Zaloguj się do konta

Czarny Staw w Tenczynku - czy wolno wędkować ?

utworzono: 2011/05/14 11:21
Gandalf4

Witam,

Mam taki problem, że za kilka tygodni jadę za granicę do końca roku i nie opłacało mi się wykupywać składki rocznej. Przy czym, jak nie zarzucę wędki to jestem chory, a nie wchodzi w grę kłusownictwo. Parę razy wykupywałem składki jednodniowe, ale to jest jednak kiepski interes. Szukam więc gdzieś w okolicy dzikiego łowiska. W związku z tym mam pytanie odnośnie Czarnego Stawu w lesie koło Tenczynka? Czy wolno tam łowić? Tabliczka mówi tylko, że jest to zbiornik przeciwpożarowy i nie ma nic o zakazie wędkowania (jak w przypadku Stawu Papki). Czy wiecie coś na ten temat?  [2011-05-14 11:21]

baldhead

Staw znajduje się na terenie Nadleśnictwa Krzeszowice, jeśli leśniczy Cię nie przegoni to możesz wędkować. Łowi tam bardzo wielu wędkarzy. Mając "białą kartę" (a wiem że masz), możesz zaglądnąć na kamieniołom w Zabierzowie. [2011-05-14 22:50]

Gandalf4

Dzięki za odpowiedz. Tak, kartę mam. Faktycznie Zabierzów też nie jest złym pomysłem, tam to głównie na drapieżnika.   
[2011-05-15 14:18]

emil83

Witam. Troszke odświerzę. Interesuje mnie jaką rybę na Czarnym Stawie w lesie Zwierzynieckim można złowić. Mieszkam blisko czasem jeżdżę tam na rowerze. Nie sądziłem że ktoś tam wędkuje :D [2012-06-26 20:27]

Gandalf4

Płoć, Kleń, Karaś...
[2012-07-04 18:12]

ciapek172

okoń, szczupak [2012-07-08 18:46]

yakuza KRA

Czarny Staw
Jest to obwód rybacki rzeki Rudawy1 a wiadomo że powyżej łączenia Krzeszówki i Dulówki jest całkowity zakaz połowu.Proszę zapoznać się z mapą obwodu rybackiego rzeki Rudawy1..Jest to zbiornik naturalny o którym chodzą podania i legendy nie jest to zbiornik sztuczny .Choć inni wmawiają sobie że tak jest.Dla leśnictwa zbiornik przeciwpożarowy dla wędkarza obręb obwodu rzeki Rudawy1(całkowity zakaz połowu).Pozdrawiam Yakuza KRA
[2013-12-23 20:22]

ciapek172

jak tak dalej pójdzie to po opłaceniu pełnej skladki rocznej bedziemy mogli łowic w basenie na ogródku który wczesniej sobie sami zarybimy:p   [2014-01-21 21:51]

ciapek172

[2014-01-21 21:52]

yakuza KRA

No niestety sam chciałem tam połowić,lecz sprawdzając w necie okazało się że to należny pod obwód RDG1.Można na zebraniu zasugerować o odblokowanie odcinka(choć będzie ciężko odcinek jest matecznikiem a wszystkie gat.ryb należą do rybostanu rzeki Rudawy) lub odłowy agregatem przynajmniej szczupaków gdyż spływając do Wisły tną pstrąga że aż piszczy na całej długości RDG1.W zeszłym roku złowiłem 7 szczupaków na RDG1 (18-37cm i miałem 2 obcinki). Wszystkie pochodzą prawdopodobnie z Czarnego Stawu gdyż przy silnych roztopach woda ze stawu przelewa się przez całą utwardzoną drogę rura jest za mała i nie jest w stanie odprowadzić tak wielkiej wody.Znajdę jakieś foto to wrzucę ze szczupakiem.Co do tego ogródka niezły pomysł:D
[2014-02-02 21:18]

yakuza KRA

[2014-02-22 15:42]

yakuza KRA

[2014-02-22 15:42]

ciapek172

Niezły pocisk:p [2014-03-02 07:39]

yakuza KRA

Łowił ktoś pstrągi ostatnio na RDG1?Czy miał jakieś wyniki w postaci 30+.
Tu można pisać śmiało bo to na ogólne forum nie wyskakuje:) tylko "swojacy" czytają:D
Na bażantarni jest drzewo ścięte przez bobry w chwili obecnej wisi na drugim drzewie, uważajcie bo jak kogoś przywali to będzie nie ciekawie.

[2014-03-03 20:02]

yakuza KRA

Bażantarnia(drzewo ścięte przez bobry) teraz wisi centralnie nad ścieżką przy leszczynach.

