Zaloguj się do konta

Cykada na jakie drapieżniki

utworzono: 2010/06/25 00:21
celkowski

Witam kolegów,co sądzicie o przynętach "cykady" na jakie drapieżniki jest skuteczna,na jaką wodę(rzeka,jezioro) i w jaki sposób je prowadzić.Widziałem dwie wersje w sprzedaży ; z ogonkiem(paletką) i bez
[2010-06-25 00:21]

celkowski

[2010-06-25 00:23]

dariuszdyl

Witam kolegów,co sądzicie o przynętach "cykady" na jakie drapieżniki jest skuteczna,na jaką wodę(rzeka,jezioro) i w jaki sposób je prowadzić.Widziałem dwie wersje w sprzedaży ; z ogonkiem(paletką) i bez


Łowię na cykady bez paletki i muszę powiedzieć że jeżeli chodzi o okonie to jest to bardzo selektywna przynęta. Na zbiornikach nigdy nie miałem okonia mniejszego jak 25 cm. Szczupaczki trafiają się małe, ale potrafi uderzyć też i większy. Stosuję 2 sposoby prowadzenia cykady. Pierwszy - po rzuceniu czekam aż opadnie na dno i spokojne zwijanie tuż nad dnem. Drugi sposób - zaraz po rzuceniu zaczynam zwijanie tak żeby cykada w czasie zwijanie schodziła do dna w opadzie. [2010-06-25 08:09]

gusto

CO do cykad polecam na każdego drapieżnika (jaż,kleń,okoń,szczupak,sandacz)a miałem przypadki kiedy na cykade 2,5g trafiła się płoć,wzdręgo,leszcz.
[2010-06-25 09:17]

kaban

Przynęta bardzo prosta w konstrukcji a jakie chcesz łowić ryby to zależy tylko od wielkości(zazwyczaj).Jak wspomniał Gusto,biorą na mniejsze rozmiary wszystkie ryby(drapieżniki i tzw spokojnego żeru)a kwestia prowadzenia zależy też od danego modelu i rodzaju łowiska(rzeka,jezioro).W rzekach prowadzę cykady podobnie do obrotówek,a w zbiornikach zamkniętych podobnie jak gumki(poderwanie,opad itp.)tak bym to opisał najprościej.Używam najczęściej nie większych niż 3cm i na takich opieram swoje doświadczenia.
[2010-06-25 18:24]

celkowski

Zamierzam łowić okonie i sandacze.Więc jesli możecie mi podpowiedzieć o gramaturze i długości cykady.
[2010-06-25 18:41]

lizak

Wie ktoś po co są do przyczepiania trzy oczka. [2010-06-27 11:48]

to jest - mozna tak powiedziec - regulacja glebokosci schodzenia przynety - pierwsze oczko plytko drugie glebiej i tak dalej - zwieksza sie tak kat nachylenia przynety i w ten sposob zamiast steru jak przy woblerze osiagamy odpowiednia glebokosc - trzeba tylko przez odpowiednie oczko przewiazac zylke i gotowe - pzdr
[2010-06-27 18:41]

ryukon1975

Złowiłem trochę ryb na cykady i jeśli chodzi o oczka to jest ich kilka po to by zmienić środek ciężkości przynęty.Dzięki temu zmieniamy amplitudę drgań i praca cykady jest mniej lub bardziej agresywna (wyczuwalna na szczytówce).
[2010-06-28 08:09]

dariuszdyl

Pierwszy otworek od główki bardzo słabo wyczuwalna praca cykady, to ustawienie podobno bardzo dobre jest na rzekach przy łowieniu boleni podczas szybkiego zwijania pod powierzchnią, drugi otworek troszeczkę zwiększa pracę cykady, ostatni trzeci otworek zwiększa pracę już tak że wyczuwalna jest na kiju. Ja polując na pasiaki lub kaczodzioby zawsze cykadę zapinam właśnie za ostatni otworek. Co do łowienia sandaczy to jeszcze na cykadę nie próbowałem. [2010-06-28 09:05]