Zaloguj się do konta

C&R - troche hipokryzji

utworzono: 2011/11/09 13:50
grz3chu

jak to jest ze ludzie z naszywkami C&R biora chetnie udzial w zawodach na "martwej rybie"?  [2011-11-09 13:50]

pawelz

Nie wiem czy jest odpowiedz na tak postawione pytanie. Musialbys podac jakies przyklady.
Ja osobiscie znam ludzi ktorzy wyznaja ta zasade i nie biora udzialu w zadnych zawodach (tych na zywej tez).
[2011-11-09 14:06]

halski021

A skąd wiesz,że chętnie? Może nie mają innego wyjścia i w zawodach nie przestrzegają tej reguły,a bardzo lubią rywalizację z kolegami,natomiast w wędkowaniu normalnym puszczają wszystko z powrotem do wody.Chodzi ci może o to,po co afiszują się tymi plakietkami?
[2011-11-09 14:08]

grzesiek35

Z plakietkami no i z wypowiedziami typu:" Złowiłem 3szt tego,2sztuki tamtego,OCZYWIŚCIE wszystkie rybki wróciły do wody".Po co to? Pokazówka?
[2011-11-09 14:39]

obcy91

Z plakietkami no i z wypowiedziami typu:" Złowiłem 3szt tego,2sztuki tamtego,OCZYWIŚCIE wszystkie rybki wróciły do wody".Po co to? Pokazówka?

A to źle że wróciły? Ja tam bym się cieszył :)
Czy to pokazówka czy nie C&R (do których sam należę) jak dla mnie ma wielkie znaczenie dla wód. Im więcej NO KILL'owców tym więcej (teoretycznie bo w praktyce mięsiarze wyłapią i kłusole...) ryb w wodach. 

[2011-11-09 15:32]

robertxxx62

Witam ! To już zaczyna się robić jak polowanie na czarownice , co tu napisać żeby dokopać C&R albo No kill , choć z tych grup niektórzy również prowokują . Ale i tak dla mnie lepsi są zagorzali No kill owcy czy C&R niż gumofilce z wypchanymi siatkami niewymiarowych ryb i upchanymi w kalosze małymi pstrążkami , może coraz większa moda wędzie z wypuszczaniem rybek , na pewno to nie zaszkodzi a wyjdzie nam na dobre .
[2011-11-09 16:55]

Jack14

Nie mam nic przeciwko temu i zachęcam wszystkich do wypuszczania wszystkich złowionych ryb.

Pozdrawia mięsiarz :-)))))

[2011-11-09 17:21]

Też pochwalam. Ja nie wypuszczam, ale pochwalam poglądy tych co wypuszczają. Ale ale, wypuszczam oczywiście ale niewymiarowe i poza limitem.  :) [2011-11-09 17:31]

arekde

A co mnie obchodzą jakieś tam naszywki?

Chcesz wypuszczaj, nie chcesz..nie wypuszczaj co mnie to obchodzi?!

No może tyle, że jak wypuścisz to ja wezmę ;-)

[2011-11-09 18:50]

89krzysztof

Ryby są zdrowe,trzeba je jeść żeby mieć siłę na następne wypady z wędką. Ale tak  jak kolega wyżej napisał.
Ty wypuścisz, ja złowię.
[2011-11-09 18:59]

robertxxx62

A co mnie obchodzą jakieś tam naszywki?

Chcesz wypuszczaj, nie chcesz..nie wypuszczaj co mnie to obchodzi?!

No może tyle, że jak wypuścisz to ja wezmę ;-)

No i takie coś zniechęca do takiego etycznego podejścia , bo poco wypuścić ryby i tak nie zdąży urosnąć żeby ją drugi raz złapać  bo dostanie w łeb .
[2011-11-09 18:59]

Jak wypuszczasz ryby to chyba robisz to z przekonania. Ja też z przekonania jem ryby. Różni nas jedynie to, że ja podchodzę do wędkarstwa z większym luzem niż ty. Nie kombinuję, nie łowię w okresie ochronnym, wypuszczam ryby poniżej wymiaru, nawet te które w zasadzie już maja wymiar, ale pozwalam im żyć dłużej. Wolę ładną sztukę od drobiu. Przestrzegam wszelkich norm i przepisów związanych z limitami itp. A więc jeśli chcesz wypuszczać wszystko, to rób to dla idei, a nie na pokaz i nie wkręcaj do tej idei takich jak ja. [2011-11-09 19:13]

Jack14

robertxxx62 poczekamy i zobaczymy np. kto będzie się chwalił, że wypuścił.

Aż mnie korci po kilku wypowiedziach co prawda na inne tematy ale zobaczymy kto będzie na tyle odważny i napisze ile ryb w tym roku miał na patelni, ile razy wedkował.

Poczekamy zobaczymy.

