Zaloguj się do konta

Coś na wiosnę

utworzono: 2012/03/04 10:51
lin2000

Witajcie.Nareszcie zaczne sezon wędkarski,ale miałem problem w tamtym roku o takiej porze jak marzec-i początek kwietnia nic mi nie brało.Teraz nastawiam się na płoć lina leszcza.Tam gdzie łowie jest nieduża rzeczka o bardzo rwącym nurcie.prosił bym was o pomoc jakich zanęt uzywać ile gliny i jak zachecic rybę do żerowania Pozdro Udanego Sezonu zyczę!!!!!!!!!!

[2012-03-04 10:51]

wedkarz

ja bym kupił zanętę  na leszcza lub lina i tak są bardzo podobne do siebie , dodał kleju do  zanęty i bym wsypał jedno opakowanie gliny wiążącej . A smak zanęty myślę że będzie dobra wanilia lub karmel.  [2012-03-04 14:14]

adamo0

Teraz nastawiam się na płoć lina leszcza.Tam gdzie łowie jest nieduża rzeczka o bardzo rwącym nurcie                                                                                                                                                                                                                                                               Z tym może być problem.Chyba że miało tam być (i na lina)? [2012-03-04 14:28]

adamo0

Teraz nastawiam się na płoć lina leszcza.Tam gdzie łowie jest nieduża rzeczka o bardzo rwącym nurcie                                                                                                                                                                                                                                                               Z tym może być problem.Chyba że miało tam być (i na leszcza)?

[2012-03-04 14:30]

lin2000

Nie jestem głupi oczywiście na lina i na leszcza na jezioro!ale głównie chodzi mi o ta rzeczkę i nie piszcie takch głupich odpowiedzi! [2012-03-04 17:36]

marek-debicki

Zanęta na taki m łowisku może się okazać problemem drugoplanowym. Ponadto mogą być problemy z linem i leszczem. Jednak najpierw proponuję zrobić szczegółowe rozpoznanie rzeki. Poszukać należy tzw. głęboczków, miejsc za naturalnymi zawadami jak kamienie, powalone pnie, ostrogi, naturalne zatoczki i wnich szukać ryby.

Odnośnie zanęty zawsze glina jako materiał wiążacy i utrzymujący w łowisku kule zanętowe, trochę zanęty i jakieś robactwo (pinka, gnojaczki). Oczywiście dojdzie jeszcze do tego odpowiednio dobrany zestaw.

Przejrzyj atrtykuły Kolegów hefeed8, rysiosz i innych opisujących jak  "czytać rzekę" i będzie dobrze. Pozdrawiam

[2012-03-04 17:40]

kargul

ja na marzec to daje jak najmniej zanety wiecej gliny troche płatków polecam zbyszka milewskiego(niwa) i lorenza:D [2012-03-04 19:06]

korektor98

Tak jak kol. wedkarz napisał kup zanętę na leszcza albo lina, a co do ilości dodania gliny do już kwestia siły nurtu, ot tak, nie widząc wody nie idzie zbytnio doradzić ile dodać. [2012-03-04 19:44]