Cykada na okonia jaki kolor najlepiej?

/ 9 odpowiedzi / 4 zdjęć
Witam. Wiem, że było już dużo takich tematów.
Chciałem się dowiedzieć jaki kolor najlepiej kupić. Wiem, zaraz napiszecie, że zależy od łowiska, ale chcę wiedzieć na co Wam biorą.
Kupiłem sobie taką cykadkę za 12zł firmy spinmad. Wybrałem kolor czerwono-żółty, bo łowiąc na kopyto w tym kolorze miałem dobre wyniki szczupak/okoń. A na cykadę złapałem tylko 1 większego okonia i sporo takich 15cm. Więc na jakie kolory najlepiej Wam biorą?
ryukon1975

Złowiłem sporo okoni na cykady i u mnie nie są one wybredne biorą na wszystkie kolory.Dodam że stosuje kolory raczej zbliżone do naturalnych nie jakieś dziwadła.Oczywiście warto eksperymentować i w jasny dzień założyć czarną cykadę a o zmierzchu coś jaśniejszego.Przy cykadzie jednak najważniejsza jest moim zdaniem jej praca i sposób prowadzenia,kolor to sprawa drugorzędna.
Kolory na moich cykadach to:żółty,zielony,niebieski,czarny,biały i czerwone akcenty na niektórych z nich. (2011/08/27 13:28)

Draq

A jak ją prowadzisz? (2011/08/27 13:41)

dariuszdyl

Witam. Wiem, że było już dużo takich tematów.
Chciałem się dowiedzieć jaki kolor najlepiej kupić. Wiem, zaraz napiszecie, że zależy od łowiska, ale chcę wiedzieć na co Wam biorą.
Kupiłem sobie taką cykadkę za 12zł firmy spinmad. Wybrałem kolor czerwono-żółty, bo łowiąc na kopyto w tym kolorze miałem dobre wyniki szczupak/okoń. A na cykadę złapałem tylko 1 większego okonia i sporo takich 15cm. Więc na jakie kolory najlepiej Wam biorą?

Ja stosuję cykady w kolorze okonia - zielony tygrysek oraz żółtego tygryska. Co do prowadzanie to są różne szkoły. Ja np. zaraz po rzuceniu zaczynam powoli zwijać pozwalając jej powoli opadać, potem już staram się prowadzić normalnie. Najlepsze wyniki miałem właśnie w czasie wolnego zwijania z opadem. Cykady stosuję na żwirowniach i innych stojących wodach, gdzie wiem że nie ma kamieni ani innych gałęzi. Na rzekach jej nie stosuję ze względu na jej czepliwość ;) (2011/08/27 13:50)

kaban

Prowadzenie zależy tylko i wyłącznie od warunków jakie dyktuje nam dane łowisko.Wody z bardzo wolnym uciągiem i typowo stojące to albo równe szuranie po dnie albo poderwanie i opad (częstotliwość i wysokość zależna od aktywności garbusków). Rzeki sprawiają dużo więcej trudności w odpowiednim sposobie i prowadzenia i dobrania odpowiedniej amplitudy drgań-otworki do mocowania cykady- i to też wiąże się z charakterem danego łowiska i zebranym wcześniej doświadczeniem.Kolory,które lubię i mi się sprawdzają to matowe srebro,złoto,czerń i patynowana miedź. (2011/08/28 15:19)

kiwaczek1122

czy do malowania tego tygryska używasz formy czy malujesz ręcznie ? (2012/09/23 20:42)