Cykady sprzęt wędkarski

/ 4 odpowiedzi
Co sądzicie o cykadach na jaką rybę są najlepsze. Jaki kolor wybrać w jakiej cenie są u was te przynęty 
użytkownik7005

Ja posiadam pare rodzajów cykad to jest jeden z nich ( na zdjeciu). Wiekszy model używam do połowu szczupaka,suma(zadko) i dużego okonia, a mniejszy do połowu klenia, jazia i okonia. Kupiłem je za ok. 5zł-6zł za sztuke . Do koloru to zależy od łowiska. Jeśli twoje łowisko jest zamulone polezał bym kolor czerwony i cykady takie jak na zdjeciu ponieważ bardzo mocno pracują, a jeśli twoje łowisko jest czyste to zdecydowanie cykady kolory niebieskiego. Jeśli łapiesz na cukady to zakładaj zawsze przypon wolframowy bo nawet na ta mała cykade czesto szczupły atakuje. Ja osobiście na małe cykady do 5g nie zakładam przyponu wolframowego jednak musze przyznać że brania klenia, jazia i okonia sa czesciej ale za to i kilka cykad straciłem. Jeśli łapiesz na małe cukady i nieużuwasz wolframu to zaginaj zadziory na kotwicach ponieważ przeważnie przy ataku zebatego cykada sie urywa a w tedu szczupak ma problem z wyjeciem haku i jest bardziej poraniony. Te na zdjeciu jeszcze nie maja pozaginanych zadziorów, ponieważ kupiłem je całkiem niedano i przyznaje sie zapomniałem. POZDRAWIAM I połamania (2010/03/09 21:23)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

karoltsu1

witam...
Cykada,pomimo prostoty budowy jest stosunkowo trudną przynętą w posługiwaniu.Zbyt często jest tracona.Jest też bardzo atrakcyjna dla ryby ze względu na tworzenie fali hydro-akustycznej.
Dobór budowy-owad-podobne,czy rybo-podobne.Kolorystyka-najczęściej występująca potencjalna ofiara w danej wodzie dla konkretnego gatunku poławianej ryby.Gramatura-dla głębszej wody cięższe sztuki,i odwrotnie.Kilko punktowe miejsce mocowania linki wędkarskiej zmienia kąt pracy w wodzie,zwiększa lub zmniejsza jej agresywność pracy.Pozdrowienia. (2010/03/09 22:20)

seba18061993

A u mnie w sklepie kosztuje najtańsza 10zł.Jak zaczepia się cykadę. Czy okoń boi się przyponu. Dzięki i pozdrawiam. (2010/03/09 23:25)

ryukon1975

U mnie cykady Jaxon około 5 zł Spinmad 9-15 zł w zależności od gramatury.Cykady Spinmad są na pewno lepiej wykonane,mają kilka punktów mocowania(Jaxon jeden) i są różne modele do wyboru(Jaxsona te kóre widziałem są identyczne-różni je tylko rozmiar).Cykadę zaczepia się agrafką za jeden z otworów w skrzydełku,od tego jak ocenisz łowisko zależy czy będzie to agrafka przyponu wolframowego czy sama agrafka z krętlikiem.Gdy wybieram miejscówki pod kątem takich ryb jak kleń,jaż czy brzana nie stosuję wolframu,ale gdy liczę na szczupaka jest to konieczne by zakończyć pomyślnie hol.Jeśli chodzi o okonia to chyba nikt do końca tego nie wie,łowiłem je na spinning bez przyponu ale miałem też brania na typowo szczupakową żywcówkę -spławik 20 g,przypon i oczywiście kiełb. (2010/03/10 06:34)