[2014-03-08 12:57]

yakuza KRA

Co do rybek to się ruszyły, aczkolwiek nie jest to jeszcze "max-szał".
[2014-03-08 12:59]

yakuza KRA

Moje pierwsze 30cm nie plus a raczej plusik:)
Co najważniejsze wypatrzyłem rybkę z tegorocznego tarła wielkości 2,5-3cm(czyli coś tam jednak się w tej wodzie dzieje:D(Pływa dalej -jak go złowię ponownie wcisnę foto)
[2014-03-08 13:01]

yakuza KRA

I po problemie.
[2014-03-21 18:42]

yakuza KRA

Pstrąg potokowy  (IV-rzymskie) .
[2014-03-21 18:47]

yakuza KRA

Przed przystąpieniem do wędkowania,

wędkarz zobowiązany jest do ustalenia do

kogo należy wybrane przez niego łowisko  

i czy nie obowiązują na nim dodatkowe

ograniczenia, poza zawartymi w niniejszym

Regulaminie.

Naruszenie Regulaminu przez wędkarza

pociąga za sobą konsekwencje wynikające  

z ustawy o rybactwie śródlądowym i Statutu

PZW.

Cd. Czarnego Stawu.

Odcinek nie jest obrębem ochronnym ani matecznikiem ,odcinek jest obrębem pomocniczym (takie niby nic a jednak trochę zmienia to sytuacje)mianowicie ,jeżeli był by to obręb ochronny to takie coś pokrywało by się z tym co usłyszałem na zebraniu w kole(od jednego wędkarza) rękę na tym trzyma UMWM i sytuacja jest bardzo skomplikowana. UMWM faktycznie wprowadził obszar zamknięty (obręb ochronny) na Krzeszówce w jednym miejscu,

[4. Rzeka Rudawa
4.1. Obwód rybacki rzeki Rudawa - nr 1, na odcinku rzeki Krzeszówka
a) Obręb ochronny nr 7 w Krzeszowicach od mostu drogowego przy ul. Batalionów Chłopskich do mostu drogowego przy ul. Tadeusza Kościuszki, zgodnie z brzmieniem załącznika nr 6 do niniejszej uchwały. Obręb obowiązuje przez cały rok kalendarzowy.]

Lecz nie wprowadził go na wodach Dulówka , Filipówka, Rudawka, Szklarka i Racławka itp. oraz Olszówka, która przepływa przez Czarny Staw .Wody te nie są obrębami ochronnymi ,to obwody pomocnicze rzeki Rudawy,takie coś można znieść i to bez problemu ,tylko kwestia chęci i łowimy na Czarnym Stawie oraz na dopływach ,bez narażania się na to  co zamieściłem u góry z RAPR .

Zakaz który obowiązuje w chwili obecnej jest prawdopodobnie uchwalony przez "nas samych" i wprowadzony przez ZG PZW okręg Kraków "na naszą" prośbę (nie wiem w jakim celu ,ja za tym nie głosowałem gdyż jestem zwolennikiem dopuszczania wędkarzy do łowisk).

Łowienie na Czarnym Stawie w tym momencie podlega karze.

Tyle w temacie Czarnego Stawu na dziś ;)

PS: Napisałem to tylko dla tego że doszły mnie słuchy że jesteście zdziwieni sytuacją prawną Czarnego Stawu .

[2014-03-22 18:57]

ZuberD

Witam
Mieszkam nad Olszówką (przepływa przez posesję) i stwierdzam na odcinku w rejonie kulkolandii obecność pstrąga potokowego - dużo małych rybek do 5cm. :)Â
Kontynując wątek. Jak wygląda kwestia wędkowania na Czarnym Stawie w Tenczynku w 2019r.? [2019-08-30 10:43]

ZuberD

Odpowiem sobie sam, bo się dowiadywałem tu i tam. Na stronie: http://www.pzw.org.pl/29/wiadomosci/20846/60/warunki_wedkowania_w_obwodzie_rybackim_rzeki_rudawa_1
jest Informacja: "Na wszystkich nie wymienionych dopływach (wchodzących w skład obwodu uzupełniającego) rzeki Rudawy obowiązuje całkowity zakaz wędkowania." A więc także na Olszówce, która przpływa przez Czarny Staw.Â
W związku z powyższym napisałem e-mail do PZW Okręg Kraków, przy ul. Bulwarowej w Krakowie z pytaniami, m.in.:
1. Kto zarządza tym Stawem? ÂÂ
2.ÂCzy można łowić w nim ryby? (np. tylko na białą kartę).
Odpowiedzieli mi krótko, ale treściwie:
"Witam. Akwen ten nie należy do Okręgu PZW Kraków. Pozdrawiam (imię i nazwisko)
Biuro Okręgu PZW Kraków"
Więc można wętkować.
Jeśli na Czarnym Stawie będzie kontrol Straży Wędkarskiej, Będą się musieli Panowie nieźle wyargumentować, jeśli chodzi o podstawę prawną do zatrzymania.
Również pozdrawiam [2019-09-02 10:09]