Zaloguj się do konta

Co z firmą Jaxon jest nie tak?

utworzono: 2011/01/28 15:53
rawa19

Mam sporo sprzętu tej firmy i jakoś do tej pory zarówno wędki jak i kołowrotki spisują się bez zarzutów, a dla przykładu Browning ambition feeder pękł mi na pierwszej wyprawie mimo tego , iż kosztował 2 razy więcej i był użytkowany prawidłowo.
A co powiecie o firmach takich jak: Robinson, Mistrall, Cormoran, czy ofercie kołowrotków firmy Mikado?
Przecież to jeszcze większe buble za o wiele większą kasę , a nikt ich nie krytykuje. Wszystkim się tylko Jaxon nie podoba.
Powiem wam , że w trakcie mojej kilkuletniej praktyki w sklepie wędkarskim w tym przedziale cenowym to właśnie na Jaxona reklamacji było najmniej, a jak już się zdażyła to łatwili ją w tydzień, góra dwa, czego nie można powiedzieć o
- Robinsonie- ok. 2 miesięcy
- cormoranie- ok. 2 miesięcy
- Mikado- ok 1,5 miesiąca
- shimano- nawet do pół roku.
Myślę , że te okresy  należy wziąć pod uwagę.

[2011-01-28 18:55]

a ja, jak to mam w zwyczaju pójdę trochę pod prąd;-). Jakość sprzęt Jaxona jest tematem na chyba wszystkich forach jakie dostępne są w sieci. A prawda jak zwykle leży po środku.

Pewien bardzo mądry facet powiedział przy takiej okazji, ze sprzęt będzie działał tak jak o niego dbamy. Jeżeli nie dbamy to nie działa. To samo dotyczy się korzystania ze sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem. Gruntowe łowienie z kołowrotkiem matchowym, przeciążanie wędzisk, spinningowy młynek na morzu... to częste obrazki nad naszymi wodami. Zaden sprzęt nie wytrzyma długo. Czasem wędkarze poprostu nie potrafią obchodzić się z kijami, a własne błędy i głupotę zwalają na bylejakość wykonania sprzętu. Złamałem dwie wędki, bata Cupido i kijka od Yad-a. I zrobiłem to sam, bez "pomocy" producenta, sam ... z głupoty.

Jaxon cieszył się powodzeniem, ale jak coś się robi popularne to pojawiają się ...podróbki. stąd wzięła się ta zla sława. Kilka lat temu opiewana przez większość firma Shimano miała mega wielki problem, serwis był zasypywany reklamacjami. Ale takie rzeczy zdarzają się każdemu producentowi, niezależnie od branży. Z kolei produkty Mikado cieszą się uznaniem rzeszy wędkarzy ale ich serwis niestety nie, przekona się o tym każdy, kto bedzie mial nieszczęście korzystać z serwisu.

90% dostepnego na naszym rynku sprzętu produkowana jest na dalekim wschodzie, często kilka firm europejskich zamawia swoje produkty w jednej fabryce. Produkcja w Europie lub import z krajów pochodzenia najważniejszych koncernów np. Japoni, Niemiec czy Szwecji, powodowałaby, że z powodu cen musielibyśmy powrócić do leszczyny i bambusa.

 

[2011-01-28 18:56]

Co do mnie to kołowrotka to na pewno nie kupie bo kilka lat temu miałem jaxona  ,łowiłem wtedy dużo na feedery na stawach byłego koła karpiki takie do 2 kg no i kołowrotek po 3-4 rybach ledwo chodził a nie był to tani koł.dałem za niego 80zł a kiedyś to było coś.
Myśle sobie przypadek ,wybrałem sie po nowy i też zakupiłem jaxona z tym że już za ok.100 zł myśląc że ten mi troche dłużej posłuży, istotnie służył kilka wypraw i kilkanaście karpii Sorry karpików.
Przykład drugi kolega początkujący wędkarz zakupił 2 lata temu "karpiowy " kołowrotek z wolnym biegiem  "marlon" czy jakoś tak ,dumny jak cholewa na kilku forach polecał i bronił tego sprzętu rękami i nogami.
Nie mineło pół roku jak musiał go oddać do serwisu bo "poszła" mu jakaś część wewnątrz kołowrotka,w sumie w ciągu 2 sezonów kołowrotek jest częściej w serwisie niż nad wodą.
Teraz sam mi przyznaje racje że to strata kasy i jest to sprzęt dla wędkarzy łowiących na spławikówki  albo kilka razy w sezonie.
       
