiłowałem złowić szczupaka, jednak po pewnym czasie znudzony obserwowaniem szczytówki, zająłem sie obserwacją narybku który gromadził się w pobliżu brzegu. Zainteresował mnie jeden gatunek.
Narybek ten miał ok. 2-3cm. nie był wydłużony jak np. narybek płoci czy innej białej ryby, lecz miały wysoki grzbiet, i rybki były koloru czerwono-różowego, odróżniały się od reszty towarzystwa jakie tam pływało.  Zachowywały się dość agresywnie wobec innych ryb. Startowały do jaskrawych gum i obrotówek (tzn. płynęły za nimi lub atakowały). Wystepowały one tylko na tych dwóch najstarszych stawach. Stawy są połączone ze sobą wąskim przelewem.

Moje myśli kierowałem ku piranii - taka abstrakcja, ale kształtowo tak wyglądały :)
Może ktoś wie czego ten narybek?
pioter94

Może to są po prostu różanki u mnie na stawie też występują. (2012/05/08 10:42)

sarnina

Napewno nie byl to narybek pirani, one poprostu nie maja szans na rozmnozenie sie u nas bo o ile karp potrzebuje zaledwie 18-19C do rozpoczecia tarla to pirania potrzebuje okolo 25C i nawet w akwariach malo kto ja rozmnaza, poza tym piranie nie przezylyby zimy w takim stawie.Co do rybek ktore opisujesz to nie mam pojecia co to moglo byc ale sa tu ludzie ktorzy powinni cos wiedziec. (2012/05/08 10:43)

perwer

za te piranie masz u mnie 5+ (2012/05/08 11:07)

SpinerZbok

a może były to po prostu małe karpie/karasie w ozdobnej formie, jakiej często widujemy w stawach ogrodowych. Ostatnio coraz ich więcej także w naturalnych wodach. Ich ciekawość co do sztucznych przynęt nie powinna dziwić. Dużo małych rybek (jak ukleje, płotki czy wzdręgi) pływa za prowadzonymi sztucznymi wabikami, często delikatnie podskubując je. (2012/05/08 11:17)

obcy91

Co do ozdobnych ryb typu karaś karp, nie sądzę, o ile wiem (tak mi się wydaje) to narybek ozdobny wybarwia się po pewnym czasie. Różanka to raczej nie była. Postaram się złapać i zrobić zdjęcie jak będę tam nastepnym razem.

A Ty Perwer z uszanowaniem ale nie wtrącaj jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia.

Piranie to tylko porównanie, pierwsza myśl, oczywiste jest że pirania nie ma szans wytarcia w naszym kraju, pojedyncze osobniki wpuszczone przez "akwarystów" się zdarzają. (2012/05/08 12:41)

pawcio10225

Ostatnio słyszałem w wiadomościach o złowionej pirani na wiśle która miała 2.5 Kg.

Połamania kija wszystkim. :)

(2012/05/08 17:00)

tomczyk001

Moim zdaniem była to różanka, lub karp koi. (2012/05/08 18:37)

krzychu64

W Częstochowie na ciepłym zbiorniku huty można było w podrywkę mieczyków swego czasu nałapać. (2012/05/08 19:12)

arlito

jak łowiłem na pewnym łowisku specjalnym szczupaki, to też takie były, gdy podrzuciłem bułki, zaczynały ją skubać, tak samo było z jabłkiem. płynęły za wahadłówkami, twisterami oraz obrotówkami. (2012/05/28 19:08)