Zaloguj się do konta

Cos popsulem w zanecie?

utworzono: 2010/06/04 14:59
rusikus

Chodzi o zanete na krasnopiorki
Wczesniej robilem tak:
-pol zanety trader na plocie
-1/3 paczki platek owsianych niemielonych
-nikt nie chcial jesc w domu to dawalem tez "Fitness cos tam" (sklad: rodzynki, platki owsiane, suszone banany i nie pamietam co tam jeszcze bylo)
-bulka paryska moczona
Ta zaneta sprawdzala sie bardzo dobrze zawsze mialem mnostwo bran

Dzis zrobilem taka oto zanete:
-pol zanety trader
-1/3 platkow owsianych niemielonych
-bulka paryska moczona
i tu dalem cos takiego zamiast fitnessu bo mi sie skonczyl :P

-kukurydza konserwowa (1/4 puszki)
-troche aromatu waniliowego
-bulka tarta czosnkowa (jest takie cos do kupienia w sklepie - tez nam nie zasmakowala to myslalem ze rybom zasmakuje)

I dzis wyniki mialem tragiczne:
3 krasnopiorki takie kole 20 cm
troszke mniejszych to wypuscilem
wogole bardzo malo bran

Dodam ze wial wiatr i byla fala na kanale

Czy cos bylo nie tak z ta zaneta czy to moze taki dzien i pogoda sprawily ze bylo malo bran? [2010-06-04 14:59]

bea

Albo pogoda (wiatr) albo połączenie wanilii i czosnku. Nigdy nie łącze tych dwóch aromatów.
[2010-06-04 19:39]

vinci85

witaj

Też mi się wydaje że polączyłeś niepotrzebnie te dwa zapachy, zddecydowanie jeden należy wybierać:] ale z drugiej strony wędkarstwo to jeden wielki "eksperyment":]

połamania

[2010-06-04 20:09]

robcik

Wanilia i czosnek - błąd :( . Wanilia z goździkami - tak , kolendra z wanilią - tak , wanilia z koprem włoskim -tak i bardzo ważna rzecz , co na hak to i do zanęty . Jeśli łowisz na kukurydze to kukurydza do zanęty . Jeśli na pinkę to pinka do zanęty . Podobnie z białymi :)

Pozdrawiam i połamania
[2010-06-04 22:53]

rusikus

Na kukurydze wogole nie chcialy patrzec choc w zanecie byla ;p na robala czerwo poskubaly
Dzieki bede pamietal o nielaczeniu tych zapachow a z 2 strony w kalendarzu wedkarskim tego dnia byly slabe brania caly dzien :P
[2010-06-05 08:58]

robcik

Kalendarze brań włóż między bajki :) . Ja ostatnio byłem na rybach , wg. kalendarza powinny być brania złe , a ja miałem całą siatę płoci :) . Z rybą jak z kobietą - nigdy nie wiadomo do końca jak będzie :) .

Pozdrawiam
[2010-06-06 10:20]

Nowakowski77

Kolego z mojego doświadczenia (krasnopióra) wzdręga, lubi spokojną wodę ze słońcem. Jeżeli piszesz, że był wiatr, myślę że to było główną przyczyną braku brań. A co do zanenty zgodzę się, z kolegami, nie można przesadzać z ilością aromatów w zanencie. Powodzenia następnym razem. Ja osobiście wzdręgi, łowię jedynie na duże ziarna kukurydzy, gwarantowane duże okazy.   [2010-06-09 09:57]

Z doświadczenia wiem że  zapach czosnkowy raczej nie podchodzi rybom w wodach stojących.
[2010-06-10 10:10]