Czas miętusa - proszę o porady

/ 3 odpowiedzi
Witam,
Chciałbym prosić wszystkich którzy mają juz na koncie choć jedną rybę tego gatunku o podzielenie się informacjami na temat tej ryby. Interesuje mnie dosłownie wszystko. Od warunków bytowania a więc głębokość wody, szybkość nurtu rodzaj dna i linia brzegowa. Przez przynęty, najlepszą pogodę i porę dnia do sposobów i technik łowienia. Mogą być też linki do ciekawych artykułów.

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

ryukon1975


Czas, to od zapadania zmroku do kiedy wysiedzisz.Ja łowiłem przez 3-5 godzin.
Miejsce,u mnie w rzece lubi opaski ,kamienie i wszelkie krzaki,drzewa w wodzie.Dobre sa okolice gdzie do rzeki wpada jakiś dopływ choćby najmniejszy.Nurt nie ma znaczenia jak żeruje wejdzie wszędzie,lubi szukać pokarmu w okolicach brzegu.
Dobrze jest znaleźć stałe miejsce pobytu siedlisko,to najczęściej jakiś dołek z zaczepami,często w pobliżu brzegu i z dobrze natlenioną wodą.
Pogoda,jest różnie ja nie mam ustalonej jakiejś najodpowiedniejszej. (2011/10/12 21:09)

JOPEK1971


Miętus jest rybą zimnolubną,uwielbia kryjówki i miejsca gdzie może przetrwac cieplejsze miesiące w roku,czyli,miejsca głębokie o twardym,piaszczysto żwirowym dnie który jest obmywany chłodna natlenioną wodą z wieloma kryjówkami,miętus jak wszystkie drapieżniki,szuka zgromadzeń swego pożywienia,przed tarłem pod koniec pażdziernika i w listopadzie szuka pokarmu blisko swoich kryjówek na stosunkowo płytkiej wodzie tam gdzie jeszcze przebywa drobnica,łowi się go stosunkowo łatwo ze względu na jego zarłocznośc,wędka zwykła gróntówka(może byc feeder) żyłka 0,25-30 ze względu na zaczepy,haczyk odpowiedni do przynęty,filet,martwa rybka,wątróbka,mięso raka,lub cały rak itd.  (2011/10/12 21:10)