Zaloguj się do konta

Gotowe zestawy z allegro

utworzono: 2017/08/03 11:05
rafcio1616

 W tym poście postaram się odpowiedzieć na powyżej postawione pytanie. Na allegro jest masa gotowych zestawów wędkarskich w każdym przedziale cenowy, ale dla czego nie warto ich kupować?  W niemal  każdym gotowym zestawie najsłabszym ogniwem jest kołowrotek, gdyż to podstawa każdego zestawu czy to spławikowego, gruntowego  jak również spiningowego. Jego cena musi być adekwatnie niska by przyciągnąć klienta, a w głównej mierze wraz z ceną idzie też i jakość.
To samo również tyczy się również takich elementów jak :

- wędzisko
- żyłki
- siatki na ryby
- podbieraka 
- zanęty

       Sprzedawca musi ciąć koszty by móc nałożyć atrakcyjną marże zarówno dla siebie jak i dla klientów. W takich zestawach głównie są dorzucane rzeczy, które nie chcą schodzić na allegro. Sprzedawcy liczą na to, iż kupującym nie będzie chciało się sprawdzać opinii odnośnie sprzętu lub są totalnie zieloni w tej dziedzinie i kupią to wszystko in blanko(w ciemno).
       W przypadku żyłki, podbieraka, zanęty czy siatki to nie wiemy jaki czas to leży na magazynie u sprzedawcy, a także w jakich warunkach było przechowywane. W złych warunkach materiał z którego są wykonane powyżej wymienione rzeczy  podlega po jakimś czasie degradacji i ulega z czasem zniszczeniu, a to zaś powoduje, iż przykładowo żyłka  kręci się, pęka po dużo niższym ciężarem, niż zadeklarował producent, a także może posiadać znacznie jaśniejszą barwę w porównaniu do żyłki zakupionej z pewnego miejsca. 

Czy każdy gotowy zestaw do nadaje niczego ?
       Z tym stwierdzeniem  nie mogę się zgodzić w 100 %. Jest wiele porządnych zestawów, lecz trzeba wiedzieć jak ich szukać. Zacznijmy od tego, że jeżeli zdecydujemy się na zakup gotowego zestawu to wybieramy taki, który oferuje nam sam kołowrotek i wędzisko. Każdy gratis dorzucany do zestawu jest wliczany po prostu do jego ceny. Każdą składową zestawu traktujemy indywidualnie, czyli wyszukujemy opinii zarówno dla kołowrotka jak i wędziska, a także warto przy tym sprawdzić średnią cenę. Zdarzają się sytuacje, że znajdujemy te same elementy na pojedynczych  aukcjach u innego allegrowicza za niższą cenę, które mogą być wysłane w wspólnej przesyłce, czyli za jednym kosztem przesyłki. Niby oszczędność może okazać się znikoma, ale zawsze można coś innego dorzucić do zamówienia i wydać porównywalną ilość pieniędzy lub po prostu zaoszczędzić je.
Przykładem porządnego gotowego zestawu może być wędzisko Mikado Trython 330 cm wraz kołowrotkiem York Tontor. Oczywiście ten zestaw sam zakupiłem dłuższy czas temu za mniej więcej 130zł. Wędzisko warte jest około 80-100 zł, a kołowrotek  50-60 zł i uważam ten zestaw za dobry zakup warty pieniędzy. Do chwili obecnej jest sprawny i można nim wędkować.

Uwagę należy jeszcze zwrócić na dość istoną sprawę, że to umiejętności wędkarza są najważniejsze, a nie sprzęt z allegro, to że sprzęt może być niższej jakości nie oznacza, że nie wyciągniemy na niego większej ryby, a nawet wręcz przeciwnie możemy łowić na ten sprzęt takie same ryby jak na sprzęt za kilka tysięcy.

