Zaloguj się do konta

Czerwone robaki

utworzono: 2010/11/21 11:18
wojownik

Witam wszystkich ostatnio sporo czytałem o hodowlach czerwonych robaków.Postanowiłem założyć hodowle czerwonych robaków ponieważ ceny ciągle rosną w lato patrzałem to kosztowały 5,50zł a w piątek już 6,80zł.Więc dla tego postaowiłem założyć hodowle czerwonych roków.A wyglądało to tak wziełem 5 litrowe wiadro wsypałem pół wiadra czarnej ziemi.Poszłem nakopać czerwonych zdażyło się kilka rosówek i je też wziełem gdy wrzuciłem do wiadra czerwone odrazu zaczeły wchodzić podziemie.Dziękuje wszystkim za przeczytanie.

[2010-11-21 11:18]

wedkarz90

I bardzo dobrze zrobiłeś ja mam kompostownik na działce i zawsze tam szukam rosówek
jeśli chcesz mieć naprawdę dużo robaków dodaj do tego wiadra obierki po ziemniakach suchy chleb i rożnego rodzaju obierki z warzyw i owoców.
Ja tak robię i zawsze na zbieram słoik robaków.
Pozdrawiam!!!!!!
[2010-11-21 11:33]

Jeśli chcesz aby już nigdy ci nie zabrakło robaków... ;) weź większy pojemik, taki przynajmniej 20l. Nie dawaj ziemi tylko kompost i wrzuć tam nie kopane robaki tylko kompościaki lub robaki kupione w sklepie. Kompościaki się o wiele lepiej rozmnażają niż kopane robaki ziemne i są o wiele lepszą przynentą.
[2010-11-21 19:39]

Nie zapomnij o odpowiedniej wilgotności i temperaturze.
[2010-11-21 19:40]

wojownik

Witam wszystkich ostatnio sporo czytałem o hodowlach czerwonych robaków.Postanowiłem założyć hodowle czerwonych robaków ponieważ ceny ciągle rosną w lato patrzałem to kosztowały 5,50zł a w piątek już 6,80zł.Więc dla tego postaowiłem założyć hodowle czerwonych roków.A wyglądało to tak wziełem 5 litrowe wiadro wsypałem pół wiadra czarnej ziemi.Poszłem nakopać czerwonych zdażyło się kilka rosówek i je też wziełem gdy wrzuciłem do wiadra czerwone odrazu zaczeły wchodzić podziemie.Dziękuje wszystkim za przeczytanie.Dziękuje wszystkim za porady pozdrowienia:P


[2010-11-26 18:15]

ja od początku tego zesonu założyłem taką hodowle dwa wiadra 20 litrowe i na następny sezon będe miał tyle czerwonych że fiu fiu ;P obecnie wiadra są głęboko zakopane w ziemi aby na zime nie przemarzły ponieważ nie mam gdzie ich trzymac dla tego są wkopane w ziemie. Tylko kurcze nie mam skąd wziąc rosówek u mnie chyba ich nie ma :/ a wiem że są przewspaniała przynętą na duże ryby.
[2010-11-26 18:26]

roman76

kolego balcer00 rosówki są chyba wszędzie ja zawsze łapie sobie u siebie na działce pod żywopłotem a robię to tak zlewam obficie wodą ziemie nawet kilka razy (piszę jak to robię wiosną,latem i jesienią)zlewam wodą pod wieczór i naprawdę wody nie żałuję czekam potem sobie tak do 23 biorę latarkę i na łowy  tylko jest jeden warunek musisz być szybki hehe sam się o tym przekonałem pozdrawiam
[2010-11-28 19:07]

janek1985

    Rosówki to świetna przynęta sposób łapania poprzez lanie wodą i łapanie nocą też dobry , ale zajmuje dość dużo czasu ,a nie zawsze jest na to czas. Większość z nas pracuję i co zrobić gdy mamy 2 zmianę wychodzimy o 23 i mamy chęć jechać na ryby. Lać wodą trawnik i czekać kilka godzin? Dlatego często łapie rosówki prądem i moim zdaniem są równie ruchliwe jak te łapane bez pomocy prądu. Często łapie na zapas a następnie przechowuje je w dużym pojemniku ok80l. Chodząc w nocy można złapać spory słoik ja w ciągu godziny przy dobrej wilgotności potrafię złapać 5 litrowe wiaderko. UWAGA sposób tylko dla osób dorosłych!!!!!!

