Co to za metody?

/ 12 odpowiedzi

-przepływanka

-odległościówka

-przystawka

-bolonka

z góry dziękuje za wyjaśnienia

pozdrawiam

 

u?ytkownik34525


każda fraze wystarczy wpisać w wyszukiwarce dodajac słowo opis metody (2010/04/08 21:27)

Lewy9


odległościówka - 1.moim zdaniem jest to na feeder czyli że zarzucasz z ciezarkiem lub koszyczkiem zanętowym daleko (napewno dalej niż spławikiem) . Branie widzisz jak szczytówka drga. 2. Na grunt. to jest podobne co do feeder tylko że wędke masz równolegle to podłoża i masz sygnalizatory brań które wieszasz na zyłce do ziemi. tylko sygnalizator (bombka) ma wisiec a nie leżeć.


Przepływanka - to coś takiego że masz spłaiwkk do przepływanki i jak rzeka jest niewielka to nic innego jak puszczas spławik z nurtem rzeki.


Pozdrawiam i połamania kija !!

(2010/04/08 21:28)

domin77


kolego lewy9,jesli sie nie ma pojecią to lepiej nic nie picac inie publikować pierdół (a tak na marginesie chyba nie widziałeś jak dalekie rzuty mozna wykonac spławikiem typu wagler i to jest własnie metoda ......) (2010/04/08 21:41)

Lewy9


napisalem "moim zdaniem" bo jestem początkujący. A apropo waglerów to wiem jak sie imi rzuca ;] (2010/04/08 21:52)

spines21


odległościówka jest metoda łowienia na dużych odległościach przy użyciu spławików.
są do tej metody specjalne spławiki tzw.waglery.wędka ma przelotki o małej średnicy,na wysokich stopkach,żeby się żyłka nie kleiła do blanku.to tak z grubsza. (2010/04/09 00:36)

gusto


o do przepływanki,przystawki,są to metody połowu białorybu stosowane na rzece a polegają na:
prapływanka-swobodne wypuszczanie zestawu z prądem rzeki z jednoczesnym stałym jego kontrolowaniem często spowalnia się zestaw a nawet wstrzymuje na kilka sekund po ponownym wypuszczeniu najczęściej następuje branie.

przystawka-kolejna metoda stosowana na rzekach polegająca na sztywnym ustawieniu

przegruntowanego zestawu,stosowana przewarznie na małych i średnich rzekach. (2010/04/09 12:10)

LukaszM


Przystawka to stara jak świat metoda połowu w rzece stosowana przez naszych ojców. Potrzebny jest jakiś tam np. teleskopowy kijek i nie duży kołowrotek; spławik zamocowany na stałe; na żyłce przelotowy ciężarek przekraczający wyporność spławika, który spoczywa na dnie; do tego cienki przypon, haczyk, przynęta i jazda

Odległościówka to metoda połowu daleko od brzegu przy pomocy spławika (specjalnie zaprojektowanego do tej metody wagglera). Zestawy są konstruowane tak, by bez problemu można było rzucać nawet kilkadziesiąt metrów od brzegu.

bolonka/przepływanka - używana na rzekach. Długie wędzisko (im lżejsze tym lepsze bo kij trzymamy cały czas w rękach), mały kołowrotek, zestaw spływa z prądem w dół rzeki

Jestem tu nowy ;p
Pozdrawiam wszystkich
Łukasz (2010/04/11 10:17)

norbert851


Z grubsza wiem o co chodzi. Zaiteresowała mnie metoda tzw.przepływanka mogła by się sprawdzić na mojej rzece.

Prosze o dokładniejszy opis tej metody i pomoc w zrobieniu takiego zestawu.

Pozdro

 

(2010/04/11 10:43)

Waldi Fish


Norbert851 zadał pytanie tego typu, że wyczerpującą odpowiedzią na każde  z nich byłaby pokaźna książka. Koledzy jednak już krótko a treściwie wyjaśnili na czym polega każda metoda, a dokładniejsze opisy znajdziesz w internecie lub książkach. Pozdrawiam! (2010/04/11 12:42)

kazik


Wymieniłeś kolego wszystkie sposoby łowienia na spławik . Bo metoda spławikowa właśnie ma takie odmiany . Więcej możesz poczytać w poradach lub temacie –metoda spławikowa i tam na pewno wiele się dowiesz . I tak na krótko wymienię gdzie które metody się stosuje , a więc : Przepływanka i przystawka to raczej metody stosowane na rzekach , odległościówka raczej jest stosowana na zbiornikach i bolonka również , chociaż wędzisko do tej metody jest bardziej uniwersalne i przy innym uzbrojeniu zestawy można łowić jako przepływanka , przystawka i odległościowka , jak również spokojnie może zastąpić bata , czyli metodę wyczynową .

(2010/04/11 12:43)