Zaloguj się do konta

Co to za ryby na zdjęciu ?

utworzono: 2013/01/08 21:31
skora83

Witam.

Proszę o pomoc w rozpoznaniu ryb na zdjęciu.

Na pewno sa tam klenie, karaś, prawdopodobnie jaź, krąp.

[2013-01-08 21:31]

adi88

Moim zdaniem to jazia tutaj nie ma.
Klenie, płocie, karaś, krąp,na samym dole mały boleń, i sądzę że pierwsza od prawej (na górze) to certa.

Pozdrawiam
[2013-01-09 08:35]

jacenty75

Moim zdaniem to jazia tutaj nie ma.
Klenie, płocie, karaś, krąp,na samym dole mały boleń, i sądzę że pierwsza od prawej (na górze) to certa.

Pozdrawiam

Albo świnka - jazia nietu. [2013-01-09 10:09]

kwasek

Są tu 2 klenie, karaś, krąp, 4płocie, certa i mały boleń, którego nie powinno tu być:) [2013-01-09 10:51]

Dwa klenie, jeden karaś, jeden krąp, jedna certa, 2 płocie, 2 jazie i jeden boleń.
Ktoś sobie "jaja" robi czy co?
[2013-01-09 14:41]

toten

Ja tam bolenia nie widzę.

Pyszczek skierowany ku górze , to jest ukleja.

[2013-01-09 15:03]

toten

"i nastepny baran który zabiera ryby których nie zna w dodatku niewymiarowe :/"

A które to są te niewymiarowe?

Na zdjęciu brak odniesienia ale ten największy klonek to mi wygląda na min 40cm.

[2013-01-09 15:15]

bonek18

ja jak wyżej kolega sądze że to jest ukleja, aczkolwiek mogę się mylić, gdyż nie mam kontaktu z tą rybką. Dalej to wiadomo karaś certa klenie płocie i krąpek. Można spekulować co do gatunków, i na pewno takie tematy były i będą. [2013-01-09 15:23]

Widzę , że kolega pochwalił się pięknym / może jedynym / sukcesem wędkarskim.Jakie by nie były to ryby - to po prostu WSTYD coś takiego publikowac ! [2013-01-09 15:30]

withanight88

Faktycznie to chyba ukleja a nie boleń. Bolek nie gubi tak łusek, pyszczek ma bardziej "prosto" i płetwy ma pomaranczowe a nie szare.

foto poglądowe od Czesia

[2013-01-09 15:34]

Diablo

również myślę ze to maleństwo to ukleja pyszczek, kształt i kolor płetwy ogonowej boleń ma inne.
[2013-01-09 15:52]

Prawdopodobnie chodzi o rybkę w górnym prawym rogu , a nie o tą ewidentną uklejkę [2013-01-09 16:37]

banzai

A czy nie ma tam przypadkiem wzdręg [3]? [2013-01-09 16:50]

p4bl0

"i nastepny baran który zabiera ryby których nie zna w dodatku niewymiarowe :/"

A które to są te niewymiarowe?

Na zdjęciu brak odniesienia ale ten największy klonek to mi wygląda na min 40cm.

chodzi mi o 2 rybę od prawej na dole bo według mnie jest to właśnie mały jaź
[2013-01-09 17:01]

withanight88

A czy nie ma tam przypadkiem wzdręg [3]?

Te 3 wzdręgi o których myslisz to płotki.
[2013-01-09 17:39]

Górna warga dłuższa od górnej.
[2013-01-09 18:15]

banzai

A czy nie ma tam przypadkiem wzdręg [3]?

Te 3 wzdręgi o których myslisz to płotki.

płoć ma czerwone oczy a tu są srebrne. [2013-01-09 18:18]

Górna warga dłuższa od górnej.

Ja bolenia na oczy nie widziałem ,ale znam te ryby z prasy , książek i Internetu. Na początku wydawało mi się ,że to boleń,ale może to być faktycznie ukleja. Faktem jest jednak ,że dolną wargę , ryba ta ma wysuniętą - tak jak to się dzieje u bolenia.
[2013-01-09 18:23]

Iras1975

Na moje oko to uklejka, boleń ma inną płetwę odbytową.

Skopiowałem fotkę, powiększyłem kilka razy i wg mnie na 100% ukleja.

[2013-01-09 18:49]

Wonski79

co do rybki w prawym górnym rogu to nie był bym pewien czy to certa
[2013-01-09 18:57]

kaban

Nie żebym się czepiał ,ale jeżeli ktoś łowi ryby to powinien je znać (gatunek ,wymiar, okres ochronny). Chyba ,że pytanie zadane jest z czystej ciekawości po publikacji czyjegoś zdjęcia.Jakby nie było to ja tam widzę dwa klenie,karasia,ukleję,krąpia,cztery płocie i certę. Z tego zdjęcia tak mi to wygląda.
[2013-01-09 20:36]

kwasek

Powiekszajac zdjecie widac ze to ukleja, wczesniej sie mylilem co do tej ryby. Ale reszta sie zgadza. Kolega 'kaban' dał konkretna odpowiedz i wychodzi na to ze te ryby sa zabrane zgodnie z RAPR:) [2013-01-09 20:58]

SZUWARdragon2

Widzę , że kolega pochwalił się pięknym / może jedynym / sukcesem wędkarskim.Jakie by nie były to ryby - to po prostu WSTYD coś takiego publikowac !
Nie żebym się czepiał ,ale jeżeli ktoś łowi ryby to powinien je znać (gatunek ,wymiar, okres ochronny). Chyba ,że pytanie zadane jest z czystej ciekawości po publikacji czyjegoś zdjęcia.Jakby nie było to ja tam widzę dwa klenie,karasia,ukleję,krąpia,cztery płocie i certę. Z tego zdjęcia tak mi to wygląda.
KTO PYTA TEN NIE BLADZI!
PS: ile razy sie pomylili, bo ja pare na hybrydach!!!!!

[2013-01-09 22:22]

Ryby te to: 2 klenie, 4 płocie,1 karaś, 1 krąp, 1 ukleja oraz jedna certa.
[2013-01-27 16:54]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia