Cormoran Corcast Match czy Okuma Travertine ?

/ 8 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam.
Zamierzam kupić kołowrotek do wędki spławikowej w cenie około 120zl.
Znalazłem 2 kołowrotki które mnie zainteresowały na allegro:
Okuma Travertine FD 2000
Cormoran Corcast Match 4PiF 3000

Posiadam już jeden kołowrotek z serii Travertine z wolnym biegiem i jestem z niego zadowolony, jednak cormoran posiada szpule typu match.

Który polecacie i dlaczego, a może jakiś inny w tej cenie?
MateuszR86


Mimo że mam sprzęt Okumy i jestem z niego zadowolony to jednak zdecydował bym się na Cormorana.
Zrobił bym to z czystej ciekawości jak się sprawuje, ale do matchowania możesz też wybrać Mistralla Amundsona. Cena podobna jak Cormorana a więcej łożysk lub Mikado Mikazuki. (2012/11/09 09:26)

berthold


Mimo że mam sprzęt Okumy i jestem z niego zadowolony to jednak zdecydował bym się na Cormorana.
Zrobił bym to z czystej ciekawości jak się sprawuje, ale do matchowania możesz też wybrać Mistralla Amundsona. Cena podobna jak Cormorana a więcej łożysk lub Mikado Mikazuki.


nie wiem jak mikado ale kiedyś to był najgorszy sprzęt mowa o kołowrotkach bardzo słaby ale może coś się zmieniło bo shimano kiedys robiło dobrze a teraz odpustowy sprzęt (2012/11/09 12:47)

u?ytkownik104372


Witam.
Zamierzam kupić kołowrotek do wędki spławikowej w cenie około 120zl.
Znalazłem 2 kołowrotki które mnie zainteresowały na allegro:
Okuma Travertine FD 2000
Cormoran Corcast Match 4PiF 3000

Posiadam już jeden kołowrotek z serii Travertine z wolnym biegiem i jestem z niego zadowolony, jednak cormoran posiada szpule typu match.

Który polecacie i dlaczego, a może jakiś inny w tej cenie?


Cześć. Śmiało możesz kupić tego Cormorana, mój ojciec ma takiego przy odległościówce i jest z niego bardzo zadowolony. Do wędki splawikowej będzie jak znalazł, napewno lepiej się sprawdzi niż Okuma. (2012/11/09 13:19)

xemit


Mam taka Okumę przy pickerze i Cormorana przy odległościówce.Do Okumy nie mam żadnych zastrzeżeń , natomiast Cormorana nie polecam.Mimo fajnego wyglądu i nienagannej pracy przekładni jest mistrzem w wciaganiu żyłki pod szpulę i to mimo, zresztą badziewnego,pomysłu ze szczotkami, które niby maja tą przypadłość eliminować.Nie ma nic gorszego niż zamotany zestaw i jego naprawa podczas połowu. Mam kilka Okum, Schimano, Robinsony i Daiwę i żaden pomimo braku" przesławnych szczotek'" takiej przypadłości nie posiada. (2012/11/10 22:07)

tripod


cześć,
zachęcam cię do obejrzenia tego: Carbonite 2M RD, link do opisu kliknij
Dobra jakość, dobra cena, 5 lat gwarancji.

Pozdrawiam (2012/11/13 07:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piter1311


zgodze się z kolegą "xemit"również niepolecam Cormorana,i potwierdzam wade wciągania żyłki pod szpule,ja wymieniłem go Dragona Maxime,no ale niejest Twój przedział cenowy,Okume mam przy feederze,i moge Ci polecic. (2012/11/13 09:52)

Morciaty


Uważam, że porównywanie Cormorana do Okumy jest co najmniej nie na miejscu;) (2012/11/13 10:02)