Co to za silnik i jaka jego wartość ?

/ 8 odpowiedzi / 4 zdjęć
Znalazłam w garażu, który odkupiłam stary silnik i teraz pytanie co to za silnik, do czego się nadaje i jaka jest jego wartość w zależności oczywiście czy sprawny czy nie. Mam kloenta i 200zł mi za niego ciągle proponuje, a ja nie mam pojęcia jaką to ma wartość. Dzieki za odpowiedź. Pozdrawiam

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

aldente


W takim stanie ma wartość złomową! Wyrzuć ten sznurek, który go krępuje, Weź pędzel szeroki, trochę benzyny ekstrakcyjnej i oczyść jego części. Mam nadzieję, że wiesz, jak się tym preparatem posługiwać. Może gdzieś znajdziesz jakąś tabliczkę znamionową, jakieś oznaczenia literowe. Na pewno trzeba w silnik włożyć dużo pracy, trzeba rozebrać go na części, oczyścić i złożyć. Może być tak, że praca i części przekroczą cenowo jego wartość.
Inna możliwość, to znaleźć firmę trudniącą się serwisowaniem silników do łodzi i się po prostu spytać. (2018/08/27 13:02)

pilk


Wydaje mi się ,że to produkcja CCCP Wietierok. Nawet jak go uruchomisz to nie na długo a za tobą będzie się ciągnął tęczowy ślad po niedopalonym paliwie i wielki kłąb białego dymu. Acha i njważniejsze zawsze miej pod ręką wiosła (wędki niekoniecznie bo i tak nie będziesz miał czasu połowić).Wiem co piszę jeden raz gościnnie wybrałem się z kolegą i zamiast łowić poznałem dokładnie budowę tej radzieckiej myśli technicznej.Życzę powodzenia. (2018/08/27 16:13)

michalwk


Wg do czego służą te sznurki w silnikach? (2018/08/27 22:32)

MrPiskorz


a ja bym go zostawil dla siebie.Wszystko co jest produkcji CCCP jest lepsze od tego jebanego gowna co teraz produkuja i od razu po gwarancji idzie na zlom.Mam mlynek cccp ktorym miele ziarno na ryby.Mlynek starszy odemnie a daje se rade.Oczysc ten silnik pokombinuj bo napewno jak dzialac bedzie to na wieki (2018/08/28 07:47)