Cykada przynęta na okonie

/ 15 odpowiedzi
Od zeszłego roku używam cykad na okonki i mam pytanie-co sądzicie o tej przynęcie,czy jest skuteczna wg.was???

arekde


Bardzo!!!

Ale nie na każdą wodę się nadaje.....łowiłem na Odrze gdzie masa kamieni i zaczepów i...dupa.

Co 2-3 rzuty zaczep i zerwany ;-(

(2011/03/22 20:12)

Xawery


tak gdzie ja próbowałem też parę zerwałem,są i kamienie i zaczepy,ale niedługo z tym działam,może to kwestia jakiejś techniki prowadzenia przynęty,czy co? (2011/03/22 20:20)

Xawery


tak gdzie ja próbowałem też parę zerwałem,są i kamienie i zaczepy,ale niedługo z tym działam,może to kwestia jakiejś techniki prowadzenia przynęty,czy co? (2011/03/22 20:20)

kaziks403


Witam.Kolego, jeżeli łowisz od zeszłego roku na cykady,to Ty nam powiedz jak się sprawują, jak się je prowadzi, na jakich wodach się sprawdza itd. Chętnie poczytamy (2011/03/22 21:28)

Xawery


w tamtym roku zaczęłem dopiero z cykadą i dlatego pytam o podpowiedzi,jeśli ktos może dłużej na nie łapie,bo ja na razie rekordów zadnych nie pobiłem,zdarzały sie okonki,ale małe,a łowiłem tylko na wodach stojących,więc jęsli ktoś ma ciekawe opinie na ten temat,to prosze o podpowiedzi (2011/03/22 21:37)

miejscowy


NA CYKADĘ MIAŁEM SZCZĘŚCIE ZŁOWIĆ PIĘKNEGO BOLENIA NA ZBIORNIKU ZAPOROWYM.PROWADZĄC CYKADĘ STARAM SIĘ NIE PUSZCZAĆ JEJ DO SAMEGO DNA,JAK TYLKO POCZUJE DNO ZARAZ JĄ PODBIJAM I PODNOSZĘ SZCZYTÓWKĘ , PROWADZĘ W POBLIŻU DNA , ALE STARAM SIĘ ŻEBY NIE MIAŁA KONTAKTU.NA POCZĄTKU TEŻ RWAŁEM TEGO CO NIE MIARA , ALE JEST TO KWESTIA WPRAWY, I DOBREGO POZNANIA ZBIORNIKA W KTÓRYM ŁOWIMY. NA FOTO KOLEGA Z MOIM BOLKIEM. (2011/03/22 21:58)

antek793610


kolego cykada to dobra przynęta ja łowie na rzekach ostatnio nawet na cykade bardzo słabo z braniami.ale na tą pore roku znalazłem innego kilera i jak narazie co wypad to zawsze coś sie łowi.ale cykada sprawdzała mi się w lutym.obserwuj przyrode a wyniki beda dobre (2011/03/22 22:04)

miejscowy


NA CYKADĘ MIAŁEM TO SZCZĘŚCIE ZŁOWIĆ PIĘKNEGO BOLKA.NA POCZĄTKU TEŻ SPORO TEGO RWAŁEM , ALE PRZYCHODZI CZAS , ŻE CZŁOWIEK NABIERA TROSZKĘ WPRAWY I STRATY SĄ MNIEJSZE, LECZ NIE ZEROWE - CYKADA JEST BARDZO CZEPLIWĄ PRZYNĘTĄ . STARAM SIĘ JA PROWADZIĆ W POBLIŻU DNA , ALE PRZY KAŻDYM KONTAKCIE PODBIJAM , PRZYSPIESZAM I UNOSZĘ SZCZYTÓWKĘ.NA FOTO KOLEGA- PODEBRAŁ MI BOLKA.  (2011/03/22 22:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

miejscowy


 O KURCZĘ ZDUBLOWAŁEM SIE (2011/03/22 22:08)

gaudi xxxx


Cykada jest znakomita na okonie!!!polecam cykady firmy spinmad.Złowiłem też kilka ładnych kleni na cykady.Co do prowadzenia tej przynęty to w porównaniu np z obrotówką wcale nie kombinuję-po prostu prowadzę ją w średnim tempie,czasami obnizając szczytówkę o jakieś 15cm,potem  podnoszę ją znowu do góry...w końcu musi uderzyć...-pozdrawiam (2011/03/25 08:49)

Mikesz71


Mają rację koledzy cykady są znakomite na okonie i szczupaki a co do łowiska to lepsze są takie które nie mają dużo kamieni piaszczyste dno jest najlepsze no i jeszcze jedno musi byc duzo okoni wtedy przyjemnośc łowienia jest jak wyścigi. (2011/03/25 11:10)

kaban


Cykada to przynęta na wiele gatunków ryb.Malutkie egzemplarze uzbrojone w pojedyńczy haczyk lub małą dwuramienną kotwiczkę są świetną przynętą na wzdręgi,świnki,jelce i inne tzw. białe ryby. (2011/03/25 13:05)

HeadAche


Witam. Też wypróbowałem cykady w ubiegłym sezonie i jestem zadowolony. Ryby które przeważnie łowiłem to najczęściej jaźie, zaraz po nich okonie i klenie. Trafił sie też niewymiarowy szczupak. Przyneta bardzo mocno pracuje, nie ma problemu z "wieszaniem" skrzydełka jak przy małych obrotówkach. Przy tym nawet mała cykada jest dosyć ciężka i można ją naprawde daleko posłać. Spining nie jest dla mnie ulubioną metodą połowu choć przeszedłem pare ładnych kilometrów i straciłem tylko 2 sztuki. (2011/03/25 14:15)

spining hobby


skoro na nią łowisz to podziel si z nami swoimi doswiadczeniami i opowiedz jak to u cb. wygląda

Ja stosowałem na sandacze podczas wyjazdu na Martwą wisłe w wakacje ale łapały się takie po 30-40cm.

pzdr.

 

(2011/03/25 15:46)

u?ytkownik37148


skoro na nią łowisz to podziel si z nami swoimi doswiadczeniami i opowiedz jak to u cb. wygląda

Ja stosowałem na sandacze podczas wyjazdu na Martwą wisłe w wakacje ale łapały się takie po 30-40cm.

pzdr.

 


To nie bedzie złośliwe @spinning hobby ale chciałbym pogratulować że osiągasz wyniki nie tylko na gumach i fajnie że przekonałeś się do innych przynęt ! Powodzenia w dalszych połowach

Ja na cyakdy w tym roku zacznę łowić kupiłem takie na okonie więc się zobaczy co i jak. (2011/03/25 17:06)