  Czerwone z własnej hodowli są lepsze od kupnych bo są w 100% naturalne! Mają specyficzny zapach nie to co ze sklepu najlepsze do hodowli są kompostówki tak jak wcześniej napisano dobrze się rozmnażają. Wystarczą im obierki z owoców,resztki gotowanych ziemniaków ,trochę trawy i wilgoć. No a co najważniejsze zawsze są pod ręką.

 

 

   

 

[2010-12-10 21:36]

grzegorzewski

tez bym sobie z wielka checia zalozyl taka chodowle lecz niestety nie mam ich gdzie trzymac bo to niestety troche zapachu robi . ale naprawde fajna sprawa szczegulnie na zime i gdy za drogie robaki .
[2010-12-16 16:40]

tez bym sobie z wielka checia zalozyl taka chodowle lecz niestety nie mam ich gdzie trzymac bo to niestety troche zapachu robi . ale naprawde fajna sprawa szczegulnie na zime i gdy za drogie robaki .


Czerwone robaki "robią zapach" ? No coś Ty! Nie masz hodować ich w gnoju, zgniliźnie, czy spleśniałych odpadkach. To nie karaluchy czy muchy :) Na okres zimowy one nie potrzebują zgnilizny nie wiadomo jakiej i w ogóle zgnilizny. Poszukaj na ten temat wiadomości w internecie, a sam się przekonasz. Wystarczy na to jakiś przykrywany pojemnik z małymi otworkami na powietrze, który zawsze gdzieś tam wciśniesz w piwnicy, czy łazience , strychu, garażu, u kolegi czy kogoś, kto ma kawałek miejsca na to. Trzeba chęci i do roboty. Powodzenia :)



[2010-12-16 16:51]

bluehornet

Racjoza , ja mam pojemnik 35 l napełniony do polowy lekką ziemia i od czasu do czasu wrzucam do niego drobno pokrojony kawałek jabłka , fusy z kawy , parę obierek z ziemniaków (cieniutkich ) , trochę startej marchewki - wpitalają aż  miło , trzymam je w pomieszczeniu pod schodami ( de facto naprzeciw kotłowni !!! ) , temperatura w tym pomieszczeniu wynosi ok . 10 c . i nic nie śmierdzi , wiadomo , jak się nawali za dużo naraz żarcia i robale nie przerobią , to smród będzie okropny , ale rybkom w akwarium reż nie wali się pół pudełka żarcia naraz , czy połowę blatu mrożonej ochotki ( ładnie by to akwarium wyglądało i pachniało ) .Połamania kija .
[2010-12-16 17:50]

bluehornet

W okresie niezimowym czerwone robaczki pozyskuję w warunkach naturalnych z kompostownika znajdującego się w kącie działki , na której stoi moja chałupa . Połamania kija .
[2010-12-16 17:53]

Kocia kuweta, albo klatka z chomikami bardziej jedzie :) [2010-12-16 18:20]

mienta

parę dni temu tez założyłem sobie hodowle robaczków i jestem ciekaw jaki będzie efekt
[2010-12-16 18:22]

ramzes1660

robaki z kompostownika sa najlepsze po peirwsze są żywższe maja odpowiedni kolor i zapach możemy ich sobie nakopac ile chcmey i keidy chcemy a utryzmanie takiego kompostownika to nic trudnego, robakiz e sklepu sa zwykle ledwo żywe i wytryzmują na hacyzki 5 minut:P Pozdrawiam [2010-12-20 23:00]

kacperek8887

ja to wziołem wiadro 5l wsypałem pół wiadra czarnej ziemi i troszke piasku.Ukopałem robaków z 40 i wlałem 0,5l wody i wymieszłem całość.Potem wpuściłem te ukopane robaki.Co 2,3 dni wrzucam im  obierki z ziemniaków z ogurka i czsem kroje im marchewki.Myślę że komuś doradziłem.Dzięks za przeczytanie!!!
[2011-01-09 10:34]