       Mam nadziej, iż w tym krótkim poście nakreśliłem odpowiednio odpowiedź na pytanie zawarte w tytule.  [2017-08-03 11:05]

Sith

Rafał, życzę Ci żeby Twoje zestawy nigdy Cię nie zawiodły, ale nie rób "wody z mózgu" adeptom wędkarstwa!
Wszelkie tego rodzaju zestawy są składane z niechodliwych elementów zalegających półki. Zamieściłeś przykłady takich zestawów, pomyśl logicznie jaką wartość użytkową mogą mieć elemety zestawu za 72 lub 67 zł. Powiedzmy że wędzisko 30.-, kołowrotek 25.- czyli ceny bazarowego chłamu. Nie mówiąc o zestawach za niespelna 30 zł bo i takie można znaleźć na Allegro, litości! Nawet najtańszego zestawu JAXONA nie da się skompletować za takie pieniądze. Piszesz cyt.: "Uwagę należy jeszcze zwrócić na dość istoną sprawę, że to umiejętności wędkarza są najważniejsze, a nie sprzęt z allegro, to że sprzęt może być niższej jakości nie oznacza, że nie wyciągniemy na niego większej ryby, a nawet wręcz przeciwnie możemy łowić na ten sprzęt takie same ryby jak na sprzęt za kilka tysięcy." Oczywiście, jako chłopak skutecznie łowiłem liny, płotki, karasie a nawet szczupaki na kij leszczynowi z żyłką 0,50 nawiniętą na dwa gwoździki i spławik wystrugany z kory, ale to było 60 lat temu i ryby które wymieniłem pływały w Dobrzynce w okolicach Tuszyna. Mam nadzieję, że nikt rozsądnie myślący nie weźmie na poważnie Twoich rekomendacji dla kompletu chruściano-złomowego. [2017-08-03 12:22]

patryk1113mw

Witam. Zgadzam się, że nie można porównać najtańszego sprzętu z takim zawodniczym za pare tysięcy, ale to prawda że najważniejsze są umiejętności wędkarza, a lepszy sprzęt podnosi jego komfort łowienia. Sam zaczynałem łowić na sprzęcie bazarowym i czyniłem to z powodzeniem. Jak Rafał wspomniał w takich tanich sprzętach najgorsze są kołowrotki. Moim zdniem jednak dobrze, że są takie tanie zestawy czy pojedyńcze sprzęty bo mogą one posłużyć np jako pierwsza wędka, czy pierwszy zestaw dla, dziecka które woła że chce wędkować. Kupując taki sprzęt mały sprubuje wędkarstwa, zobaczy czy mu się spodoba, pobawi się, a jak sprzęt się złamie czy coś podobnego to nie będzie szkoda, lub dziecko powie po godzinie wędkowania, że jednak mu się to nie podoba. Jeśli jednak mu się spodoba potem rozwiiając hobbi wędkarskie samo z siebie przychodzi do tego, że wymieniamy sprzęt na nowszy, coraz lepszy, coraz to nowe nowinki sprawdzamy. Pozdrawiam   [2017-08-03 12:52]

ogtw

Tani, gotowy zestaw jest dobry dla wędkarza, który jeszcze nie jest pewny, że nim zostanie. Jeżeli się zdecyduje, że będzie wędkarzem, to sobie kupi odpowiedni sprzęt a ten tańszy też może się przydać. Jeżeli wędkowanie mu się nie spodoba, to nie musi szukać kupca, tyko wyrzuci albo komuś podaruje.(mała strata) [2017-08-03 12:59]

Sith

Cyt.: "pierwszy zestaw dla, dziecka które woła że chce wędkować. Kupując taki sprzęt mały sprubuje wędkarstwa, zobaczy czy mu się spodoba, pobawi się, a jak sprzęt się złamie czy coś podobnego to nie będzie szkoda, lub dziecko powie po godzinie wędkowania, że jednak mu się to nie podoba"
100% pewności że spróbuje, bo nie ma wiedzy, że to co dostał jest nic nie warte..
50% pewności że złamie, bo nietrudno zniszczyć taki chłam, ktory psuje się od samgo patrzenia.
70% pewności, że mu się nie spodoba, chyba że będzie miał fart jak każdy początkujący i złowi rybę, którą ten sprzęt utrzyma, bo nie daj Boże 50-60cm szczupaka albo leszcza. [2017-08-03 13:28]

