Zaloguj się do konta

Coś nowego w naszych oczkach, stawach

utworzono: 2012/03/01 20:55
jacek placekkk

Witam Wszystkich zbliża się wiosna Nowe pomysły, nowe plany :)
Co zamierzacie wpuścić do swoich akwenów wodnych stawów ,oczek. Czym zamierzacie dorybiać ?
Pozdrawiam
[2012-03-01 20:55]

Ja się przygotowuje myślami do wykonania mojego drugiego oczka wodnego na moje przyszłe piękne i cudowne rybki. Już widzę jak one tam pływają :) Dech zapiera w piersiach. :) Ale to jeszcze troszkę. Czynię przygotowania, plany nad wykonaniem dziury, zakupieniem folii, doniczek, kamieni i skombinowania roślinności i nie tylko. Następnie tylko czekać na dobre połowy(oczywiście nie z łowisk PZW, fanatyków uspokajam) i oczko będzie rosnąć w populację dorodnych karpi, linków no i najważniejsze karasi srebrzystych i pospolitych. Niech znikają ślady śniegu, wody, zimna i deszczy, bo jestem gotowy założyć rękawiczki i wziąć szpadel.
[2012-03-01 21:45]

kamil11269

ja do oczka jak zwykle wpuszczę pewnie parę karasi i linka
[2012-03-01 21:57]

jacek placekkk

ja chce dorybić stawek jesiotrem najpierw ze dwie szt na próbę:)
Piękna rybka
[2012-03-02 17:36]

worekzrybami

Ja zarybię staw amurami,karasiami,karpiami,linami,tołpygami,szczupakami trochę wzdręgi,płoci i 2 sztuki jesiotra i kilka koi  . Zrobię też pomost, dosadzę rośliny pałkę wodną, trzcinę,trochę grążeli,moczarki i wywłócznika. Wynajmę koparkę bo obok stawu chcę wykopać oczko wodne taki 5m długości 3m szerokości i tak 1m głębokości zamierzam tam rozmnożyć lina . Więc dużo roboty mnie czeka na ten rok będę jeszcze poprawiał wał sadził drzewka siał trawę koniczynę biała bo moje amury to uwielbiają jak to pływa .Moim głównym zadaniem jest zrobić mnich przy brzegu do spustu wody . Oto wszystko co muszę zrobić . :)
[2012-03-03 08:09]

jacek placekkk

witam zarybiłem stawek dzisiaj 5 szt jesiotra ok 0,7 kg szt po godzinie rybki polowały na coś pod powierzchnia stawu byłem zaskoczony myślałem że do ryba bardziej denna Zobaczymy co to będzie z tego :) Piękna rybka
[2012-03-21 18:53]