Co wpuścić do stawu ?

/ 26 odpowiedzi
Niedawno dostałem staw ok . 20x10x3,5 m . Nie wiem jakie ryby tam wpuścić , chodzi mi o takie które będę mógł później połapać . Dostać ryby to u mnie nie problem  , więc o to nie muszę się martwić .proszę o szybką odpowiedz 
z góry dziękuje xD
jakub84ak5


Możesz wpuścić karasia złotego i srebrzystego lina i karpia (2012/08/28 09:28)

waldemargrucha


Wpuszczaj japonce i szczupoki po tem fajnie se polapiesz (2012/08/28 11:16)

Adam01


Mi tam zawsze marzył się staw z linem, karasiem złocistym, szczupakiem i kilkioma karpiami :) do tego troche grążeli i cud, miód i orzeszki : (2012/08/28 12:14)

Artur18181


Dawaj tam Lina,Karasia,Karpia,szczupaka(żeby nie karłowaciały rybki) i jak chcesz to leszcza ale bardzo mało bo leszcz pływa gruntem i niszczy siedliska z ikrą innych ryb.
Był bym tobą wpuściłbym to u góry a za rok leszcza (2012/08/28 13:14)

pawelkonin99


Słyszałem ze moge wpuścic kilka amurow bedrosły bardzo duze w takim stawie czy to prawda ? (2012/08/28 16:48)

pawelkonin99


Słyszałem ze moge wpuścic kilka amurow beda rosły bardzo duze w takim stawie czy to prawda ?
(2012/08/28 16:49)

esso


 W jakim zagęszczeniu puszczać karpia do stawu ?. I tak krótko odpowiem - zależnie od warunków tlenowych, temperatury wody i żywienia, na 1 m2 zarybia się od 1 sz. do 7,5 sz. czyli na 1a(10mx10m od 100 sz. dokarmiane zbożem, albo wcale nie dokarmiane) 150-300 sz. koniecznie dokarmiać zbożem, 350-600 sz. dokarmianie zbożem + karma dla ryb, 600-750 sz. a nawet 1000 sz. na 1a, wyłącznie karmione wysoko białkowymi, pełnodawkowymi karmami dla ryb.

Myślę, że to niektórym pomoże w obliczeniu obsady, na dany zbiornik, powyżej 200 sz. na 1a, ryba powinna być w czystości gatunkowej, żadnych innych ryb, chyba, że 10-15% można dodać ryb roślinożernych, takich jak: tołpyga, amur. (2012/08/28 17:02)

RafBASS


Najlepiej wpuśc okonie pstrągi a dobrze by było wpuścić amury jedzą glony w stawku. (2012/08/28 17:50)

pawelkonin99


A jest możliwość ze do stawu mozna wpuscic sumiki ?Jak tak to jakie duże? (2012/08/28 22:18)

Kiler1906


sumiki karłowate z tego co słyszałem to dobra rzecz ja mam w oczku wodnym linki 2 małe karasie 3 płotki 3 i jednego leszczyki koło kg .Miałem kiedyś sporo karasi karpia od 20 ok. dag do 3.5 kg aż zamarzł mi w zimę.. skoda wielka była lecz to tylko zima i brak chęci do robienia dziur..
ale ogólnie wyglądają super karasie kolorowe jazie kolorowe i jesiotr super wygląd lecz na zimę zaopatrz się w pałkę wodną i pompkę która pompuje powietrze; D byś nie miał błędu jak ja;] (2012/08/28 22:35)

pawelkonin99


Pompe mam .Pytalem sie kolegi ktory pracuje na stawach hodowlanych  powiedzial mi ze zalatwi 3 sumiki ok . 0,3 kg  i troszke karasi , troszek plotek (to sie zlowi) i 5 amorow takie po 5 kg . myslicie ze ten ekostystem bedzie dzilal ?;D (2012/08/29 14:09)

Kiler1906


Amur to aur takie po 5 kg...
hmm... możliwe że troszkę przesada gdyż amur je tyle ile waży to będziesz musiał dużo żarcia rybką sypac by wszystkie mogły jeść nie same amury;] (2012/08/29 14:19)

Artur18181


powiedzmy wpuść 25-100 karpików,parę okoników lub szczupaczków(żeby ryby nie karłowaciały )
2-5 amurów(jak najmniejsze),karasia/płoć żeby szczupak miał co jeść jak karpiki urosną (2012/08/29 14:36)

czaro93


Mi zawsze się marzy mieć stawek z linem, karasiem, szczupakiem, pstrągiem, okoniem i jaziem. Karpia bym nie wpuszczał ponieważ bardzo mąci wodę i szybko przybierze brązowy kolor. (2012/08/29 17:49)

zibipilkarz


nie wpuszczaj sumika ... na prawdę . to jest takie cholerstwo że masakra. Żre ikre innych ryb a rozmnaża się jak opętany. Bardzo odradzam ci sumika bo on spowoduje że ryby nie będą się rozmnażac (2012/08/29 20:34)

marcin4321


Lin, karaś złoty, ( srebrnego nie bo to sie rozpleni ) płoć, karpia, amura. I tak po roku wpuść tego leszczyka w takim razie. A np po 2 latach wpuść jednego szczupaka, żeby trzymał porządek. Zaś jeśli chodzi o sumika karłowatego to broń boże, chyba ze nie zalezy Ci na tym stawie. A suma prawdziwego też Ci odradzam bo to będzie wszystko żarło, im większy to pózniej nawet karpie będzie atakował, może i nie połknie ich, ale np. jak walnie to na pewno je uszkodzi i mogą zdychać. A ten sum karłowaty to taki śmieć ze szok. Wpuść to a po roku będzie tego więcej niz wszystkich gatunków razem wziętych i to będzie brać jak głupie, cięzko to wytępić. (2012/08/29 21:05)