patryk1113mw

Cyt.: "pierwszy zestaw dla, dziecka które woła że chce wędkować. Kupując taki sprzęt mały sprubuje wędkarstwa, zobaczy czy mu się spodoba, pobawi się, a jak sprzęt się złamie czy coś podobnego to nie będzie szkoda, lub dziecko powie po godzinie wędkowania, że jednak mu się to nie podoba"
100% pewności że spróbuje, bo nie ma wiedzy, że to co dostał jest nic nie warte..
50% pewności że złamie, bo nietrudno zniszczyć taki chłam, ktory psuje się od samgo patrzenia.
70% pewności, że mu się nie spodoba, chyba że będzie miał fart jak każdy początkujący i złowi rybę, którą ten sprzęt utrzyma, bo nie daj Boże 50-60cm szczupaka albo leszcza.

Możliwe, że tak. Ale chyba kilku letnie dziecko to akurat nie patrzy na logo na wędce tylko cieszy się i łowi jak my za dziecka i akurat te czasy miło wspominam. No jasne jest, że wędkarstwo najszybciej się spodoba mu kiedy coś połowi i poczuje te emocje, a nie np zasiadka karpiowa na 3 dni i wyczekiwanie i jeszcze nie zawsze się coś złowi. Ale to czy się połowi to już chyba bardziej jest uzależnione od rybostanu wód niż sprzętu. I ja o taki sprzęt zaczynałbym się martwić przy kilku kilogramowym karpiu a nie przy płotkach ;) Pozdrawiam. [2017-08-03 13:53]

patryk1113mw

I jak Rafał podał nazwe  sprzętu z takiego zestawu, którą kupił za 130 zł to warto prześledzić jego kanał na youtube który jest jednym z największych kanałów wędkarskich na youtube jakie karpie na Eko Farmie tam ciąga ,,naście kilo,, i się nie łamie, to tego leszcza 50-60 czy szczupaka też bym się jakoś nie bał szczególnie. Warto odwiedzić jego kanał. Pozdrawiam [2017-08-03 13:57]

SlawekNikt

Ktoś kto nawet nie wie czy zechce zostać wędkarzem czyli wacha się po takim zestawie zapewne zrezygnuje. To są zestawy dla ludzi, których na inne po prostu nie stać i im są dedykowane, a niestety tych niezamożnych w naszym kraju jest dość dużo. Dlatego popieram zdanie Aleksa. Chcesz się bawić to dołóż abyś się nie zniechęcił. [2017-08-03 17:46]

erykom

Kiedyś za dzieciaka marzyła mi się wędka z "bazaru".Jak już ją kupiłem to zamiast po szkole się uczyć to wolałem nad wodą siedzieć :) [2017-08-03 21:04]

patryk1113mw

Kiedyś za dzieciaka marzyła mi się wędka z "bazaru".Jak już ją kupiłem to zamiast po szkole się uczyć to wolałem nad wodą siedzieć :)

Dokładnie tak erykom też wspominam te czasy. [2017-08-03 21:09]

Sith

Kiedyś za dzieciaka marzyła mi się wędka z "bazaru".Jak już ją kupiłem to zamiast po szkole się uczyć to wolałem nad wodą siedzieć :)
Bo pewnie byłeś genetycznie obciążony, podobnie jak ja... ;-)
  [2017-08-04 05:51]

erykom

Z pewnością 😁 [2017-08-04 10:09]

pakul1206

Kiedyś za dzieciaka marzyła mi się wędka z "bazaru".Jak już ją kupiłem to zamiast po szkole się uczyć to wolałem nad wodą siedzieć :)

Miałem podobnie, tylko zamiast wędki była piłka, ale matka wołała do lekcji, i co z tej nauki? zobaczcie ile teraz zarabiają piłkarze :) A tak na poważnie na początek czemu nie, młody nie ma jeszcze porównania do lepszego sprzętu więc nie powinien narzekać że coś nie tak pracuje, wielu z nas zaczynało na bambusas i się nie zraziło :)
 

  [2017-08-04 23:09]