Co z Bystrzycą?

/ 5 odpowiedzi
 Słyszałem że od kilku sezonów można tam łowić wyłącznie na sztuczną muchę? Jeżeli tak to chętnie poznam zdanie kolegów wędkarzy na ten temat. Pamiętam bowiem czasy kiedy rzeka była dostępna także dla zapaleńców łowiących spiningiem, i szczerze mówiąc, to z roku na rok ubywa rzek dla pasjonatów spiningu. Po prostu nie rozumiem dlaczego "muszkarze" są w pewnym stopniu uprzywilejowani?! Osobiście nic do kolegów muszkarzy nie mam, jednak zarówno "muszkarze" jak i "spiningiści" opłacają składkę górską, jedni mają do dyspozycji wszystkie rzeki górskie drudzy są  w pewien sposób ich pozbawiani. A może by tak zabronić na niektórych rzekach górskich łowienia na muchę? Co Wy na to?. 
GERDA


Witam!To jest dobry pomysł dlaczego muszkarze maja być uprzywilejowani a my to co od macochy PZW jakiś drugi gatunek.Jak tak ma być pół na pół,połowa dla spinerów a druga dla muszkarzy i git.Pozdro dla wszystkich zapaleńców!!! (2010/01/30 20:26)

rudyorm


Witam.Odwolujac sie do wykazu Wód Krainy Pstrąga i Lipienia na 2010 rok na Bystrzycy można łowić na spining do zbiornika Lubachów.Poniżej tamy utworzono specjalne łowisko tylko dla muszkarzy.Tam juz niestety ze spiningiem za pstrągiem nie mozna sie uganiać.Na szczęście na odcinku powyżej zbiornika ładnych miejsc i ryb nie brakuje pomimo że jest tu sporo węższa niz ponizej tamy.Wlaśnie tam niedaleko kamiennego mostu u Zagórzu miałem na kiju swojego największego pstrąga(w granicach 50-60cm),niestety nie udało mi sie go wtedy wyjać z wody.A co do łowisk tylko dla muszkar zy lub spiningistow to uwazam,że nikogo nie powinno sie dyskryminować.Lowiska powinny być dostępne dla nas wszystkich,ale powinna na nich obowiazywać zasada 'no kill',zebysmy w przyszlości mięli za czym się uganiać między innymi na Bystrzycy...Pozdrawiam (2010/01/31 13:03)

anczu


Witam. Dzięki za informacje na temat Bystrzycy, niestety wynika z tego, że na moim ulubionym odcinku gdzie kiedyś łowiłem już nie mogę wędkować!!! Osobiście nie mam nic do tworzenia tzw. "łowisk specjalnych" w rozsądnych ilościach i nawet jestem za zasadą "no kill" na takich łowiskach. Problem w tym, że pieniądze ze składek moich i innych pasjonatów spiningu idą na zarybienia "wody górskiej" do której nie mają dostępu!!! Niektórzy oczywiście powiedzą - nie masz obowiązku opłacać "wody górskiej" ale czy na tym polega NASZE PZW?! Chciałbym równych szans dla wszystkich. Dzięki za poparcie i informacje. Mam jeszcze prośbę do kolegi rudyorm, a mianowicie czy na tym łowisku specjalnym obowiązuje zasada "no kill"? Pozdrawiam. (2010/01/31 19:14)

adler


Gdzie to na bystrzycy jest ten odcinek specjalny ? 

A tak po pierwsze w 90- latach łowiłem na Bystrzycy Kłodzkiej 

na odcinku od Boboszowa do Dlugopola przed Bystrzycą Kł. . Bo dalej był matecznik , a jak jest teraz ? 

Pytam bo w tym roku chcemy odwiedzić te miejsca , i na jakie metody dziś tam mażna wdkować ?

(2010/02/02 16:27)

anczu


Adler nie chodzi tutaj o Bystrzyce Kłodzką. Ale być może i na Kłodzkiej jest jakiś odcinek specjalny.Pozdrawiam. (2010/02/02 17:56)