Owczarb


A ja bym dodał okonia, żeby trzymać rybki w formie (2012/08/29 21:29)

pawelkonin99


Jak narazie wpuscilem jesiotra 3 kg i karasie zlote (ok. 30 szt ) i pompe zamatowalem i roslinki posadzilem ( palka i podobne ).  (2012/08/30 18:43)

u?ytkownik119160


nie wpuszczaj sumika ... na prawdę . to jest takie cholerstwo że masakra. Żre ikre innych ryb a rozmnaża się jak opętany. Bardzo odradzam ci sumika bo on spowoduje że ryby nie będą się rozmnażac


popieram to szkodnik!!!! nie wpuszczaj bo bedzie to twoim najwiekszym błedem ...jak kolega pisał ^^^^..co bym nie dopisał jesli go bedziesz mial w swoim stawie to bądz pewien ze  bedziesz mial na haku jako pierwsze.. to bedzie karłowaty (2012/08/30 19:26)

marcin4321


Jak narazie wpuscilem jesiotra 3 kg i karasie zlote (ok. 30 szt ) i pompe zamatowalem i roslinki posadzilem ( palka i podobne ).











karasie złote super, ale czy jesiotr przezyje w stawie to nie wiem. : ) (2012/08/30 22:05)

panhenio


Ja bym wpuścił do takiego stawu w pierwszym roku : wzdręgę , lina , kilka dosłownie karpi , następnie bym pomyślał o kilku drapieżnikach ( parę okoni i szczupaka ). Zarybiał bym partiami i w międzyczasie obserwował bym wodę. Spróbowałbym z czasem wpuścić coś mniej pospolitego może jesiotr , jakiegoś węgorza. (2012/08/30 23:57)

klu222


z amurem ostrożnie, ja na początku wpuściem za dużo, bo miałem dużo roślinności, jak podrosły i zaczęły jeść, to zrobiły pustynię, musiałem je odłowić i uzupełnić roślinność, należy wpuszczać ryby z umiarem i odczekać (2012/08/31 08:46)

lynx


Najlepiej wpuśc okonie pstrągi a dobrze by było wpuścić amury jedzą glony w stawku.

A co te okonie i pstrągi bedą jadły może mi powiesz?
Kto ci naopowiadal,że amury żyją glonami.
Nie wprowadzaj gościa w maliny. (2012/09/05 22:36)

lynx


sumiki karłowate z tego co słyszałem to dobra rzecz ja mam w oczku wodnym linki 2 małe karasie 3 płotki 3 i jednego leszczyki koło kg .Miałem kiedyś sporo karasi karpia od 20 ok. dag do 3.5 kg aż zamarzł mi w zimę.. skoda wielka była lecz to tylko zima i brak chęci do robienia dziur..
ale ogólnie wyglądają super karasie kolorowe jazie kolorowe i jesiotr super wygląd lecz na zimę zaopatrz się w pałkę wodną i pompkę która pompuje powietrze; D byś nie miał błędu jak ja;]

W zadnym wypadku sumiki. Miałem kiedyś kielbie a jak wpuścilem sumiki /celem sprawdzenia jak sie chowac będa/ to kielbiki znikneły a te sie migiem wytarły. dopiero jak czysciłem oczko to gapnąłem co się dzieje. Oczko moge wyczyscić ale stawu nie za bardzo ponadto sumik w błocie dosyc długo się przechowuje.
Polecaja ci okonie, i inne drapiezniki. Jest prosta zasada jak chcesz miec rybkę to zapomnij o drapieżniku bo wczesniej czy później wytrzebi ci stawik.
Gadki o selekcji włóz do kosza. Wpuść jednego szczupaka i wystarczy bo dwa to mogą sie wytrzec i bedziesz musiał ich czymś nakarmić.
Moi znajomi co maja stawiki i stawy to przeklinają ty pomysły z selekcją.
Biała ryba plus 1 szczupak.
Ktoś pisze o jesiotrze kolorowym. Piękna ryba ale rosnie do znacznych rozmiarów. Nie wiem jaki będzie kolorowy ale widziałem 1,5 metrowego.
Życzę powodzenia. (2012/09/05 22:49)

lynx


sumiki karłowate z tego co słyszałem to dobra rzecz ja mam w oczku wodnym linki 2 małe karasie 3 płotki 3 i jednego leszczyki koło kg .Miałem kiedyś sporo karasi karpia od 20 ok. dag do 3.5 kg aż zamarzł mi w zimę.. skoda wielka była lecz to tylko zima i brak chęci do robienia dziur..
ale ogólnie wyglądają super karasie kolorowe jazie kolorowe i jesiotr super wygląd lecz na zimę zaopatrz się w pałkę wodną i pompkę która pompuje powietrze; D byś nie miał błędu jak ja;]

Jeżeli nie przerybisz to nie musisz stosować pompki. Mnie oczko zamarza i tylko czasem cos padnie. (2012/09/05 22:51)