Zaloguj się do konta

Czerwone robaki.

utworzono: 2009/10/02 17:05
stanley584

Rada dla mieszczuchów i tych którzy chcą mieć pod ręką - czerwone robaki na zimę.
Nastaję chłody a niedługo przymrozki, ostatnia chwila aby z kompostownika pozyskać czerwone robaki i w pojemniku hodować je przez okres zimowy. Sposób ich przetrzymywania był wielokrotnie opisywany na naszym portalu. [2009-10-02 17:05]

Zdzichu

Zgadza się, kiedyś gdy łowiłem na spławik/grunt też zaopatrywałem się na jesień-zima w robale. Przechowywałem w piwnicy w drewnianej skrzyni (szczelnej!!!) z ziemią. Od czasu do czasu podrzucałem resztki żarcia i ..... fusy od kawy.

Pozdro ... [2009-10-02 18:14]

pisaq

Z tego co pamiętam mój dziadek tak robił. Nakopał robali, że cho-cho, wrzucił wraz z ziemią i trawą do drewnianej skrzynki w piwnicy i od czasu do czasu podrzucał im resztki. Pamiętam, że się tego bałem :p
O fusach z kawy nie słyszałem ;>

Moje przynęty są dostępne 365dni w roku, także nie muszę się martwić na zapas i hodować ripperów w piwnicy ^^
Pozdrawiam! [2009-10-02 19:00]

stanley584

Wszystko to prawda co koledzy mówią. Ja hoduję robaki w plastikowym dużym wiaderku. Używam ich do połowu w czasie zimowym, spod lodu. Chociaż to popularna przynęta, to na dużych i głębokich zbiornikach dobrze biorą na nie spore okonie. A więc gra warta świeczki. [2009-10-03 00:29]

pisaq

Ale pamietajcie "łobaki musą by memłe" :D




Robaki muszą być ciepłe :D [2009-10-03 01:06]

Był opisywany 30 lat temu w Wiadomościach Wędkarskich. Żadna nowość [2009-10-03 10:36]

Zdzichu

Zgadza się "Mirkli", żadna nowość, ale nie każdy czytał te wieści 30 lat temu.Są tu też młodzi wędkarze. Mniej uszczypliwości.

Pozdro ... [2009-10-03 10:54]

matrix207

Zapraszam na ciekawą stronę poświęconą dżdżownicami kalifornijskimi www.dzdzownice.e-sklepo.pl [2009-10-06 17:03]

Marcinj86

ja swoje robaki trzymam w świetnie przygotowanym kopostowniku na działce:) jesienią zadbałem o to by robaki mogły prztrwac tam zime.Kompostownik jest naprawde duży i napewno nie zabrakie robaczką pożywienia.Górę kompostownika przygotowałem slolidnie tak by nie zamarzło góry,wiadomo boki kompostowniki moga,lekko przymrozic, ale wiadomo że w kompostowniku zachodza procesy gnilne które wytwarzaja temperature. W innych latach to się sprawdzało i zawsze na wiosnę miałem dużo czerwonych robaków w róznych wielkościach.

 

[2010-02-12 21:10]

Marcinj86

ja swoje robaki trzymam w świetnie przygotowanym kopostowniku na działce:) jesienią zadbałem o to by robaki mogły prztrwac tam zime.Kompostownik jest naprawde duży i napewno nie zabrakie robaczką pożywienia.Górę kompostownika przygotowałem slolidnie tak by nie zamarzło góry,wiadomo boki kompostowniki moga,lekko przymrozic, ale wiadomo że w kompostowniku zachodza procesy gnilne które wytwarzaja temperature. W innych latach to się sprawdzało i zawsze na wiosnę miałem dużo czerwonych robaków w róznych wielkościach.

 

[2010-02-12 21:10]

Waldi Fish

Masz rację, tylko pamiętaj, że jak nornice wyniuchają, że masz w kompostowniku czerwone robaki będące ich przysmakiem, to wkrótce zostanie po nich tylko ślad. Z tego powodu hodowla robaków w piwnicy jest bardziej bezpieczna. Pozdrawiam!

[2010-02-16 20:55]