Zaloguj się do konta

Co to za rybka - złota rybka

utworzono: 2012/11/03 17:28

Przestańcie już odpowiadac na ten głupkowaty post , widac że kolega go tworzący ma już parę wiosen za sobą i nie wierzę że nie wie co to za ryba. [2012-11-05 11:34]

Tys prowda..... [2012-11-05 11:36]

Piszesz że kłamie i obrażasz ludzi nie ładnie być takim !!!!!
[2012-11-05 17:52]

Sądząc po fotce w profilu, po opisie na blogu, po artykułach które zamieszczasz kolego, nie jesteś wędkarzem od wczoraj. Zatem może ktoś pomyśleć, że zadałeś pytanie podchwytliwe, na którym miał się ktoś wyłożyć.

Każdy wędkarz ( przynajmniej taki co łowi kilka lat) zna cechy charakterystyczne łowionych gatunków. Boleń, ukleja, sielawa  -to tak jak z grzybami. Nie znasz, nie zbierasz.

Zdjęci, które zamieściłeś ukazuje co?! - ukazuje małą rybkę ( raczej małą) u której widoczny jest tylko ( mniej więcej) kształt ciała i nic poza tym. Boleń ma inny pysk niż ukleja i sielawa. Ale pyska nie pokazałeś. Sielawa ma inne płetwy niż boleń i ukleja, ale płetw nie pokazałeś. Kształt ciała może być złudny, bo pokazałeś rybkę pod takim kątem i z takiej perspektywy, że nawet znawca nie pozna co to jest.

Jedyne co się rzuca w oczy to łuskowanie, oko i pokrywa skrzelowa, oraz barwa płetw piersiowych, która razem ze skrzelami i okiem świadczy na korzyść uklei. Nie dziw się więc, że ktoś pomyślał, iż robisz sobie jaja.

Jak tu policzyć promienie w płetwach grzbietowej i ogonowej? jak się przyjrzeć linii bocznej ? Jak na tej focie zbadać kształt i wielkość oraz nachylenie pyska? 

Tak więc kolego twierdzę na p[odstawie tego co widać, że to jest ukleja. A jak byłaby to sielawa, to chyba wiesz, że ta rybka ma tzw. płetwę tłuszczową. Bo taki stary wyga musi to wiedzieć! To jest podstawowy trick by odróżnić mała sielawę od reszty bliźniaków.

Nikt tu chyba nikogo nie chciał obrażać, a raczej w prześmiewczy sposób pokazał co może w trawie piszczeć.

Połamania życzę.

[2012-11-06 05:38]

pmizera87

Ukleja [2012-11-06 06:40]

Kazik absolutnie nic do ciebie nie mam , ale nie wciskaj ciemnoty że nie wiesz jak wygląda ukleja, na drugi raz jak będziesz chaciał coś napisac to zastanów się nad tym. [2012-11-06 08:52]

Witam i nareszcie coś rozsądnego czytam co koledzy napisali i muszę powiedzieć (że kolega  freeghost zorjętował się co w trawie piszczy i jemu i kolegom uznanie co podobnie myśleli, Co dominie to ja wiem co to za rybka, a sprawdzić innych niedzielnych wędkarzy nie zaszkodzi ,a czy to głupi post to lin66 już wydał wyrok, i bez obrazy trochę tolerancji i rozsądku.Mimo tego postu i tej srebrnej rybki była ciekawa dyskusja i opinie i dzięki za ciekawe opisy i wiedzę,Pozdrawiam i życzę połamania.  
[2012-11-06 18:31]

Witam i nareszcie coś rozsądnego czytam co koledzy napisali i muszę powiedzieć (że kolega  freeghost zorjętował się co w trawie piszczy i jemu i kolegom uznanie co podobnie myśleli, Co dominie to ja wiem co to za rybka, a sprawdzić innych niedzielnych wędkarzy nie zaszkodzi ,a czy to głupi post to lin66 już wydał wyrok, i bez obrazy trochę tolerancji i rozsądku.Mimo tego postu i tej srebrnej rybki,co narobiła niektórym wiele zamieszania (ITP) >i nie wyłożyłem w całości na patelnie ale ?? Była ciekawa dyskusja i opinie i dzięki za ciekawe opisy i wiedzę,Pozdrawiam i życzę połamania. 

[2012-11-06 19:10]