co do wędek to jest  jak na tazie 50/50 bo jeden teleskop (chyba "Sonata") kupiony kilka lat temu nadal działa i ma sie dobrze co prawda szczytówka wymieniona ale złamała sie z mojej winy. Natomiast dróga wędka to było jakieś "nieporozumienie"na drugiej wyprawie złamała sie szczytówka ,po naprawie złamała sie w połowie a nie była uszkodzona bo mam pokrowiec usztywniany.

akcesoria -tu jest kołomyja bo np błystki są raczej dobrej jakości z tym że nie robi ich jaxon , oni tylko to sygnują swoją marką ,umieszczają w katalogach ale wytwarza to ktoś inny
Podobnie z akcasoriami "wyczynowymi" robi je stonfo a jaxon jest tylko dystrybutorem.
Ostatnio nawet dogadali sie z videotroniciem i wypuścili serię "sonix" http://www.jaxon.pl/Search/cache_sygnalizator/Produkt/21407_swinger-do-zalozenia-na-podporce-aj-hn011b.aspx jest to idetyczny sprzęt tylko napis inny.
[2011-01-28 19:14]

unlaw

Tak dorzucając swoje trzy grosze. Kiedyś, kiedyś trochę wątpliwości do tej firmy miałem. Ale jakiś czas temu sięgnąłem po feedera jaxona. I jestem z niego bardzo zadowolony. Przeżył już ze mną wiele zasiadek, wiele holów, wiele błędów :) Generalnie jestem na plus. W sumie przekonałem się do tej firmy. W grudniu kupiłem muchówkę perseus fly, a teraz do mnie idzie bat jaxon eternum. No i będę testował dalej ;)Sprawa z jaxonem jest według mnie elementarnie prosta. Za małe pieniądze kupi się bubel. Jak dorzuci się kilka groszy więcej - może się okazać że kij jest bardzo fajny.A wadliwe egzemplarze? Cóż, trafiają się wszędzie. O kołowrotkach się nie wypowiem, nigdy nie miałem styczności. Może z trochę bardziej złożonym technicznie sprzętem radzą sobie gorzej. Nie mam pojęcia. 
[2011-01-28 19:25]

kargul

Z NIMI to wszystko jest nie tak kolowrotek kupilem i juz nie kupie to samo wedki i inne drobiazgi kolowrotek po 1 sozonie do kosza co s charczy zylke placze itp pozdro [2011-01-28 20:28]

kaban

Jak pisze Jarek11-pewne akcesoria bądź jakaś część sprzętu jest tylko sygnowana nazwą Jaxon,a producentem jest zleceniodawca.Dla mnie większość oferty to chiński bubel(o czym też wspomniano) co innym firmom też się coraz częściej przytrafia.Jestem wrogiem kupowania sprzętu bez uprzedniego wzięcia go we własne ręce.Tak już mam (powtarzam to któryś raz z kolei)-jak niewierny Tomasz:nie dotknę to nie uwierzę!!!
[2011-01-28 20:41]

kamils125

a ja mam dużo gratów jaxona w tym wędziska i kołowrotki i jakoś nie moge narzekać na tą firme, wszystko chodzi jak ma chodzić:}
pozdro;))
[2011-01-28 21:08]

arus

No ja tez nie bede oryginalny staram sie omijac firme Jaxon szerokim łukiem posiadam bacika 5 serii CHARIZMA i jest wszystko ok natomiast na kolowrotkach sie zawiodlem mialem dwie sztuki jeden jakis z wolnym biegiem który odsprzedalem po kilku wypadach i jeden podlodowy LS-50 i tu ubaw lakier zlazil samoczynnie wszystkie wkrety zaczely korodowac i najwazniejsze byl lustrzanym odbiciem bazarowego kołowrotka firmy ZIPO . Wole kupic stare uzywane kołowrotki np. DAIWA ABU-GARCIA niz nowego JAXONA POZDROWIONKA
[2011-01-28 21:43]

Trzeba oddać sprawiedliwość. Łowne woblery mają. Tylko od razu do wymiany kotwiczki i kółeczka. Jest na prawdę kilka bdb modeli których z powodzeniem używam i cena nawet znośna. Poza tym to plusów nie widzę, nawet na rentgenie. [2011-01-28 22:32]

kaziks403

No i następny temacik gdzie narzekamy na sprzęt a zapominamy o soich umiejętnościach i postępowaniu.

Z podziwem czytam wypowiedzi kolegów, którym ryby połamały wędki. Panowie trzeba się uderzyć w pierś, że mało się umie, a nie narzekać na Jaxona, Mikado, Yorka itp.

