Zaloguj się do konta

Co to znaczy - brak dokumentów uprawniających do

utworzono: 2011/04/13 20:21
jkwiat15

Witam - dopiero dzisiaj wybrałem sie do swojego koła opłacić składki zezwalajace mi na połów ryb i tam niemiła niespodzianka - kolega wypisujacy mi ksiażeczke pyta - GDZIE ZAMIEZAM ŁOWIĆ !????

Mówiąc szczerze - nie zastanawiałem się nad tym - najczęściej (a mieszkam w Łodzi) łowie na Pilicy, nad Zalwem Sulejowskim, na Miedznej Murowanej itp - a czemu pyta - pytam :)

Bo musi mi wydac ZEZWOLENIE NA ODPOWIEDNI OKRĘG !!???? I rzeczywiscie otrzymałem ZEZWOLENIE na amatorski połów ryb wędką na Okręg Łódź i DRUGIE Pozwolenie na Okręg Piotrkowski !!!

I tu rodzi się pytanie - co się stanie, jak w któryś weekend zechce pojechać na inne wody zawarte w porozumieniu z moim Łódzkim okręgiem? (jest ich sporo, np. Kalisz, Sieradz, Skierniewice,Leszno itp - można zobaczyć w mapce porozumień, że jest ich jeszcze troche)

Aktualnie mam tylko DWA pozwolenia - na Łódź i na Piotrków - jezeli będę łowił np. w Kaliszu i mnie skontrolują to co? - czytałem w innym watku, że za brak dokumentów wlepiają mabndat a jak się ktoś burzy to mu jeszcze potrafia zarekwirować sprzet ! -

I CO - DOSTANE MANDAT ??? Na ten momen naprawde poważnie rozwarzam pomysł, aby jutro iść spowrotem do koła i niech mi wystawi dodatkowe pozwolenia na pozostałe okręgi zawarte w porozumieniu (BO PONOĆ SA BEZPŁATNE - ZA PIOTRKOWSKI NIC NIE DOPŁACAŁEM) - to nic, że najprawdopodobniej z nich nie skorzystam, ale jak mi się zachce w piatek wieczorem pojechac na inna niż zazwyczaj wodę - TO SKĄD WEZME TAKIE POZWOLENIE?

I poraz kolejny bezsensowne decyzje betonu z górnych półek doprowadzaja do absurdu i odechciewa się czegokolwiek - a rybki to miała być czysta pszyjemność.

Pozdrawiam i taaaakiej ryby (mimo wszystko) życze

[2011-04-13 20:21]

domin77

musisz iść do koła i wydadzą zezwolenie np na łódz,sieradz itd

[2011-04-13 20:32]

Kolego Jurku .To nie możliwością jest że dostałeś tylko pozwolenie na Łódź i Piotrków. No chyba że Sieradzkie pozwolenie olałeś i nie wziąłeś.Na inne okręgi wędkarskie zawarte w porozumieniu . Obowiązują dopłaty. Jeśli Kolego życzysz sobie więcej informacji to w goglach wystukaj ...Okręg PZW Łódź -porozumienia. Dowiesz się wszystkiego. A jeśli pojedziesz w którąś niedziele do okręgu na który nie posiadasz zezwolenia to... ..Radzę unikaj kontroli!!!!!!!!!Pozdro. Ps. Widzę że Kolega z Widzewa i pewnie kartę płaciłeś w sklepie ? To nic dziwnego że Cię nie doinformowano. [2011-04-13 20:47]

Hanys005

No właśnie to jest dobre pytanie moje zezwolenie wygląda tak :
[2011-04-13 20:50]

Hanys005

[2011-04-13 20:51]

Hanys005

sorki coś mi nie poszło

[2011-04-13 20:52]

Hanys005

sorki coś mi nie poszło

i tyle było wiadomości w moim kole na temat czy to wystarczy na wyjazd nad wody innego związku :(
więc i ja koledzy się pytam jak to jest i czy to zezwolenie mi wystarczy ???

