Co to za grzyb ?

/ 20 odpowiedzi
Wracając z ryb natknąłem się na oto takiego grzyba w atlasie nie mogę go znaleźć może ktoś będzie wiedział co to jest?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

-Sowa-


Jadalny U nas na niego mówią Krowia Mumia przynajmniej tak mnie nauczyli rodzice:P (2011/08/19 00:06)

-Sowa-


Czy ten meszek od spodu kapelusza można ściągnąć?I czy z kapelusza idzie skórkę zdjąć? (2011/08/19 00:07)

gral


Nie to od spodu to jest siateczka jak na sitakach, a skórki nie da się z wierzchu ściągnąć (2011/08/19 00:24)

JOPEK1971


Szyszkowiec łuskowaty,grzyb chroniony. (2011/08/19 00:36)

swiezy


Mit wygląda na

Sarniak dachówkowaty Sarcodon imbricatus


Masz tu link http://www.nagrzyby.pl/index.php?artname=gatunek&id=336
Grzyb prawnie chroniony u nas nazywany sarenką ,Czasem można spotkac na bazarku .Ludzie którzy go zbierają nie maja pojęcia o tym że jest chroniony . (2011/08/19 00:42)

gral


Nie sarniak to na 100% nie jest nie ma kolek pod spodem, i miał długi trzon, a sarniaki mają nóżkę króciutką. Jednak to chyba jest szyszkowiec łuskowaty, Dobrze że wziąłem tylko jednego do fotki. (2011/08/19 01:02)

jacenty75


Bardzo dobry grzyb, u mnie mówia na niego sarna. (2011/08/19 09:39)

kwasek


prawie jak KANIA:)napewno smaczny hehe

(2011/08/19 20:15)

u?ytkownik97843


Wracając z ryb natknąłem się na oto takiego grzyba w atlasie nie mogę go znaleźć może ktoś będzie wiedział co to jest?

Nie wiedział ,ale zerwał i jeszcze  się tym chwali .   To szyszkowiec łuskowaty   - grzyb objęty ochroną gatunkową a za niszczenie przyrody , bezmyślnych  niszczycieli czeka kara. I ciebie też spotka grzywna , możesz być tego pewien. Ta sytuacja przypomina mi notoryczne niszczenie  innego  grzyba ( skądinąd również objętego ochroną )  - szmaciaka gałęzistego. Po lesie obecnie szwendają się różni delikwenci , którzy zapominają , jak należy zachować się  "w gościach" . Będąc w lesie - NIE JESTEŚMY U SIEBIE ! Karygodne jest bezwiedne , bezmyślne zrywanie , zbieranie roślin czy grzybów  których nie znamy...    Obecnie lasy są puste ( dosłownie ) - wyeliminowanie bowiem drapieżników takich jak wilk i niedźwiedź , na przestrzeni lat doprowadziło do rozpanoszenia się tam ,  najgorszego z możliwych szkodników - człowieka . Obecnie to on manipuluje środowiskiem leśnym , wycina , rujnuje ściółkę , ograbia las z tego co dlań najcenniejsze . Tym sposobem : w lesie coraz częściej niż zwierzynę - można natknąć się na quady i motocykle Enduro szusujące wesoło po lesie . To jest właśnie typowe podejście  człowieka do  przyrody . Z identyczną sytuacją , mamy do czynienia nad woda : buldożery unicestwiają rzeki zamieszkiwane przez pstrągi , niszczy się  zakola  , meandry i bagna , odprowadza ścieki, tworzy dzikie wysypiska ,  prowadzi regulację , buduje elektrownie i stopnie , zakłada gabiony , ale gdy przychodzi co do czego to wszyscy są zgodni co do jednego : NIEEE , to zrobił bóbr , nie to zrobił k .. kormoran ,  nie to wydra . Nie - to robią  bezmyślni ludzie !   
(2011/12/20 16:13)

u?ytkownik97843


Tak to  jest , gdy ktoś nie widzi świata poza karpiem i brzęczącą centralką. Bezmyślne zrywanie roślin i grzybów  - typowe podejście. Nie zna się , ale musi zerwać i sprawdzić "co to jest ". Kto wie , a może akurat sprzedam za parę groszy , może dzieciaki się uśmieją - pyta taki sam siebie w duchu. Nie , o nie . Ty na tym stracisz  , bo zapłacisz karę za niszczenie przyrody. (2011/12/20 16:19)

u?ytkownik98039


Bartek, daruj mu. Jak sam dobrze wiesz, nie ma ludzi nieomylnych. Skąd wiadomo, że wędkował, a później zerwał tego grzyba w Polsce? Idą Święta... Proszę Cię .... (2011/12/20 16:33)

u?ytkownik97843


W porządku - przecież wiadomo ,że to tylko takie gadanie. Trochę się jednak wkurzyłem widząc jego popisy na forum. Facet wkleja linki na temat odstrzału kormoranów i dodaje "TAK TRZYMAĆ "- jakby naprawdę był niespełna rozumu a przecież jest inaczej. Przecież zamiast pomstować tym biednym stworzeniom , mógłby w ramach  bytności na forum - rozmawiać , toczyć dyskusję z innymi karpiarzami. Tematów jest bez liku . Ot, choćby  bardzo dla nich  zasadniczy , bo od którego zależy przecież przyszłość tej niby- dziedziny  jest temat  : "CO ZROBIMY JAK PRZESTANĄ  WPUSZCZAĆ KARPIA "? I tutaj , można by wykorzystać mój pomysł : raz do roku zrobić kapelusz , po czym  udać się do centrali rybnej czy gdziekolwiek gdzie sprzedają te udręczone ryby i wykupić wszystkie !  Następnie  - zarybić staw u znajomego zapoznanego z portalu Wedkuje.pl i sprawa gotowa. Brania gwarantowane , jak również pewne jest to , że nie zobaczycie ich tutaj tak szybko . Będą siedzieć  nad stawem , pochowani w swych  dołkach jak wydry i uprawiać swą sztukę karpiarstwa.
(2011/12/20 16:37)

nantai


Wracając z ryb natknąłem się na oto takiego grzyba w atlasie nie mogę go znaleźć może ktoś będzie wiedział co to jest?