Łowiłem bambusówką, ruskim teleskopem, NRD-owską   Germiną ( większości może to nic nie mówić), różnymi kompozytami i nie zdarzyło mi się złamać wędki, nie licząc własnej głupoty.

Na naszym forum czytałem niejednokrotnie porady dla młodych:

- feeder do spinningu dobry? - DOBRY

- gruntówka do spławika dobra? - DOBRA

- spinning na grunt dobry? - DOBRY

- a do bata 0,20 dobra?- DOBRA

Moim zdaniem jeżeli tak będziemy podchodzili do wędkarstwa, to o każdym sprzęcie napiszemy - szajs, byleco, bubel.

Jaxon  jest firmą sprzedającą sprzęt popularny, w dużym wyborze, wszędzie osiągalny i na każdą kieszeń. I tak jak każda firma, ma produkty lepsze i gorsze.

Z czystym sumieniem mogę polecić  spiny serii Perseus, feedery serii Crystalis, kołowrotki   Penax (spławik ,lekki spin) ZX i VX Machine (match) oraz wędki serii XT-PRO. Do tego akcesoria wędkarskie do wszystkich metod. Nie spotkałem wędkarza, który nie miałby czegoś tej firmy.

Sprzęt Jaxona możemy porównywać z innymi firmami ale w tym samym przedziale cenowym. Moim zdaniem tani sprzęt Jaxona nie ustępuje niczym taniemu sprzętowi Mikado, Konger, Robinson, York, Balzer. A asortymentem się nie umywają (no może Mikado).

Do oportunistów.

 Może któryś z kolegów poradzi 12- latkowi  zakup jakiegoś kołowrotka firm Penn, Spro, Daiwa, Shimano do 40 zł do lekkiego spławika?

Pewnie będzie problem. Co, porzuć wędkarstwo ? A może kup sobie Jaxona za 3 dychy i łów !!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam wszystkich przeciwników i zwolenników Jaxona

[2011-01-28 23:39]

ryukon1975

Mam obecnie 15 kijów firm Daiwa ,Cormoran,Dragon.Miałem 18 te 3 nieistniejące to Jaxony wszystkie się złamały inne jakoś mi się nie łamią .Więc moja opinia o tej firmie jest oczywista,mam ich dwa kołowrotki tu jest lepiej.Prawdą jest że naprawiają szybko ale nie po to kupuję kij by go oddać do naprawy.
[2011-01-29 07:03]

plotka97

Ja tam mam kołowrotek jaxona arrow czy jakos tak i szczerze nie narzekam sprzęt jest tani a to zaleta
[2011-01-29 12:13]

siwy2934

Ja tam do jaxona nic nie mam sprzęt jak każdy inny, równie dobrze na niego można złapać rybę jak na każdy inny, pamiętam czasy kiedy łowiłem na bazarówki mam 3 takie teleskopy do dziś i również 3 kołowrotki Golden:) Ale po pewnym czasie wychodzą jakieś wady przy eksploatacji, a połamać można wszystko tylko trzeba mieć umiejętności:)
Wędziska i kołowrotki z niskiej półki na pewno nie będą oszołamiające ale jak ktoś ma lat 15 i zaczyna wędkować na małym stawiku karasie linki okonki i małe karpiki to jeden teleskop będzie mu służył za spławikówkę, gruntówkę a jak dobrze pójdzie to i spinn. Jaxon jest ogólnie dostępny i tani. Ale na pewno dużo mu brakuje do światowych marek z długoletnią tradycją.
[2011-01-29 12:29]

odam że mam latarke czołową i przed wyjazdem po powrocie do sklepu musiałem znów jechać po 1 nie działała,a w drugiej sie gumki porwały wkońcu kipiłem dragona i słóży mi 2 lata [2011-01-29 12:29]

rawa19

A to ciekawe, bo produkowane są w tej samej fabryce...
[2011-01-29 23:22]

Kaziol

Ja mam od dwóch sezonów wędkę Jaxon Accord Winklepicker 3m 10-30g. Byłem w sklepie, szukałem krótkiej wędki do spławika. Ta idealnie leżała mi w ręce i nie chciałem żadnej innej, nawet droższej (Jaxon kosztował ok. 80zł). Służy mi zarówno do spławika jak i delikatnego pickera czy spina. Planuje dokupić drugą, na wypadek gdybym tą stracił, bo naprawde już dawno nie miałem wędki którą tak dobrze czułem w ręce. Wyciągnęła wiele leszczy, niewielkich karpi jak i drobniejszych ryb.

