co z Rogowem?

/ 3 odpowiedzi
Cześć czy ktoś łowił ostatnio na zbiorniku Rogów na Mrodze- niebylem na nim kilka kilka lat i niewiem co sie z nim działo i czy jest tam jeszcze cos w wodzie?
von_trzmielke


Jest nowy zalew (chyba od trzech lat). Młoda ryba. Sporo zarybiali. Ale nie wiem, co puścili. Musisz popytać miejscowych. Tylko spininguje - dla mnie ten zbiornik jest więc zamknięty. Na jesieni spiningowałem w rzece przed zalewem - było sporo jazi - wcześniej trafiały się sporadycznie - to pewnie z zarybienia. (2009/01/17 22:26)

agawa-ogrody


To rzeczywiscie musimy kiedys sie spotkać i porzucać troche za czymś przyzwoitym. W lutym pewnie pojade na kilka dni do Koluszek to sprawdze co w Mrodze pływa, pewnie pospininguje ponizej zbiornika a tam jest tak mala woda ze tylko okonek ale gdzies trzepa ptrenowac przed majowym wypadem na szczupaczka a jak bedzie bardzo kiepsko to przeprosze sie z lekką przepływanka, znam tam kilka małych ale ciekawych głęboczków wiec może bedzie troche zabawy. Byłem dzis na lodzie ale tylgo 1 przyzwoity okonek i mala ciekawostka : linek 32cm na mormyszcze i to prawidłowo zachaczony. To 2 spod lodu w moim życiu a myslałem, że tamten pierwszy był przypadkiem. (2009/01/18 03:31)

von_trzmielke


Jeśli wybierasz się na rzekę poniżej zapory w Rogowie - to zmieniło się tam troche. Po opróżnieniu zbiornika cały osad i piach nagromadzony przez lata poszedł w rzeke. Atrakcyjne dołki, które kiedyś tam były - nie istnieją. Zrobiło się płytko. Rzeka wygląda teraz zupełnie inaczej. Tworzą się już nowe dołki ale trzeba wysokiej wody, żeby takie "głęboczki" powstały w naturalny sposób. Ten proces już trwa, ale jest powolny. Obserwuję te miejsca, bo kiedyś to były moje ulubione łowiska.
Wybiorę się tak w marcu. Będę chciał wypróbować nową metodę spiningową "Drop Shot".
Dan Ci cynk i umówimy się na wspólne wędkowanie. (2009/01/18 13:30)