Cyrk ze składkami na 2019 w okręgu piotrkowskim

/ 6 odpowiedzi
Przeglądam sobie opłaty za wedkowanie na 2019 i mam takie curiosum w okregu piotrkowskim (podaję tylko składki bez ulg):
1. składka pełna za 115 zł - upoważnia do połowu ryb z brzegu lub ze środka pływającego.
2. składka niepełna 1 za 110 zł - upoważnia do połowu ryb na dwie wędki lub spinning z brzegu.
3. składka niepełna 2 za 105 zł - upoważnia do połowu ryb na dwie wędki (bez spinningu).
4. składka niepełna 3 za 105 zł - upoważnia do połowu ryb wyłacznie na rzekach.

Co za zróżnicowanie cenowe! Jak myślicie, szarpnąć się na all inclusive, bo może mi się zechce pospinningować w jakimś bajorku, a najczęściej łowię na rzekach?
ryukon1975

Ktoś miał dużo wolnego czasu i chciał błysnąć inteligencją. :) Trzeba mieć dobrze zepsuty łeb by podjąć się "myślenia" nad czymś takim. Bierz full wypas. :)))) Zaszalej w imię PZW.
Te ulgi wskazują mi tylko jedno, wasi włodarze mają wedkzrzy za idiotów.. (2018/12/12 09:32)

Basia Kier

Drobna pomyłka. Składka nr 4 w okręgu piotrkowskim to tylko 100 zł :)
W okregu kieleckim też poszaleli:
1.Pełna (wody górskie + łódź) - 120 zł.
2. Niepełna (bez górskich, ale jest łódź) - 110 zł.
3. Bardziej niepełna (bez górskich i bez łodzi) - 100 zł.
A np. w takim okręgu ciechanowskim tylko dwie składki: pełna (wody górskie i nizinne) 170 zł i niepełna (tylko nizinne) - 130 zł. Czyli można podejsć do sprawy z rozsądkiem i rozumem.
A jak w waszych okręgach? (2018/12/12 18:57)

ryukon1975

Sprawdziłem aż z ciekawości jak jest u mnie i tu tak jak za starych czasów jednakowo dla wszystkich bez żadnych podziałów na wody wyższe, niższe, kwadratowe czy okrągłe. 200 zł dla wszystkich. Jedynie jak ktoś chce z trollingiem to jest wyższa 365 zł. Napisałem oczywiście o składkach pełnych bo są jeszcze ulgowe. (2018/12/12 19:04)

z@mela

W moim okręgu podobnie jakieś dziwne podziały w skladkach ale każdy normalnie myślący oplaci skladkę podstawową bo różnica jest zbut mało. (2018/12/12 22:36)

Sith

W tym roku przenoszę się z Piotrkowksiego do Skierniewickiego, muszę sprawdzić jak tam jest ze składkami. (2018/12/13 08:54)

Jakub Woś

A ja pewnie standardowo, lubelski i mazowiecki. Co daje mi pół Polski do łowienia. Mam nadzieje że lubelski będzie miał porozumienia jak co roku. (2018/12/13 09:32)