Cw feedera do łowienia w zatoce i portach

/ 7 odpowiedzi
Jak w temacie.Ryby to leszcze,płocie,duże karasie i okonie.Obecnie mam pilkera 2.70 m , 30 CW i jest ok ale często się zdarza że trzeba machnąć porządnie w głąb basenu lub przy łowieniu w samej zatoce i wtedy jest problem.Zatokę można zakwalifikować jako duże jezioro więc myślałem o 3.90 m i CW 90-100 ?Co myślicie o tym?Zbyt duże CW nie jest wskazane przy połowie takich ryb jak podałem.A z drugiej strony czy machnę daleko taki CW? Karpiówka raczej odpada gdyż są tutaj ryby raczej takie do 2-3 kg. No i ciężko na nią łapać białą rybę.A może starczy długość 3.60 ? Żyłka 25 będzie dobra?
jarek-szwemin


Jestem miejscowy i tak jak pisałem w innych tematach, gromadzę sprzęt do różnych metod.Wcześniej miałem trzy teleskopy do wszystkiego ale w momencie gdzie biała ryba brała delikatnie to się do niczego nie nadawały. (2016/02/09 20:40)

tomasz-lada


Ja łowie mikado golden bay 140g na różnych wodach i różne ryby ewentualnie coś od Robinson (2016/02/09 20:56)

tomasz-lada


CW to dolny i górny ciężar wyrzutu aż takiego znaczenia nie ma przy braniu ryby (2016/02/09 21:05)

miecz-gaz


Tak samo jak tomasz-lada bardzo dobre kije sklep int. ELDORADO polecam będziesz zadowolony (2016/02/09 21:08)

jarek-szwemin


Tak samo jak tomasz-lada bardzo dobre kije sklep int. ELDORADO polecam będziesz zadowolony

Ale brać do 90 gram czy więcej,żeby daleko rzucić ? Jak wezmę kij do 150 gram to będzie widać brania płotek,okoni 20 cm ?  (2016/02/09 22:36)

Jakub Woś


Tak samo jak tomasz-lada bardzo dobre kije sklep int. ELDORADO polecam będziesz zadowolony

Ale brać do 90 gram czy więcej,żeby daleko rzucić ? Jak wezmę kij do 150 gram to będzie widać brania płotek,okoni 20 cm ? 



Rzucasz samym ciężarkiem czy koszykiem z zanętą? Jaka gramatura koszyków/ciężarków? Ja osobiście wziąłbym coś do 80g. Np Tritium feeder http://wedkarstwozpasja.pl/pl/p/Robinson-Tritium-Feeder-390cm-35-80g/66
(2016/02/09 22:57)

jarek-szwemin


Tak samo jak tomasz-lada bardzo dobre kije sklep int. ELDORADO polecam będziesz zadowolony

Ale brać do 90 gram czy więcej,żeby daleko rzucić ? Jak wezmę kij do 150 gram to będzie widać brania płotek,okoni 20 cm ? 



Rzucasz samym ciężarkiem czy koszykiem z zanętą? Jaka gramatura koszyków/ciężarków? Ja osobiście wziąłbym coś do 80g. Np Tritium feeder http://wedkarstwozpasja.pl/pl/p/Robinson-Tritium-Feeder-390cm-35-80g/66

To czym będę rzucał to zależy co będę łowił.Obecnie są leszcze 1-2 kg i płocie 30 cm,ale za chwile będą okonie.Więc koszyk też pewnie się zdarzy,szczególnie przy dalekich rzutach bo w basenie portowym to ręcznie zanęcam.Generalnie chodzi o to żeby daleko rzucać,nie zawsze ale żeby spróbować obłowić miejsca obecnie nie dostępne.Często ryby są na podejściu do portu,w kanale i wtedy będzie trzeba machać.Teraz łowię w basenie na pilkera 30 CW i ołowię 15 gram macham po 30 metrów.Pewnie bym machnął dalej ale basem ma szerokości 40 metrów.Jako takich prądów tutaj nie ma więc też myślałem o czymś koło 90 gram (2016/02/10 12:25)