Zaloguj się do konta

Co wolno wojewodzie....

utworzono: 2011/12/18 17:39
piter67

Co wolno wojewodzie…czyli jak przykład idzie z góry

18 grudnia 2011r wybrałem się na łowisko , zbiornik Z…….k w O……e. Celem mojej wyprawy miał być pstrąg tęczowy. Na łowisku zameldowałem się wraz z kolegą o godz.9:00,

W ruch poszły woblerki, gumki, obrotówki .Rzucamy ,rzucamy i nic nawet puknięcia .

W miedzy czasie na łowisko dojechał prezes koła nr.23 wraz ze swoim synem. Podobnie jak my pomachali kijami i nic, postanowily więc się przenieść na „łowisko” obok, czyli kąpielisko, gdzie obowiązuje zakaz łowienia ryb.(informacja na tablicach ogłoszeń plus znak na wodzie) machają, machają i jest jeden pstrąg ,drugi pstrąg, trzeci…..

Godzina 10:40 na łowisko podjechał granatowy peugeot RT….., z samochodu wysiada :   (z wywiadu przeprowadzonego pomiędzy wędkarzami na łowisku wynika że to) prezes ZO PZW w T………u, komendant SSR i ktoś trzeci,   rozkładają sprzęt idą na łowisko-kąpielisko (gdzie łowić nie wolno) i jest jeden pstrąg, drugi pstrąg, trzeci…..

Godzina 11:20   zmarznięty i rozgoryczony wracam do domu bez kontaktu z rybą podobnie jak kilku innych wędkarzy płatników łowiących na zbiorniku głównym

Zapytam:

-dlaczego koło nr23 zarybiło   kąpielisko ,skoro na łowisku głównym ustanowiona jest zasada „złów i wypuść”

-po co jest na nim zakaz łowienia ryb.

-dlaczego prezesi, komendant są ponad prawem, ponad regulaminem

-skąd pieniądze na   zarybianie kąpieliska (łowiska dla uprzywilejowanych)

-za co, na co ,po co zapłaciłem 264zł składki

[2011-12-18 17:39]

Franek1987

Wiesz co ja bym zrobił dołączył do nich

[2011-12-18 17:43]

piter67

przechodziło mi to przez myśli,ale nie chciałem być z nimi utożsamiany
[2011-12-18 17:47]

ryukon1975

I ta "władza" pzw oczekuje tu jeszcze szacunku i poważania.
Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć i zapracować."Oni" jednak oddzielają się wysokim murem od zwykłych wędkarzy.Wędkarzy skromnych,mających szacunek do przyrody i kochających wędkarstwo.
Dlatego mój kontakt z pzw zakończy się w przyszłym roku tak jak zwykle, po pięciu minutach jak opłacę składki.
[2011-12-18 17:54]

Szkoda że drogą elektroniczną nie da się tego zrobić ;D , ja bym tam nie szedł [2011-12-18 17:58]

ryukon1975

Szkoda że drogą elektroniczną nie da się tego zrobić ;D , ja bym tam nie szedł

Słusznie.
Niestety trzeba będzie.:(
[2011-12-18 18:04]

Przemol34

Wiesz co ja bym zrobił dołączył do nich

Dokładnie zrobiłbym to samo. Podszedł i zaczął rzucać z nimi. Zobaczenie ich miny byłoby bezcenne.
[2011-12-18 18:39]

ryukon1975

przechodziło mi to przez myśli,ale nie chciałem być z nimi utożsamiany

Trzeba było postąpić tak jak tu na forum radzą władze pzw i strażnicy. Powinieneś zadzwonić po Policję.:)
[2011-12-18 18:44]

dariuszdyl

Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć i zapracować."Oni" jednak oddzielają się wysokim murem od zwykłych wędkarzy.Wędkarzy skromnych,mających szacunek do przyrody i kochających wędkarstwo.
Dlatego mój kontakt z pzw zakończy się w przyszłym roku tak jak zwykle, po pięciu minutach jak opłacę składki.

Oto podejście wędkarza chcącego coś "zmienić" w PZW. Pięć minut, a potem 3000 postów jak to źle rządzą władze PZW. [2011-12-18 19:38]

withanight88

Trzeba było zrobić zdjęcia ,nagrać filmik i iść z tym gdzie trzeba . Dzieleniem się na forum takimi sprawami , niestety nic nie daje. [2011-12-18 20:16]

Grzegorz123

a gdzieniegdzie chca rozszerzenia uprawnień SSR
[2011-12-18 20:23]

Oto podejście wędkarza chcącego coś "zmienić" w PZW. Pięć minut, a potem 3000 postów jak to źle rządzą władze PZW.

I ma gość rację, bo zmienic i tak się nie da, żeby zmienić tak ą organizację jak PZW, to trzeba wpierw ją rozwiązać i potem ustalić nowe zasady, nowe władze i zabetonować to na kolejne lata [2011-12-18 20:30]

charlesv

Panowie, żadnych skrótów - niech wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Trzeba piętnować takie zachowania. Panowie traktują wędkarzy jak bydło a PZW jak swój prywatny folwark. Normalnie jak za komuny.
[2011-12-18 20:38]

Witam , trzeba było zadzwonić na Policie to panowie prezesi stracili swoje funkcje w PZW i SSR . [2011-12-18 20:48]

jurek

Trzeba było natychmiast zadzwonić na Policję ( jeżeli by to nie poskutkowało to Policja ma też swoich przełożonych , a każde zgłoszenie telefoniczne do dyżurnego Policji jest automatycznie nagrywane i potem Komendant Prewencji je wszystkie odsłuchuje ) ....................... Prezes i inni polecieli by na zbity pysk
[2011-12-18 22:00]

Franek1987

Wy naprawdę myślicie ze policja się tym zainteresuje , w tym poje…ustroju jaki panuje w naszym kraju to jedynym rozwiązaniem było by zadzwonić ale po karków , i niech obiją pyski  takim ludziom. Zresztą cale PZW powinno spłonąć… bezkarne , złodzieje gorsze od co niektórych kłusoli.

[2011-12-18 22:53]

andrzej1952

Trzeba było natychmiast zadzwonić na Policję ( jeżeli by to nie poskutkowało to Policja ma też swoich przełożonych , a każde zgłoszenie telefoniczne do dyżurnego Policji jest automatycznie nagrywane i potem Komendant Prewencji je wszystkie odsłuchuje ) ....................... Prezes i inni polecieli by na zbity pysk

a oni się znają jak łyse konie i sam się kolego narazisz na mandat za MANIE a jak nie za manie to dostaniesz za NIEMANIE [2011-12-21 19:57]