Natomiast nie polece nikomu wędek obecnie produkowanych przez Kongera, z serii Aviator. Kupiłem jakiś rok teleskop Aviator Travel 330/30. Na początku nie zauważyłem, że źle była wklejona dolna, największa przelotka, tak szkoszona w bok była, że utrudniała wysnuwanie żyłki. Oddałem do serwisu, po miesiącu dostałem spowrotem. Na drugiej wyprawie strzeliła lipna szczytówka, wtedy kupiłem już sam węglową szczytówke z prawdziwego zdarzenia, zamocowałem. No i po kilku wyprawach strzelił 3 element. Nie miałem już nerwów do niej i rzuciłem w kąt.

Co ciekawe, byłem w sklepie całkiem niedawno, ogladałem spinningi, był też dwuczęściowy Aviator Spin Konger, wziąłem z ciekawości do ręki, oglądam, patrze... i co widze :D Największa przelotka krzywo wklejona, powiedziałem od razu sprzedawcy, żeby zwrócił, bo jak ktoś kupi to i tak przyjdzie z reklamacją spowrotem.
[2011-01-30 01:02]

broz4

moim zdaniem świetna firma ma dość tanie sprzęty wysoką jakość i to jest wszystko co mam na jej temat do powiedzenia ja lubie  tą firme i mnie ona nie zawiodła
[2011-01-30 17:43]

DARSON31

witam ja posiadam yaxon ACCORD  FEEDER 3.60 DŁ. CW 100 i sprawuję się dobrze
[2011-02-02 21:23]

gral

A ja wszystko co miałem sraxona zaraz się rozsypywało. A to w kołowrotku się rączka urwała, w łyżce do lodu pękł uchwyt, w wędce przelotki skręcały żyłkę, kumpel miał ich kombinezon po 3 założeniach się mu rozdarł itd. także nie biore tego chłamu do rąk wogule. Firma najgorsza na naszym rynku wędkarskim
[2011-02-02 22:13]

rafall

Jeżeli chodzi o mnie to ja na przykład kupiłem raz wędkę tej firmy (teleskop ) i podczas montowania kołowrotka pekła raczka i nie żebym dokrecał na siłe tylko delikatnie i cóz sie połamało-po jakimś czasie kupiłem kolejną wędkę ww firmy i podczas holu "rybki" ok 0,5kg pękła szczytówka a druga przelotka się wygięła-tragedia. Tak wiec ja jeżeli chodzi o wędki to napewno nie kupię i raczej ne polecę jakiejkolwiek wędki innym co do innego sprzetu to nie wiem jak się sprawdza ale po doświadczeniu z wędkami to raczej nie kupie-bycmoże się mylę ale jest kilka innych dobrych i w miare tanich firm więc jest w czym wybiera--poprostu po dwóch wppadkach na wedce nie mam już zaufania. Pozdrawiam wszystkich
[2011-02-03 13:44]

GRZEŚ

Genialnie wyglądają woblery które Jaxon podrabia http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popenphoto.php?file=../p/s3/1229944301.jpg tak wygląda oryginał a tak jaxon http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popenphoto.php?file=../p/s3/1222432809.jpg [2011-02-03 19:41]

Stypa63

A według mnie to jakas chińska firma robi te woblery dla kilku firm wędkarskich, które tylko podpisują się pod tym produktem i sprzedają dalej. Więc wątpie żeby ktoś tu coś podrabiał. [2011-02-03 20:14]

A ja wszystko co miałem sraxona zaraz się rozsypywało. A to w kołowrotku się rączka urwała, w łyżce do lodu pękł uchwyt, w wędce przelotki skręcały żyłkę, kumpel miał ich kombinezon po 3 założeniach się mu rozdarł itd. także nie biore tego chłamu do rąk wogule. Firma najgorsza na naszym rynku wędkarskim

A może kolego masz taką rękę  ,że jak coś do niej weźmiesz to od razu się rozsypuje?
[2011-02-03 21:01]

jaxon myśli że ma taki świetny sprzęt to dlaczego na sygnałkach videotronicka pisze swoje logo i myśli że jest super juz wole kupić wędke na targu za 30 zł niż wydać 100 za wędke która wiem że mi sie złamie bo jest z jaxona [2011-02-03 21:10]

gruby12345

ja uzywam 3 kolowrotkow jaxon synchro 800 to potezna maszyna karpiowa miesci ok 500 metrow zylki 0,30 uzywam ich ok 2 sezonow poprostu porazka skrzypia brzecza w jednym padl wolny bieg nie polecam kolowrotkow tej firmy bo to badziew jakich malo moze z wedziskami jest inaczej niewiem ale omijam ta firme z daleka

[2011-02-03 21:10]