[2011-11-09 19:14]

Zjadłem kilkanaście ładnych leszczy i kilka karpi. Pożarłem ze smakiem chyba z 10 linów. Przerobiłem na klopsiki w occie może z 6 kilo płoci i karasi łącznie. Spałaszowałem też dwa szczupłe i sandała. Okoni uśmierciłem może z dziesięć bo lubię. Klenie  uwalniałem, suma wypuściłem, ale ogólnie nawet nie pamiętam czego ile wypuszczałem. W każdym razie uwolniłem kilka razy więcej niż skonsumowałem. Dużo? No i gitarka. [2011-11-09 19:20]

kaban

Choć ja je wypuszczam to nie mam nic do tych co biorą (o ile jest to w granicach zdrowego rozsądku i aktualnie obowiązujących przepisów) i każdy powinien zrozumieć jednych i drugich. Biorąc pod uwagę postęp w dziedzinie wędkarstwa na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat to gdyby każdy zabierał to co złowił zgodnie z RAPR mielibyśmy w naszych wodach przysłowiową studnię.Kłusownictwo,zanieczyszczenia itp. też mają ogromny wpływ na nasz rybostan więc "zastanówmy się" ile "nam" potrzeba aby zadowolić podniebienia rodziny bądź znajomych... .Żadne naszywki,koszulki,czapeczki,znaczki itd. nie są w stanie określić prawdziwego "ja" danej osoby więc podarowałbym sobie określenie podejścia do C&R konkretnego wędkarza po ubiorze i gadgetach.
[2011-11-09 19:24]

No i o to loto! [2011-11-09 19:25]

Jack14

Jeden bolek , 4 szczupaki i sandacz.

Kto przebije "miesiarza"? 

[2011-11-09 19:35]

robertxxx62

robertxxx62 poczekamy i zobaczymy np. kto będzie się chwalił, że wypuścił.

Aż mnie korci po kilku wypowiedziach co prawda na inne tematy ale zobaczymy kto będzie na tyle odważny i napisze ile ryb w tym roku miał na patelni, ile razy wedkował.

Poczekamy zobaczymy.

Osobiście nie należę do żadnej grupy czy to no kill czy C&R ani mięsiarzy , traktuję wędkarstwo jako hobby i miło spędzony czas nad wodą , również lubię świeżą  rybkę 95% moich rybek wraca do wody co mogą potwierdzić osoby które zemną wędkują i są na tym portalu , nie chwalę się tym po prostu tak robię . Jak by było u nas ryb w brud , w rzekach kotłowało by się od pstrąga to pewnie więcej bym rybek zabierał bo są pyszne , ale jest jak jest i wydaje mi się moje podejście słuszne . W całej tej sprawie chodzi mi o tak mocną krytykę ludzi którzy są zagorzałymi zwolennikami wyżej wymienionych zasad , ledwo temat się zaczyna a już są kpiny i ostra reakcja , nawet nie zdąży ktoś się wypowiedzieć na temat swoich przekonań . Ja takich ludzi szanuje i złego nic nie robią , a może takie tematy skierują młodych wędkarzy do takiego podejścia w wędkarstwie i również chociaż większość będą wypuszczać a nie nawyki po dziadkach co na haku to w łeb .
[2011-11-09 19:35]

grzesiek35

Wszystko ok,wypuszczajcie,zabierajcie,ale nie zaznaczajcie tego aż tak dobitnie. OCZYWISCIE WRÓCIŁY DO WODY!!!!.
[2011-11-09 19:41]

Jack14

robertxxx62 to nie jest żaden "atak" czy coś w tym stylu.

Postępujesz zgodnie z prawem i przapisami z którymi się zgadzam ale możesz nam "napisać" ile razy w tym roku miałeś tę możliwość (zaszczyt) wędkować?

[2011-11-09 19:50]

ryukon1975

Wszystkie ryby wróciły do wody.
Byłem dziś na rybach.
Wszystkie wróciły do wody.
Nie złowiłem nic .
Wszystkie wróciły do wody.
Z nudy paliłem ognisko.
Wszystkie ryby wróciły do wody.
:)))))))))))))))))))))))))))))))
[2011-11-09 19:52]

robertxxx62

robertxxx62 to nie jest żaden "atak" czy coś w tym stylu.

Postępujesz zgodnie z prawem i przapisami z którymi się zgadzam ale możesz nam "napisać" ile razy w tym roku miałeś tę możliwość (zaszczyt) wędkować?

Oj kupę razy , wiosną, latem za pstrągiem chodzę z muchówką trzy cztery razy w tygodniu po pobliskich rzeczkach :) teraz często za lipieniem a weekend szczupak, sandacz ,zimą zaczynam dopiero od lutego bo dopiero wtedy pstrąg u nas ma koniec okresu ochronnego  . Tak że jak widzisz trochę przebywam nad naszymi  wodami :)

[2011-11-09 19:56]

Jack14

Ja w zeszłym roku byłem nad wodą 7 razy.

W tym więcej ale napewno nie tyle co ty.

Rozumiesz skalę?

[2011-11-09 20:13]

albatros 6

kazdy wedkarz ma swoj rozum...trzymanie sie przepisow jest podstawa zeby to wszystko sie trzymalo kupy ....mam prawo wypuscic lub nie !kwestia przekonan ..ale nie popadajmy w skrajnosci.. [2011-11-09 20:20]

robertxxx62

Ja w zeszłym roku byłem nad wodą 7 razy.

W tym więcej ale napewno nie tyle co ty.

Rozumiesz skalę?

No dobra ale ja nikogo nie krytykuje ani umoralniam , tak jak już pisałem nie należę do żadnej grupy , nie można popadać ze skrajności w skrajność i wytykać ten tyle tamten tyle , bo tak samo można powiedzieć o osobach którzy siedzą codziennie nad wodą i biorą wszystko . Tu tylko chodzi oto żeby jedna grupa nie krytykowała drugą grupę jeżeli jest to zgodne z regulaminem i własnym przekonaniem do wędkarstwa .
[2011-11-09 20:23]

Jack14

To jest krytyka z mojej strony? [2011-11-09 20:26]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia