Cwane szczupaki

/ 28 odpowiedzi
Spinex98


Duże szczupaki bardziej wolą na wpół martwą rybkę. Nie chce im się ganiać za drobinicą jeżeli takowa została. Możesz spróbować na większego woblera imitującego szczupaka , bowiem szczupaki są kanibalami. (2013/07/24 19:22)

Artur z Ketrzyna


Wszystko się zgadza ale "forumowicz powyżej" nie rozróżnia gatunków ryb. Pozwolę sobie naprostować - japoniec to karaś srebrzysty - nie mylić z naszym rodzimym gatunkiem - karasiem złocistym:)

Proszę odszukać watek o nie rodzimych rybach...
A sam się przekona co do odpowiedzi kolegi.
Napisał złocisty, nie złoty. A to jest naprawdę duża różnica... (2013/07/24 22:40)

Artur z Ketrzyna


Duże szczupaki bardziej wolą na wpół martwą rybkę. Nie chce im się ganiać za drobinicą jeżeli takowa została. Możesz spróbować na większego woblera imitującego szczupaka , bowiem szczupaki są kanibalami.

Szczupak przede wszystkim, jest terytorialistą. On mniejsze szczupaki przegania ze swego rewiru, choć i je pożera jak inne drapieżne rybki też.
Miałem szczupaki w akwarium. I powiemtak dopuki między nimi pływały inne rybki. Żaden nie tkną drugiego. Ale jak kilka dni nie było między nimi ani jednego żywczyka ty łupem największego padł najmniejszy. Jak dorzuciłem żywców to wszystkie ruszyły do żeru.
 Dziś już pływają w stawku. Do którego były przygotowywane (kwarantanna).

sv4
Na żywca śmiało użyj;
Okonia, karasia, plotkę, Leszczyka, krasnopiórkę (ona jest delikatna i często spada z haka).
Napisałem ci kolejno, jakie ryby uważam za najlepsze.
Wiesz gdzie żerują te większe, bo zaznaczyłeś na swojej mapce. Tak więc i tam je zastawiaj. Grunt, ustawiaj tak od 0,5 m do 2/3 głębokości. Jeśli nie będzie brań to możesz powoli zwiększać do 1-0,5m nad dnem.
 Zacznij od żywczyków, w przedziale 12-15 cm. Jeśli chcesz zastawić się tylko na te ok 8 kg, czyli 1m dł. To żywce w przedziale od 15 do 20 cm. (2013/07/24 22:58)