Nie wiedział ,ale zerwał i jeszcze  się tym chwali .   To szyszkowiec łuskowaty   - grzyb objęty ochroną gatunkową a za niszczenie przyrody , bezmyślnych  niszczycieli czeka kara. I ciebie też spotka grzywna , możesz być tego pewien. Ta sytuacja przypomina mi notoryczne niszczenie  innego  grzyba ( skądinąd również objętego ochroną )  - szmaciaka gałęzistego. Po lesie obecnie szwendają się różni delikwenci , którzy zapominają , jak należy zachować się  "w gościach" . Będąc w lesie - NIE JESTEŚMY U SIEBIE ! Karygodne jest bezwiedne , bezmyślne zrywanie , zbieranie roślin czy grzybów  których nie znamy...    Obecnie lasy są puste ( dosłownie ) - wyeliminowanie bowiem drapieżników takich jak wilk i niedźwiedź , na przestrzeni lat doprowadziło do rozpanoszenia się tam ,  najgorszego z możliwych szkodników - człowieka . Obecnie to on manipuluje środowiskiem leśnym , wycina , rujnuje ściółkę , ograbia las z tego co dlań najcenniejsze . Tym sposobem : w lesie coraz częściej niż zwierzynę - można natknąć się na quady i motocykle Enduro szusujące wesoło po lesie . To jest właśnie typowe podejście  człowieka do  przyrody . Z identyczną sytuacją , mamy do czynienia nad woda : buldożery unicestwiają rzeki zamieszkiwane przez pstrągi , niszczy się  zakola  , meandry i bagna , odprowadza ścieki, tworzy dzikie wysypiska ,  prowadzi regulację , buduje elektrownie i stopnie , zakłada gabiony , ale gdy przychodzi co do czego to wszyscy są zgodni co do jednego : NIEEE , to zrobił bóbr , nie to zrobił k .. kormoran ,  nie to wydra . Nie - to robią  bezmyślni ludzie !   


Widze, że kolejna wypowiedź biologiczno-socjologiczno-filozoficzno-psychologiczna. Dobry jesteś! (2011/12/20 16:44)

u?ytkownik97843


No to zaczyna się powoli tępienie kormorana na południu Polski. Tak trzymać!!!

http://www.polskatimes.pl/artykul/485211,kormorany-atakuja-mysliwi-odstrzela-50-sztuk,id,t.html?cookie=1
               Zrywa bez zastanowienia grzyby chronione i jeszcze się tym chwali .... Żałosne , tak jak żenujące są jego popisy w tymże wątku. Dorosły człowiek - wyraża publicznie swoją radość z powodu odstrzału jakichś stworzeń. Czy to jest zachowanie społecznie akceptowalne ? W żadnym wypadku. (2011/12/20 16:58)

perwer


W porządku - przecież wiadomo ,że to tylko takie gadanie. Trochę się jednak wkurzyłem widząc jego popisy na forum. Facet wkleja linki na temat odstrzału kormoranów i dodaje "TAK TRZYMAĆ "- jakby naprawdę był niespełna rozumu a przecież jest inaczej. Przecież zamiast pomstować tym biednym stworzeniom , mógłby w ramach  bytności na forum - rozmawiać , toczyć dyskusję z innymi karpiarzami. Tematów jest bez liku . Ot, choćby  bardzo dla nich  zasadniczy , bo od którego zależy przecież przyszłość tej niby- dziedziny  jest temat  : "CO ZROBIMY JAK PRZESTANĄ  WPUSZCZAĆ KARPIA "? I tutaj , można by wykorzystać mój pomysł : raz do roku zrobić kapelusz , po czym  udać się do centrali rybnej czy gdziekolwiek gdzie sprzedają te udręczone ryby i wykupić wszystkie !  Następnie  - zarybić staw u znajomego zapoznanego z portalu Wedkuje.pl i sprawa gotowa. Brania gwarantowane , jak również pewne jest to , że nie zobaczycie ich tutaj tak szybko . Będą siedzieć  nad stawem , pochowani w swych  dołkach jak wydry i uprawiać swą sztukę karpiarstwa.

 ha ha ha ha ha ha ha,nie no mistrz świata,naprawdę mistrz świata.Zemsta za pomocą grzyba za KORMORANY.
Jeszcze sie za grzyba karpiarzom dostało ha ha ha ha ha.
Gral jak mogłeś ,dzięki tobie nawet Drozda o wpływie kormoranów na grzyby lepszego kabaretu by nie zrobił. (2011/12/20 17:20)

JKarp


CześćBartek skończ te polowanie na Piotrka.Jak dla mnie jest jasne, że szukałeś aż znalazłeś jakiś haczyk.A wszystko przez kormorany i przez ten link.Na dokładkę liczyłeś, że jak powiesz coś o zakazie zarybiania karpiem to Piotrek będzie Twoim oponentem a On zgodził się z Tobą.Kup se te centralki i już nie zazdraszczaj nam gadżetów :-)JK (2011/12/20 17:40)

u?ytkownik97843


Ale ręce ma słabo owłosione... Czyżby mało hormonów ? (2011/12/20 20:53)

u?ytkownik97843


Ale ręce ma słabo owłosione... Czyżby mało hormonów ?

Odszczekuję . Koniec docinków. (2011/12/20 23:51)