Racjoza , ja mam pojemnik 35 l napełniony do polowy lekką ziemia i od czasu do czasu wrzucam do niego drobno pokrojony kawałek jabłka , fusy z kawy , parę obierek z ziemniaków (cieniutkich ) , trochę startej marchewki - wpitalają aż  miło , trzymam je w pomieszczeniu pod schodami ( de facto naprzeciw kotłowni !!! ) , temperatura w tym pomieszczeniu wynosi ok . 10 c . i nic nie śmierdzi , wiadomo , jak się nawali za dużo naraz żarcia i robale nie przerobią , to smród będzie okropny , ale rybkom w akwarium reż nie wali się pół pudełka żarcia naraz , czy połowę blatu mrożonej ochotki ( ładnie by to akwarium wyglądało i pachniało ) .Połamania kija .


tak ja też dodaje fusy z kawy ale przed łowieniem świetnie działa na robaczki,pobudza je i są bardziej sie ruszają



[2011-01-09 19:18]

gyros

Witam, Kolego wszystkie opisane metody na pewno się sprawdzają, ale ja idąc po najmniejszej linii oporu biorę latarkę i bez żadnego polewania wodą ziemi idę cichutko i zbieram piękne rosówki. Trawnik i ogródek tam zawsze nazbieram sporo. Tylko musisz być cicho i działać bardzo szybko bo skubane uciekają. [2011-01-09 23:45]

ja od początku tego zesonu założyłem taką hodowle dwa wiadra 20 litrowe i na następny sezon będe miał tyle czerwonych że fiu fiu ;P obecnie wiadra są głęboko zakopane w ziemi aby na zime nie przemarzły ponieważ nie mam gdzie ich trzymac dla tego są wkopane w ziemie. Tylko kurcze nie mam skąd wziąc rosówek u mnie chyba ich nie ma :/ a wiem że są przewspaniała przynętą na duże ryby.


witam kolego ja mam na ogrodzie kompostownik do którego sypie obierki ziemniaków troche chleba i wszystkie pozostałości z ogrodu czerwonych robaków mam opór,natomiast rosówki kopie w przydrożnych rowach jest ich naprawde dużo najwięcej w zacienionych i wilgotnych rowach<pozdrawiam [2011-01-10 11:12]

greguar82

ja w sezonie kopię w kompoście,a w temacie hodowli;to kupiłem w markecie bud kaster na zaprawe taki 60l ,do tegoż pojemnika 3 wiadra ziemi ,3 opakowania dendrobeny ,a na wierzch sypię obierki z jabłek ziemniaków i mam nadzieje ,że tam życie tętni [2011-01-14 21:49]

michal7u8i

Ja tez tak robię i zawsze na każdą wyprawę na ryby nie muszę już ich kopać .
[2011-01-26 12:27]

Lee001

Panowie a jakimi robakami zaczynaliście swoją hodowlę? Bo przecież dendrobena to nie to samo co zwykły kompościak. W sklepie znalazłem tylko dendrobenę oraz zwykłe czerwone robaki czy takie się nadają? Myślałem jeszcze żeby w pojemniku wymieszać ziemię z sezonowanym obornikiem i tam zadomowić robaki. Tak się składa że obornika u mnie dostatek rodzice hodują krówki. Słyszałem gdzieś że takie typowe gnojaczki to najlepsza przynęta na dorodne leszcze, liny i karasie.
[2013-03-22 11:23]

Thoma23

ja w tamtym roku założyłem hodowlę...wsypuję robaczkom wszelkie resztki jadalne warzywno owocowe i robaczków jest multum...czasem jak mi zostaje kukurydza z łapania o której zapomnę to im wrzucam a wtedy to poprostu szaleją...wtryniają ją aż miło...no poza tym uwielbiają skórki po bananach, fusy z herbaty...i podlewanie obowiązkowo i kawałki papieru do wzrostu...a robaczuków wystarcza na cały rok łapania dla mnie i dla brata:) polecam
[2013-03-22 11:40]

Lee001

Czym karmić to już wiem:) tylko skąd wziąć mieszkańców do takiej hodowli? Dendrobena to nie to samo co kompościak.
[2013-03-22 13:09]

kuba7128

Ja także mam kompostownik na, który wyrzucam różne resztki obierki itp. i robaków moge uzbierać bez problemu 3 słoiki. [2013-03-22 15:22]

Lee001

kolego kuba 7128 a skąd brałeś robaki do hodowli? Ze sklepu czy zbierałeś?
[2013-03-22 15:33]