[2011-04-13 20:54]

Wystarczy na okręg Zielono Górski. A na inne, musisz jeszcze raz iść do koła i ich zbesztać , że Cię nie doinformowali. Inaczej łowiąc  poza tym okręgiem na który masz zezwolenie ,możesz mieć nieprzyjemności.Pozdro [2011-04-13 21:03]

jkwiat15

Witam ponownie - tu nie chodzi o to, że mnie nie poinformowali, ale o to, że żeczywiście najczęsciej łowie na terenie łodzi i piotrkowa - problem zrobi sie wtedy, gdy bede chciał pojechać gdzie indziej !

Z drugiej strony bezsesu mi sie wydawało, aby brać na wszystkie wody pozwolenia, bo to zwykła biurokracja i marnotrawstwo i do piero po poczytaniu postów o karach za brak dokumentów naszła mnie myśl, że pójde i wezme na reszte! Zmarnuje sie pare ksiażeczek, pare hologramów (choć z drugiej strony ktoś to musiał wyprodukować i jak teraz każdy zamiast jednego pozwolenia weźmie dziesięć !! - i o to może tu chodzi)

Co nie zmienia faktu, że dla mnie to czysty nonsens!! Do tej pory tego nie było i jakoś można było funkcjonować !

Pozdrawiam i dziekuję za szybki odzew

[2011-04-13 21:16]

Sniper64

Witam Wszystkich:)
Wiecie co to paranoja że by na każdy okręg wydawać zezwolenia!Porozumienia są wypisane w zezwoleniu z jakimi okręgami jest zawarte porozumienie!Więc po co tyle tych zezwoleń? U mnie jest tak że honoruje się wszystkie okręgi wymienione w zezwoleniu i to samo jest z drugiej strony! Po co tyle tych druków..:)
[2011-04-13 21:20]

Kolego Jurku dostaniesz za darmo jeszcze okręg Sieradzki.

Kolego Marku . Może to i paranoja ale ona jest niestety aktualnie obowiązująca .I nic z tego w tym sezonie ogrzewczym nie zmienimy, a nam zostaje ponarzekać i czekać na lepsze czasy.Pozdro. [2011-04-13 21:39]

Sniper64

Kolego Jurku dostaniesz za darmo jeszcze okręg Sieradzki.

Kolego Marku . Może to i paranoja ale ona jest niestety aktualnie obowiązująca .I nic z tego w tym sezonie ogrzewczym nie zmienimy, a nam zostaje ponarzekać i czekać na lepsze czasy.Pozdro.

A najgorsze w tym wszystkim że nikt nie informował o tym wędkarzy..! Ale trzeba sobie radzić jakoś..:) Pozdrawiam
[2011-04-13 21:44]

A to że nikt nie informuje wędkarzy to tego zrozumieć nie potrafię. Wszak począwszy od Skarbnika a kończąc na Prezesie Koła .To im powinno zależeć na podaniu - więcej zachęcaniu wędkarzy do zakupu pozwoleń na inne okręgi wędkarskie . Wszak to jest dochód dla koła z odpisów od wpłaconych składek ,a dla Skarbnika od sprzedanych zezwoleń..Pozdro. [2011-04-13 22:07]

toffik

Ja dostałem z okregu Sieradzkiego dwa pozwolenia na łódz i piotrkow w kole mi powiedzieli ze na kalisz i konin nie potrzebuje dodatkowego pozwolenia bo wystarczy ze mam okreg sieradzki. [2011-04-13 22:27]

