Co wybrać - rakietę zanetową czy procę ?

/ 13 odpowiedzi
Szanowni koledzy koleżanki wędkarze mam problem chciałbym nęcić na dalekie odległości kukurydza rozkruszonymi kulkami, peletem . Więc mam pewien dylemat spombu nigdzie nie mogę dostać więc mam do wyboru proce marki jaxon średnio dystansową lub rakiete zanętową marki jaxon Rakieta Pro Carp Feeder AC-407806 co wybrać ? za odpowiedz dziękuje
pstrag222


Istnieją zakupy internetowe, nic z wyżej wymienionych rzeczy nie dorasta Spomb -owi do pięt także wart jest swojej ceny.
Piszę tutaj o prawdziwym orginalnym produkcie SPOMB
(2015/10/27 21:24)

Draq


Zależy czym chcesz nęcić. Do kul zanętowych lepsza proca, wiadomo... kulka ciężka i opływowa więc leci jak z armaty. A do zanęcania frakcjami, które słabo się lepią lepiej mieć spomba - pellet, ziarna(kukurydza, konopie)... procą tym nie zanęcisz dalej jak 15-20cm bo są to małe i lekkie elementy, które szybko wytracają prędkość - zwłaszcza przy wietrze. (2015/10/27 21:49)

Verbal


Po co się rozmieniać na drobne ?

http://www.swiatdronow.pl/helibaits-hb06-dron-do-wywozu-zanety-dla-ryb
(2015/10/28 08:01)

Haryyy5


Procą nie zanęcisz na duże odległości. Na pewno nie tym jaxonem :P Nawet te najlepsze, do dużych dystansów raczej się nie sprawdzą. Osobiście używam Stonfo maxi, także chyba jedna z proc o największym zasięgu i spokojnie, przeciętnym zestawem gruntowym jestem w stanie rzucić dalej niż dostrzelę procą. Dystans na jaki jestem w stanie wystrzelić kulę odpowiada mniej więcej zarzuceniu z wyczuciem ok 50g zestawu gruntowego. Jak machnę tym na chama albo użyję cięższego zestawu to nie ma opcji żeby dostrzelić do niego z procy. Mi to wystarcza ale jeśli chcesz łowić na dużych odległościach to Tobie raczej braknie mocy w procy. Rakietą myślę że efekty będą jeszcze gorsze. Także jeśli większe odległości to chyba tylko spomb lub łódka/ łódka zanętowa. Też zależy co masz na myśli pisząc "dalekie odległości" bo może inaczej to interpretujemy.  (2015/10/28 10:49)

filip2001


dzięki za odpowiedz jednak kupie spomb pozdrawiam (2015/10/28 15:53)

Robson86


Kolego pstrag222 kupiłem podróbke spomba za 15pln i nie ma problemu a i nie różni się niczym od orginału..otwierana na pół.. Broń Boże nie kupuj jaxona bo do myślam się że chodzi o tą co otwiera się na bok, szukaj takiej która po otworzeniu ma kształt litery V
ps. proc jest dobra na 15 metrów...


Pozdrawiam. (2015/10/28 17:49)

pstrag222


Kolego pstrag222 kupiłem podróbke spomba za 15pln i nie ma problemu a i nie różni się niczym od orginału..otwierana na pół.. Broń Boże nie kupuj jaxona bo do myślam się że chodzi o tą co otwiera się na bok, szukaj takiej która po otworzeniu ma kształt litery V
ps. proc jest dobra na 15 metrów...


Pozdrawiam.

Ile razy się otwiera, jak zachowuje się w locie , pływa?
Szczerze to wątpię aby była tym samym co oryginalny SPOMB
(2015/10/28 19:54)

Robson86


Otwiera się za każdym razem, leci dokładnie tam gdzie rzucisz nie w drugą strone.... leci ptosto nie przechyla się na boki.. po otwarciu czyli uderzeniu w wode, sciągasz ją po wodzie bez żadnych oporów, sunie jak katamaran.. jak za 15 pln to nie ma się do czego przyczepić.. (2015/10/29 16:13)

JKarp


Zgadza się - mam oryginał i mam z Marywilskiej spomba za 15 zł ;-)
Jak na razie różnicy nie zauważyłem.
JK (2015/10/30 07:58)

Haryyy5


Macie jakiś link do tych podróbek spomba ? Za 15 zł to może i ja bym sobie kupił :P (2015/10/30 09:56)

JKarp


http://olx.pl/oferta/rakieta-zanetowa-duza-spomb-tania-wysylka-CID767-IDbffdZ.html


JK (2015/10/30 11:52)

pstrag222


No to podróba jest lepsza bo Spomb sie co jakiś czas nie otwiera:)

(2015/10/30 16:31)

Robson86


Janusz jak zawsze musiał zabrać głos żeby niedowiarki uwierzyli :)  hehe. Pozdrawiam. (2015/10/30 16:53)