Bo Sieradz ma z tymi okręgami zawarte porozumienie. Ale inne okręgi go nie mają .Łódź ma porozumienie darmowe ze Słupskiem. Jedziemy ,to tylko 400km.Taki wypad na ---pół --dnia. [2011-04-13 22:32]

czapa1414

Od tego bodajże roku weszło prawo że w związku musisz odebrać osobne zezwolenie na wędkowanie w każdym okręgu z krórym twój okręg ma porozumienie.Poprostu więcej papierków ale bez tego możesz dostać karę
[2011-04-13 22:34]

benelux

Cóż, sprawa jest prosta. Jakiś cwaniak,  czyli znajomy właściciel podupadającej drukarni, wypił wódkę z "Prezesami" w okolicach i namówił ich na uchwalenie przepisów w związku, żeby każdemu wydawać, nikomu tak naprawdę niepotrzebnych druków pozwoleń na dany okręg. Nazywamy to po prostu "kreatywnością księgowością", dzięki której zarobi jakiś cwany drukarz. Cały świat cierpi kryzys z powodu nagminnego stosowania kreatywnej księgowości w USA w sferze niereuchomości. Jak widać, totalna niekompetencja i korupcja dopadła również władze związku. I Ci frajerzy z tych władz sądzą, że nikt tego nie zauważy. Niegospodarność władz związku jest już tak bardzo widoczna, że trzeba zawiadomić Centralne Biuro Antykorupcyjne. Złóżmy wniosek zbiorowy do prokuratury.

Kto jest gotowy się pod nim podpisać?

Mam dość tej nikomu niepotrzebnej, cwaniackiej biurokracji.

Wzywam do obalenia obecnych władz związku i wybrania nowych, rzetelnych i naprawdę służących środowisku i prawdziwym wędkarzom.

Utwórzmy ruch poparcia przeciwko cwaniackim władzom związku.

Powołajmy nowe władze.

Powołajmy nową nazwę na Prawdziwy Związek Wędkarski.

[2011-04-22 00:17]

benelux

Cóż, sprawa jest prosta. Jakiś cwaniak,  czyli znajomy właściciel podupadającej drukarni, wypił wódkę z "Prezesami" w okolicach i namówił ich na uchwalenie przepisów w związku, żeby każdemu wydawać, nikomu tak naprawdę niepotrzebnych druków pozwoleń na dany okręg. Nazywamy to po prostu "kreatywnością księgową", dzięki której zarobi jakiś cwany drukarz. Cały świat cierpi kryzys z powodu nagminnego stosowania kreatywnej księgowości w USA w sferze niereuchomości. Jak widać, totalna niekompetencja i korupcja dopadła również władze związku. I Ci frajerzy z tych władz sądzą, że nikt tego nie zauważy. Niegospodarność władz związku jest już tak bardzo widoczna, że trzeba zawiadomić Centralne Biuro Antykorupcyjne. Złóżmy wniosek zbiorowy do prokuratury.

Kto jest gotowy się pod nim podpisać?

Mam dość tej nikomu niepotrzebnej, cwaniackiej biurokracji.

Wzywam do obalenia obecnych władz związku i wybrania nowych, rzetelnych i naprawdę służących środowisku i prawdziwym wędkarzom.

Utwórzmy ruch poparcia przeciwko cwaniackim władzom związku.

Powołajmy nowe władze.

Powołajmy nową nazwę na Prawdziwy Związek Wędkarski.

JEŻELI ZALEZY CI NA ZMIANACH W ZWIĄZKU ROZEŚLIJ TĘ PUBLIKACJĘ DO WSZYSTKICH ZNAJOMYCH WĘDKARZY KTÓRZY CHCĄ TEGO SAMEGO LUB PUBLIKUJ NA INNYCH FORACH WĘDKARSKICH.

PRZYSZEDŁ CZAS ZMIANY.

[2011-04-22 00:34]

subdad

Od tego bodajże roku weszło prawo że w związku musisz odebrać osobne zezwolenie na wędkowanie w każdym okręgu z krórym twój okręg ma porozumienie.Poprostu więcej papierków ale bez tego możesz dostać karę

najgorsze jest to, że jak no zechciało by mi sie jechać pomoczyc kija ( w weekend) to nie mam mozliwości uzyskania pozwolenia np 3 dniowego na ten okręg, bo w weekend wszystko zamknięte... PORAŻKA
Faktycznie z tymi pozwoleniami to cos nie tak... Chcieli dobrze... wyszło jak zawsze :)

[2011-04-22 08:17]